2019 metais aktorė Olivia Culpo pripažinta seksualiausia moterimi pasaulyje

Leiskite pateikti jums paprastą pavyzdį: mergaitė turi gražų veidą, ploną juosmenį ir panašiai. Kitaip tariant, ji yra graži, bet gali nesukelti seksualinio potraukio. Seksuali mergina, kaitinanti vyrų fantazijas gali ir neturėti įspūdingo grožio, bet ji kaip magnetas traukia vyrus.

***

„Sekso bomba“ sukelia išimtinai gyvūno instinktą. Ir ji gali būti negraži, bet dėl savo išvaizdos visumos sukelia vyrui sekso troškimą. Pakanka, kad vidutinio grožio seksuali mergina būtų pusnuogė, jog vyras norėtų su ja pasimylėti. Vien graži mergina sukelia, išskirtinai, estetinį malonumą, bet vyrai net negalvoja apie seksą su ja.

Jei jaunuolio paklaustume: „patrauklumas = seksualumas?“ – kaip jis atsakytų? Greičiausiai  „taip“.  Vaikinas pasirenka merginą, kuri jam patinka ir ji jaudina jį. Atitinkamai šiam vaikinui jo pasirinkta mergina bus graži ir seksuali. Juk visi turi skirtingą skonį. Vieni mėgsta ploną, kiti – pilną. Ir iš to, kas pasakyta, galime daryti išvadą, kad graži moteris = seksuali.

Nors seksualumas labiau susijęs su kūnu, o grožis yra bendra savybė. Pavyzdžiui, mergina gali būti 90–60–90 apimčių, bet pati išvaizda nemaloni ar net atstumianti dėl jos sunkaus ar bjauraus charakterio. Tokių gyvų pavyzdžių yra labai daug. Bet gali būti, kad veido bruožai, kūno sudėjimas, eisena ir išorinis elgesys  – viskas atrodo labai gražu, bet spinduliuojančio seksualumo nė lašo.

Todėl tikriausiai klausimas turėjo būti toks: „Ar įmanoma norėti moters, kurios jūs nelaikote gražia, ar laikote gražia, bet nenorite jos?“

Iš tikrųjų  yra  daug gražių merginų, bet vaikinui asmeniškai gali būti ir neįdomu su jomis. Todėl jis   greičiau mėgausis kraštovaizdžio grožiu.

Taigi, ar galima norėti moters, kurios nelaikote gražia? Kaip bebūtų keista, taip. Nes geismas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Kai tai supratau (pirmą kartą susidūriau), taip pat nustebau.  Iš tikrųjų  viskas labai paprasta. Atsiradus geismui, grožis gali būti, bet gali jo ir nebūti.

Kaip minėjau, grožis sukelia vien estetinį malonumą, o vyro geismą sukelti vien grožiu neįmanoma. Grožis yra seksualumo darinys. Kas taip nemano, patariu susipažinti su „Edipo“ ir „Electros“ kompleksais.

Dar kartą kartoju – gražios moters išvaizda gali suteikti estetinį malonumą, norą tiesiog grožėtis, nesukeliant jokių ypatingų seksualinių norų. Lygiai taip pat, kaip gražiai atrodantis patiekalas – jis gali būti įrėmintas kaip meno kūrinys, bet tai nereiškia, kad šis patiekalas gardus.

Moteris, kuri neišsiskiria iš kitų patrauklia išvaizda, savo ruožtu gali išprovokuoti tuos pačius norus. Viskas priklauso nuo sugebėjimo prisistatyti palankioje šviesoje. O kiek žmonių, tiek skonių. O jei vyrui patinka kuri nors moteris, tai dar nereiškia, kad nenorėtų ir kitų.

Žinia, pirmiausia žmogus turi polinkį daugintis. Seksualumas yra varomoji žmogaus socialinės veiklos jėga. Moterys dažniausiai pasirenka tinkamiausius, jų požiūriu, vyrus, giminės pratęsimui. i. Šiuolaikiniame pasaulyje vyrui nebereikia būti kariu su išsivysčiusiais raumenimis, norint, kad jis taptų moters prioritetu. Bet štai, koks vyro pasirinkimo kriterijus yra moteris? Graži ar seksuali?

Grožis bet kokiu atveju yra subjektyvus ir egzistuoja tik kontempliatyviojo požiūriu. Grožio sąvoką sukūrė visuomenė, kurioje galioja ir moralės principai, ir grožio standartai. Kiekviename žmonijos kultūros raidos etape niekada netrūko diskusijų apie grožį. Čia mes kalbame apie moters išvaizdą, apie visų jos patrauklių bruožų visumą. Jei kuri nors moters kūno dalis netenkina (žinia, tobulumo iš esmės nėra), tada likusi dalis (svarbiausia) yra patenkinta, o tai ir sukelia jos potraukį.

Kai mes kalbame apie gražų žmogų, turime omenyje prioritetinių patrauklių asmens savybių rinkinį. Jei obuolys yra supuvęs kurioje nors dalyje, tada visas obuolys laikomas supuvusiu. Žmogaus atžvilgiu toks palyginimas būtų nesąžiningas, o tai rodo daugelio žmonių šališką požiūrį į grožio sampratą.

Žmonės grožį paprastai suvokia vizualiai. Taigi vyrai nustato, kokia moteris yra seksuali. Tai yra, kiek moteris sugeba pritraukti vyrų dėmesį ir sukelti jų seksualines fantazijas. Kiekvienas turi savo seksualumo idėją.

Iš esmės vyrai šiuo klausimu turi beveik tą pačią nuomonę. Persirengimo būdas, jausmingos lūpos, puikus biustas, elastingi sėdmenys ir vapsvos juosmuo sukelia stiprų moters potraukį. Kalbant apie nevizualinį suvokimą, čia svarbų vaidmenį vaidina ypatingas elgesio būdas. Pavyzdžiui, moters agresyvumas gali būti suvokiamas ir kaip patrauklus bruožas, ir kaip atstumiantis. Aš esu tikras, kad niūrus žvilgsnis ir ypatingas balsas, glostantis ausį, užkariaus didžiąją dalį vyrų.

Be to, seksualinis potraukis sukelia ne tik vizualinį suvokimą. Tam įtaką daro daugybė veiksnių – vieniems patrauklu, kitiems ne. Taip pat yra nukrypimų, visokių fetišų, kurie sužadina vaizduotę.

Iš to seka, kad kiekviena moteris savaip yra seksuali, tačiau kiekviena seksuali yra graži.

Jei manote, kad jus gali kažkas patraukti, bet nelaikote jos „gražia“, tuomet manėte, kad ji yra patraukli, bet dėl ​​socialinių normų ar palyginimo su kitomis atrodo mažiau patraukli.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą