Paaugliai kiauras dienas sėdi prie kompiuterių

Nesitikėkite, kad kūno rengybos klubo narystė jus išgelbės – problemą reikia spręsti vietoje. Darbe ar mokymo įstaigoje. Taigi, kodėl sėdimas gyvenimo būdas yra pavojingas labiau, nei alkoholis ir cigaretės bei kaip su juo kovoti?

 

Sėdimas gyvenimo būdas gali išprovokuoti mažiausiai 14 rimtų ligų

Britų ekspertai išanalizavo 128 tūkst. biuro darbuotojų duomenis ir padarė išvadą, kad tiems, kurie sėdi ilgiau nei 6 valandas per dieną nepajudėdami iš vietos, ankstyvos mirties rizika padidėja 19 proc. O problemai įsisenėjus, net kasdienės vienos valandos treniruotės ne visiems padeda.

Faktas yra tas, kad nuolat sėdint, pažeidžiama beveik visų organų veikla. Limfos skystis ir kraujas tirštėja, blogojo cholesterolio lygis pakyla, kraujospūdis pradeda „šokinėti“. Taip pat dėl to, kad mes išnaudojame mažai energijos, padidėja nutukimo rizika. Sėdimas gyvenimo būdas išprovokuoja mažiausiai 14 sunkių ligų – nuo opų iki vėžio.

Ką daryti? Atsakymas akivaizdus: daugiau judėkite. Mokslininkai mano, kad net pati kukliausia veikla yra daug geriau už nieko neveikimą.

Tuo tarpu amerikiečių tyrėjai atliko  eksperimentą, per kurį 13 tūkst. merginų buvo išsiųstos anketos klausimai ir paprašyta įvertinti nuo 1 iki 10 balų, kaip dažnai jos juda. Paaiškėjo, kad merginos, kurios sėdi ramiai, yra didesnė ankstyvos mirties rizika nei toms, kurios laksto ir blaškosi darbo vietoje. O „NASA“ tyrinėtojai  pateikė savo išvadą: jei atsikelsite  nuo kėdės 16 kartų per dieną porai minučių, raumenys ir kaulai išliks geros formos.

Tuo tarpu sveikatos specialistai pateikia septynias paprastas rekomendacijas, kurios padės jums kovoti su pasyviu gyvenimo būdu:

  1. Kalbėkite telefonu judėdami

Tiesiog atsikelkite nuo kėdės ar minkštasuolio ir  kalbėkite telefonu  vaikščiodami po kambarį ar patalpas.

  1. Venkite pietauti darbo vietoje

Geriau pasivaikščiokite iki kitos gatvės kavinės. Tuo pačiu padidinsite savo produktyvumą. Mokslininkų tvirtinimu, trumpi pasivaikščiojimai viduryje darbo dienos greitai tonizuoja smegenis.

  1. Apsunkinkite kelią iki darbo ar mokymosi vietos

Pasistatykite automobilį toliau arba išlipkite iš autobuso viena stotele anksčiau. Užuot važiavę liftu, lipkite laiptais.

  1. Išvalykite darbalaukį

Ir akys padėkos, ir rankų raumenis stiprinsite.

  1. Nustatykite laikmatį

Leiskite jam skambėti kas 30-60 minučių. Po signalo atsikelkite ir eikite atsigerti vandens, eikite į parduotuvę, palaistykite kaktusą – bet kokia veikla bus tinkama.

  1. Bendraukite asmeniškai

Nereikia el. paštu  siųsti kolegai laišką. Tiesiog pakilkite nuo kėdės ir  savomis kojomis žingsniuokite į kitą pastato aukštą bei pakvieskite jį aptarti problemą prie puodelio kavos.

  1. Pakeiskite savo kūno padėtį

Sėdėdami ant kėdės  retsykiais išsitempkite, apsižvalgykite, sukinėkitės. Tokios smulkmenos suteiks jums žvalumo ir  būsite energingesni bei aktyvesni.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą