Orgazmo metu keičiasi vyrų biocheminė kraujo sudėtis: padidėja serotonino, oksitocino, norepinefrino, prolaktino ir vazopresino kiekis, sumažėja glikogeno lygis. Glikogenas yra raumenų maitintojas, todėl, kai jo lygis smarkiai nukrenta, vyras pajunta silpnumą ir jam norisi miego. Kadangi vyrų raumenų masė yra gerokai didesnė nei moterų, todėl glikogenas atpalaiduoja stipresnę lytį.

Prancūzijos medicinos centro „Inserm“ specialistai atliko tyrimą, per kurį išsiaiškino, kad po orgazmo smegenų „mąstymo“ dalis išsijungia. Be to, kaip minėta, padidėja oksitocino ir serotonino išsiskyrimas organizme, suteikiantis gana stiprų hipnotizuojantį poveikį.

Kai kurios merginos nori apsikabinti po lytinių santykių, o vyrai… miegoti. Paprastai vyrų orgazmas gerokai skiriasi nuo moteriško. Ir tai yra esminis dalykas. Todėl ir prisirišimas, jei jie apskritai jį pajunta, yra daug mažesnis.

Jei manome, kad homo sapiens yra gyvūnai, tada galime pasakyti, kad mūsų gyvenimas priklauso nuo hormonų, kurie gaminasi organizme. Jei žmogus yra laimingas, tada akivaizdu, kad jis turi daug serotonino. O jei žmogus aktyviai santykiauja, tai reiškia, kad jis turi daug testosterono. (Be abejo, visos emocijos, jausmai gali būti kontroliuojami, juk mes protingi).

Oksitocino hormonas, tiksliau, didžioji jo dalis yra gaminama orgazmo metu.

Verta atsižvelgti ir į tai, kad teigiamą oksitocino poveikį moterys pajunta stipriau: estrogenas sustiprina hormono veikimą, o vyriškas testosteronas – priešingai, silpnina. Todėl po sekso moterų pojūčiai dar labiau sustiprėja.

Taigi, po sekso vyrai nepatiria tokio paties prisirišimo kaip moterys. Greičiau priešingai – po orgazmo vyras jaučiasi išsunktas kaip citrina, netekęs jėgų ir, atsižvelgiant į tai, partnerė jam tampa ne tokia įdomi ir svarbi.

Be to, viskas priklauso nuo situacijos: nuo partnerio emocinio fono, bendravimo trukmės ir panašiai.

Nors, remdamasis  ir savo pažįstamų patirtimi, galiu pasakyti: būtent seksas nesukelia prisirišimo. Visai kas kita, jei tarp partnerių yra dvasinis emocinis ryšys – meilė.

Nes poroms, kurios myli vienas kitą, neiškyla tokių klausimų. Su jomis viskas gerai: jie patiria stiprų prisirišimą ir be sekso, o tai tik įrodo, kad lytiniai santykiai jiems nėra svarbiausias dalykas. Ko gero visi be išimties galėtų pasakyti kad seksas su mylimuoju yra visiškai kitoks, nei seksas su vienos nakties partneriu.

Be to, prieraišumas atsiranda ne tik, kai yra abipusiai jausmai, bet ir kai  atsiranda pasitikėjimas partneriu.

Ryšį tarp oksitocino ir prisirišimo prie partnerio geriausiai ištirtas tarp patelių – vienų iš nedaugelio monogaminių graužikų rūšių.

Paprastai mergina, praleidusi naktį su patinkančiu partneriu, prisiriša prie jo, stengiasi kuo daugiau laiko praleisti su juo ir agresyviai reaguoja į kitus vyrus. Kaip ir buvo minėta, prisirišimas atsiranda dėl dopamino ir oksitocino išsiskyrimo smegenų „malonumų centre“. Bet jei prieš pasimatymą mergina užblokuotų vieną iš šių neurotransmiterių receptorių, tada pirmas vyras nepadarys jokio įspūdžio. Ir ji toliau ieškos partnerio, lyg nieko nebūtų nutikę. Bet jei priešingai –  oksitocinas (arba medžiagos, aktyvinančios dopamino receptorius) pateks į merginos „malonumų centrą“, tada ji gali įsimylėti vyrą iš pirmo žvilgsnio net ir neturėdama jokių minčių apie seksą.

Laimei, į smegenis nieko neįšvirkščiama, todėl norėdami natūraliai prisirišti prie partnerio, turime išgauti oksitocino hormoną. Veiksmingiausias būdas padidinti jo koncentraciją yra  vaginalinio sekso metu. Faktas yra tas, kad visi žinduoliai turi Fergusono refleksą: padidėja oksitocino koncentracija, reaguojant į mechaninę makšties ir gimdos kaklelio stimuliaciją.

Panašūs patarimai gali būti teikiami ir vyrams, norintiems sustiprinti moters prisirišimą. Tiesiog jiems reikia pasirūpinti mechanine makšties stimuliacija. Paprastai jie tai daro ilgai mylėdamiesi, bet iš principo būtų tas pats, jei tą darytų… dviračio pompa. Atsiprašau už tokį palyginimą, bet po to galbūt moteris niekada jo nepamirštų.

Taip pat daug kas priklauso ir nuo to, ką vyras jautė savo viduje iki sekso. Jei tai mylima mergina, tada seksas  tik dar labiau sustiprina jausmus. Pasimylėjus, vyrui norisi padaryti arbatos, susivynioti  abiem į antklodę  ir šnekučiuotis… Po tokio intymaus artumo, vyrą gali apimti neįtikėtinai stiprus prisirišimo jausmas, lydimas ramių, bet ryškių teigiamų emocijų ir euforijos. O jei tai buvo seksas vardan sekso, tada su paskutiniu spermos lašu viskas ir baigiasi.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą