Bet koks padarytas geras darbas, visada grįžta. Neretai su kaupu. Tai – bumerango dėsnis. Ir tai visai ne šiaip sau tušti žodžiai. Tikriausiai ir patys esate ne kartą įsitikinę, kad padarius kurį nors gerą darbą, po kiek laiko sulaukiate netikėtos dovanos ar kitos malonios staigmenos. Taigi, prisiminkime, kokius gerus darbus mes galime atlikti nuolat, kad ne tik po to jaustumėmės puikiai, pakilios nuotaikos, bet tuo pačiu rodytumėme pavyzdį ir kitiems.

 

 1. Prilaikykite duris, kai įeinant ar išeinant kažkas eina paskui jus

Iš šalies žvelgiant, tai elementarus mandagumas, bet kiek daug žmonių skubėdami pamiršta šią paprastą smulkmeną. O einantis iš paskos žmogus, būtinai įvertins, kad jūs akimirkai stabtelėjote ir prilaikėte duris.

 1. Atiduokite nereikalingus daiktus labdarai

Padarykite tvarką savo spintose ir nereikalingus daiktus, žaislus padovanokite vaikų globos namuose gyvenantiems vaikams ar skurdžiai gyvenančioms šeimoms. Juk tie daiktai jums nebereikalingi, bet kažkam suteiksite džiaugsmo, dovanoję juos.

 1. Palikite teigiamą atsiliepimą

Мes dažnai negailime neigiamų atsiliepimų ir komentarų. Užtenka įsižeisti arba kas nors nepatiko ir pradedame pilti purvą ant kiekvieno kampo.  Bet jei jums kas nors patiko, pavyzdžiui, kavinėje išgėrėte gardžios kavos puodelį, palikite teigiamą atsiliepimą – pasakykite tai žodžiu jus aptarnavusiai padavėjai arba įrašykite į atsiliepimų knygą. Tai neužims daug laiko, o į kavinę užsuks daugiau lankytojų. Be to, tikriausiai ir jūsų draugai padėkos už patarimą apsilankyti kavinėje, kurioje galima išgerti skanios kavos.

 1. Tapkite donorais

Jei nepatingėtumėte bent vieną kartą nueiti iki kraujo centro, žinoma, jei jums yra 18 metų, jūs galėtumėte išgelbėti ko gero ne vieno žmogaus gyvybę.

 1. Tapkite savanoriais bent trumpam

Žinoma, tai nėra paprastas reikalas. Pirmiausia tokiam žmogui turėtų būti nesvetimas gailestingumo, kilnumo ir atsidavimo jausmas. Noras padėti kitiems, silpnesniems už save ir ištiesti pagalbos ranką bet kurią akimirką. Todėl bent kelias valandas praleiskite kad ir senelių globos namuose, kurie jau seniai nesulaukė savo artimų žmonių arba ir neturi jų. Vien pabuvus šalia senolių, pabendravus, palaikius už rankos, suteiktumėte jiems daug džiaugsmo.

 1. Padėkite įsikurti kaimynams

Pamatėte, kad į jūsų laiptinę persikelia gyventi nauji kaimynai. Aišku, pirmiausiai reikia su jais pasisveikinti ir pasisiūlyti padėti pernešti daiktus. Tai padės jums ne tik užmegzti gerus santykius su naujais kaimynais, o gal ir įgyti draugų, bet ir jums ištikus bėdai ar problemai, sulaukti jų pagalbos.

 1. Praleiskite žmogų, kai stovite eilėje prekybos centre prie kasos

Jei jūsų pintinė pilna produktų, o už jus eilėje stovi pirkėjas su vieninteliu mineralinio vandens buteliu rankoje, kodėl nepraleidus jo į priekį, ypač jei nelabai ir skubate. Patikėkite, jis ne tik labai nustebs, bet ir bus nuoširdžiai dėkingas.

 1. Surinkite kitų numestas šiukšles

Nereikia laukti pavasarį organizuojamų talkų. Eidami pas draugą ar šiaip kur nors pasivaikščioti, pamatėte numestą nuorūką ar popiergalį, paimkite ir įmeskite į šiukšlių dėžę. Ne tik atliksite gerą darbą, bet ir savo pavyzdžiu parodysite kitiems, kad negalima mėtyti atliekų kur papuolė ir šiukšlinti gatves!

 1. Atsineškite ko nors skanaus į mokyklą

Ryte atėjus į mokyklą ir  jau per pirmą pertrauką pavaišinkite savo bendramokslius atsineštais iš namų skanėstais: saldainiais, mamos keptais sausainiais ar pyragu. Ko gero ne vienas iš jų nespėjo papusryčiauti, nes gal pramiegojo ir vėlavo į mokyklą.

 1. Paskolinkite smulkių, neturinčiam tuo metu jų

Jei stovite eilėje prie kasos ir pamatėte, kad, tarkim, senjoras skaičiuoja centus ir trūksta iki pirkinio (duonos ar sviesto) 20-30 centų. Paskolinkite jam juos. Greičiausiai jis centų jums negrąžins, bet tai ir nėra dideli nuostoliai ir tėvai dėl to neturėtų pykti. Bet padėsite pagyvenusiam žmogui, kuris turės ką valgyti.  Be to ir žmonės, stovintys eilėje už jūsų, įvertins jūsų kilnų poelgį dėkingumo žvilgsniais, kad neprivertėte laukti, kol kasininkė būtų atšaukusi prekės pirkimą.

 1. Užleiskite vietą viešajame transporte

Žinoma, turima omeny ne tik pagyvenusius žmones, kuriems, savaime suprantama, reikia užleisti vietą. Bet jei pamatėte žmogų, kuris laiko rankoje sunkų krepšį, stovi išpiltas šalto prakaito ir, akivaizdu, nesveikuoja.

 1. Palikite prie atliekų konteinerio maisto likučius

Tikriausiai ne vienam iš jūsų, išnešus šiukšles, teko matyti netoli prie atliekų konteinerio padėtus maisto likučius, dar tinkamus valgyti arba kad ir sudžiūvusią duoną. Jie būna sudėti į atskirus maišelius, kad benamiui netektų kapstytis po atliekų konteinerį ir ten ieškoti.

 1. Pakelkite, kai kas nors numetė

Jei kas nors einant pametė pirštinę ar duonos skyriuje, praeidamas pro lentynas, užkliudė duonos kepalą ir nuskubėjo, būtinai pašaukite žmogų, pakėlę pirštinę ar pakelkite duoną nuo žemės, nesvarbu, kad ir ne jūs numetėte.

 1. Išmokykite kitus tų dalykų, kuriuos išmanote puikiai

Pavyzdžiui, jei puikiai mokate, kaip naudotis kuriuo nors daiktu, paprašyti išmokykite ir kitus. Tai užims tik kelias minutes, bet žmogus bus patenkintas galėdamas laisvai naudotis naujove.

 1. Pasiūlykite turistams nufotografuoti juos

Jei netikėtai pamatytumėte turistus gatvėje, kurie mėgina patys nusifotografuoti išmaniaisiais telefonais ištiesę ranką, pasisiūlykite jiems padėti. Tikriausiai niekas nenori, kad visos jų nuotraukos būtų kaip viena: veidai stambiu planu ir vos vos matomi objektai fone, prie ausies.

 1. Atneškite ir pavaišinkite skanėstais savo draugų augintinius

Pavalgius pietus, liko vištienos kauliukų ar kitų augintinių mėgstamų „delikatesų“ , o vakare einate pas draugą, kuris turi šunelį? Pagriebkite kauliukus su savimi ir draugo augintinis bus labai patenkintas ir dėkingas jums – atsilygins švelniai palaižęs ranką.

 1. Pasidalinkite su kaimynais savo sodo žalumynais, daržovėmis ir vaisiais

Jei jūsų tėvai turi vasarnamį užmiestyje ir ten praleidžiate daug laiko per vasaros atostogas, rūpestingai prižiūrint daržą, gausiai užauga ir žalumynų bei daržovių. Jei atlieka ir visų nespėjate suvalgyti, neišmeskite jų, o pasidalinkite su kaimynais ir draugais.

 1. Dalinkitės nuolaidomis

Jei perskaitėte internete, išgirdote per radiją ar televizorių, kad kažkur taikoma nuolaida futbolo kamuoliui, slidėms, bateliams, kosmetikai – perduokite tai savo draugams, kurie buvo užsiminę, kad ruošiasi pirkti tuos daiktus.

Aišku, šiame sąraše pateikta tik visai nedidelė dalis gerų darbų, kuriuos reikia atlikti nuolat. Svarbiausia, nereikalaujantis  ypatingų sugebėjimų, jėgų ir priemonių.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą