Pirmiausiai siūlome padaryti atsispaudimų lygia vieną minutę – tiek kartų, kiek galite. Dabar palyginkite savo rezultatą  su tobulu. Tikriausiai žinote, kad atsispaudimai padeda  stiprinti raumenis, krūtinę, pečius, nugarą ir netgi padidina savivertę. Tačiau jų poveikis sveikatai gali būti dar didesnis, jei  atsispaudimų padarysite atitinkamai kartų per dieną. Reikiamą skaičių nustatė Harvardo universiteto mokslininkai.

***

2019 metais vasario mėnesį Amerikos medicinos asociacijos žurnalas „Journal of the American Medical Association“ paskelbė tyrimo rezultatus, kurie aiškiai nurodė tikslų atsispaudimų skaičių, stebuklingai stiprinantis širdies raumenų veiklą ir net pailginantis gyvenimą.

10 metų ekspertai stebėjo daugiau nei tūkstančio vyrų – Indianos valstijos ugniagesių tarnybų darbuotojų sveikatos būklę. Šie žmonės, skirtingai nei dauguma, turi nuolat praeiti nustatytus fizinius normatyvus. Vadinasi, galite tiksliai sužinoti, kiek kartų jie padaro atsispaudimų.  Mokslininkai šį skaičių palygino su įrašais ugniagesių medicinos žurnaluose ir atrado nuostabų dalyką.

Paaiškėjo, kad vyrams, atlikusiems 40 ir daugiau atsispaudimų iš eilės, širdies ir kraujagyslių ligų rizika buvo 96 proc. mažesnė nei tų, kurie sugebėjo atlikti 10 ar dar mažiau atsispaudimų.

Anot tyrėjų, gebėjimas  atsispausti nuo grindų 20–30 kartų taip pat nėra blogas rezultatas. Tokiu atveju širdies problemų rizika sumažėja 75 proc. palyginus su kontroline grupe, atliekančia mažiau nei 10 atsispaudimų iš eilės.

Be to, buvo atsižvelgiama tik į tuos papildomus veiksmus, kuriuos asmuo sugebėjo atlikti per 60 sekundžių. Taigi „tinginių“ dvidešimtukas,  padariusių atsispaudimų per pusvalandį, neskaičiuojami. Tik per minutę ir nė sekundės daugiau!

Nepaisant to, mokslininkai atsargiai vertina tyrimo rezultatus. Jie pripažįsta, kad rado tik statistinį ryšį, o ne priežastį ir pasekmes.  Atsispaudimų skaičius, kuriuos galite padaryti, yra tik rodiklis, kas nutinka jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai. Tačiau tai yra paprasčiausias būdas įvertinti vyrų sveikatos būklę.

Bet jei vengiate daryti atsispaudimus, turėtumėte pagalvoti ir apie širdies sveikatą.  Bet ir to nepakanka. Reikia valgyti sveikai, daugiau judėti, stebėti cukraus kiekį kraujyje ir vykdyti kitas rekomendacijas, stiprinančias „ugningo variklio“ darbą.

Ir, žinoma, vis dėlto prisiverskite daryti atsispaudimus. Tai nėra taip sunku, kaip atrodo, užtat po kiek laiko džiaugsitės  teigiamais rezultatais.

3 KOMENTARAI

  1. Fantastic blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
    I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
    Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for
    a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..
    Any recommendations? Appreciate it!

  2. I’ll immediately take hold of your rss feed as I can not find
    your e-mail subscription link or newsletter service. Do you have any?
    Please allow me understand in order that I may just subscribe.
    Thanks.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą