Nepamirškite išplauti ir plaukučius. Prireikus atloškite vaiką atgal ir švelniai masažuokite vandenyje suvilgytus plaukus. Užpilkite švarų vandenį iš dubens ant galvos. Jei norite, galite naudoti vaikišką šampūną, tačiau iš tikrųjų tokio poreikio nėra. Socialinių tinklų nuotrauka

Tėvams neretai būna sunku įtikinti vaiką bent ką nors suvalgyti pusryčiams. Juk pusryčiai vaikams yra svarbiausias dienos valgis. Tai ir sveiko fizinio vystymosi garantas. Vaikai, kurie nevalgo pusryčių, gauna mažiau geležies ir kitų maistinių medžiagų, todėl jiems sunku sutelkti dėmesį mokantis. Be to, jie dažniau turi antsvorio, rašo healthychildren.org.

 

Pusryčiai daro didelę įtaką vaikų fiziniam aktyvumui ir mokymuisi

Jau prasidėjo vasaros atostogos. Todėl gali vyresnieji broliai ar seserys paruošti jaunėliams pusryčius. Juo labiau, kad dabar nereikia anksti keltis ir kur nors skubėti.  Siūlome sveikų ir skanių pusryčių receptų vaikams, kurie jiems patiks. Ir tuo pačiu padėsite vaikams pamėgti pusryčius!

Kodėl pusryčiai tokie svarbūs? Pusryčiai yra įprotis, už kurį organizmas tik padėkos. Ypač rytinis maistas svarbus vaikams, kurių organizmas auga ir jam reikia įvairių mineralų bei maistinių medžiagų. Be to, pusryčiai padeda tinkamai veikti medžiagų apykaitai, skatina geros atminties ir dėmesio  vystymąsi, mažina tikimybę susirgti kuriomis nors ligomis ar priaugti antsvorio.

Mokslininkai jau seniai įrodė, kad pusryčiai daro didelę įtaką moksleivių veiklai ir mokymuisi. Vaikų, kurie ne tik pusryčiauja, o ryte valgo sveiką ir kokybišką maistą, mokymosi pažangumas būna 2 kartus didesnis nei kitų.

O jei vaikas atsisako rytinio valgio, labai tikėtina, kad jis atsiliks ir sporte, ir moksluose, ir apskritai vystydamiesi. Geriau pusryčiams suvalgyti bananą nei nieko nevalgyti. Idealiu atveju, žinoma, pusryčiai turėtų būti prisotinti įvairių naudingų medžiagų. Pavyzdžiui, galite pasiūlyti vaikui omletą ar vaisinį  vyniotinį.

Svarbu ne tik tai, ką vaikas valgo, bet ir kaip jis valgo. Įprasti pusryčiai trunka 20-30 minučių. Užkandžiauti skubant vaikui yra nepriimtina, ypač kai kalbama apie pusryčius. Žinoma, dėl įvairių priežasčių ne visada pavyksta skirti laiko sotiems pusryčiams.  Svarbu, kad vaikas neskubėdamas valgytų kad ir rytinių dribsnių su pienu, nei greitai sukramtytų sumuštinį.

Geriausias dienos pradžios scenarijus yra laiku keltis, mankštintis ir nusiprausti prieš pirmą valgį.

Mažai tikėtina, kad vaikas be jokios priežasties atsisakytų pusryčių. Todėl vyresnių brolių ar seserų užduotis – paklausti, kodėl jis atsikėlė prastos nuotaikos ir nenori valgyti? O po to mėginti išspręsti problemą. Gali būti keletas variantų, kodėl vaikai atsisako naminių pusryčių. Svarbiausia, neverskite vaiko valgyti to, ko jis nenori.

Todėl ne mažiau svarbu nuo vaikystės ugdyti gerus mitybos įpročius, kad nereikėtų sukti galvos, kaip pamaitinti išrankų  vaiką.

Svarbus veiksnys yra fizinė vaiko būklė. Yra daug priežasčių, kodėl vaikas gali visiškai prarasti apetitą.  Jei vaikas staiga atsisako valgyti, nebandykite jo kaltinti. Pavyzdžiui, tai gali būti dėl

virškinamojo trakto problemų. Vidurių užkietėjimo kamuojamas vaikas ne visada galės paaiškinti, kodėl nenori valgyti.

Anoreksija  paprastai laikoma paauglių liga, tačiau ši liga buvo nustatyta ir 6-7 metų vaikams.

Dauguma problemų gali būti susijusios  ir su  alergija glitimui, o laktozės trūkumas gali turėti didelės įtakos vaiko skonio poreikiams. Ir jei, pavyzdžiui, jis ryte pradėjo atsisakyti košės, neskubėkite jo dėl to kaltinti. Galbūt po tokių pusryčių jis dar kartą pajus diskomfortą.

Taip, jūsų vaikas gali būti išrankus  – nori  keptos vištienos šlaunelių, o ne sveikų pusryčių. Neperlenkite lazdos. Ne visada vaikas  gali dalintis jūsų meile avižiniams dribsniams.  Tą patį paaiškinkite ir savo vyresniems vaikams, kurie rūpinsis jaunėliais, kai jūs išeisite į darbą ir nebus  jūsų namuose.

 

Vonios yra per gilios ir sunku užtikrinti, kad vaikas būtų saugus

Turint šiek tiek patirties (pirmiausiai tą reikią daryti, prižiūrint tėvams), maudymąsi galima paversti smagia, žaisminga pramoga ir panaudoti kaip puikią galimybę artimam kontaktui su jaunesniu broliu ar seserimi.

Bet maudymuisi reikia pasiruošti iš anksto. Kai mažylis yra  vandens pilnoje vonioje, negalima jo palikti vieno net akimirkai, todėl prieš pradėdami maudyti svarbu turėti po ranka viską, ko jums reikia. pavyzdžiui, vandens puodelį, švelnų muilą, servetėles ir vatos kamuoliukus, kad išvalytumėte  jo ausis. Taip pat rankšluostį, šukas, losjoną ar aliejų, kremą ir švarių drabužių Pasirinktinai galima atsinešti keletą vonios žaislų.

Pasiraitokite rankoves ir  pirmyn. Vonioje  neturėtų būti daug vandens, kad mažylis nebūtų visiškai panardintas į vandenį. Arba geriau naudokite dubenį tam reikalui, ypač jei mažyliui kokie 3-5 metai. Vonios yra per gilios ir sunku užtikrinti, kad vaikas būtų saugus. Jei vonios dugne nėra specialios apsaugos nuo slydimo, padėkite audinį.

Taigi, pripilkite į vonią vandens kelis centimetrus ir patikrinkite temperatūrą. Patikrinti galima ranka, alkūne ar specialiu vaikišku termometru. Vanduo turi būti patogios šiltos temperatūros, nei per karštas, nei per šaltas.

Jei kyla abejonių, geriau, kad vanduo būtų vėsesnis nei karštesnis.

Neužpildykite vonios daugiau nei 7-10 centimetrų vandens. Mažyliai neturėtų būti visiškai panardinti į vandenį. Vaikui augant, galima įpilti daugiau vandens, tačiau jo visada turi būti mažiau, nei reikia visiškai panardinti.

Pirmiausia į vonią panardinkite vaiko kojas. Pirmiausiai sušlapinkite pildami vandenį iš dubens. Minkštu skudurėliu nuplaukite jo veidą, kūną, rankas ir kojas. Maudymosi metu viena ranka ir toliau laikykite vaiką, o kita plaukite.

Pakanka vaiką lengvai patrinti ir nuplauti vandeniu.

Nepamirškite išplauti ir plaukučius. Prireikus atloškite vaiką atgal ir švelniai masažuokite vandenyje suvilgytus plaukus. Užpilkite švarų vandenį iš dubens ant galvos. Jei norite, galite naudoti vaikišką šampūną, tačiau iš tikrųjų tokio poreikio nėra. Tačiau net ir naudojant vaikišką šampūną, uždenkite kūdikio akis ranka, kad į jį nepatektų šampūno putos.

Prieš nuplaudami šampūną po tekančiu vandeniu, įsitikinkite, kad vandens temperatūra nėra nei per karšta, nei per šalta.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą