Mokslininkai atliko tyrimą, per kurį išsiaiškino, kad noras valgyti nesveiką maistą dažnai atsiranda išgėrus. Ko gero daugelis žino, kad alkoholis sustiprina apetitą. Tai vadinamasis „aperityvo efektas“  – polinkis vartoti daugiau maisto po alkoholio. Todėl ypač turėtų suklusti dailiosios lyties atstovės.

 

Alkoholis ne tik kenkia smegenims, bet ir skatina daugiau valgyti

Tyrimas, paskelbtas leidinyje „Obesity“ rodo, kad uoslė vaidina pagrindinį vaidmenį šiame procese. Eksperimento metu mokslininkai ištyrė 35 moteris, kurioms buvo sušvirkštas silpnas alkoholio tirpalas, tarsi būtų išgėrusios 25-30 gramų  alkoholinių gėrimų.

Po to moterų buvo paprašyta įkvėpti įvairių rūšių maisto aromatų, o paskui joms atlikta galvos smegenų tomografija. Po to eksperimento dalyvėms buvo pasiūlyta užkąsti ir kiekvienai jų buvo  pakartotinai suleista fiziologinio tirpalo injekcija.

„Aperityvo efektas“  pasireiškė akivaizdžiai. Įšvirkštus silpno alkoholio tirpalo, padidėjo moterų apetitas ir jos suvalgė 30 proc. daugiau maisto nei po druskos injekcijos, rašoma leidinyje „Prevention“.

Be to, smegenų skenavimas atskleidė įdomų reiškinį. Paaiškėjo, kad alkoholis ne tik kenkia smegenims, bet ir daro smegenis jautresnes maisto kvapiosioms medžiagoms. Visų pirma produktai, turintys ryškų aromatą, stimuliavo pagumburio veiklą. Pagumburis yra smegenų sritis, kuri, be kita ko, dalyvauja medžiagų apykaitoje ir apetite. Pagumburį sudaro daugybė skirtingų smegenų ląstelių, kurios dalyvauja formuojant alkį. Šiame procese taip pat dalyvauja priekinių skilties žievė ir limbinė sistema (atlygio  smegenų sritis).

 

Alkoholį vartojančios moterys vyriškėja

Be abejo, šis nedidelis tyrimas neleidžia pateikti tvirtų teiginių. Nepaisant to, kai kurios išvados leidžia manyti, kad norint nepriaugti svorio, apribokite alkoholio vartojimą. Dar geriau – visiškai jo atsisakykite.

Kiek anksčiau atlikti tyrimai jau atskleidė neigiamą alkoholio poveikį figūrai.

Alkoholis veikia vandens ir elektrolitų pusiausvyrą, medžiagų apykaitą ir hormonines funkcijas. Tai skatina kortizolio, kuris sunaikina raumenis ir kaupia riebalus, sintezę. Be to, sutrikdo kitų hormonų funkciją. Negana to tyrimas parodė, kad alkoholį vartojančios moterys vyriškėja. Mat sumažėja vyriškojo hormono testosterono lygis organizme, kuris prisideda prie riebalų kaupimosi ir raumenų masės mažėjimo.

Leidinio „American Journal of Clinical Nutrition“ duomenimis, išgėrus 100 ml degtinės su limonadu, riebalų apykaita sumažėja 73 proc.  per valandą. Be to, alkoholis apsunkina riebalų atsargų naudojimą energijai, taip pat sukelia dehidrataciją.

Žinia, alkoholis turi daug kalorijų, bet žemą maistinę vertę. Pavyzdžiui, 200 ml vyno yra tiek kalorijų, kiek 25 ml sviesto. Todėl alkoholis yra rimta kliūtis palaikyti liekną figūrą.

 

 

 

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą