Kaip manote, ar galima išmokti pajudinti ausis? Yra kursų, kurių metu žmonės mokomi pasukioti ar pajudinti ausis. Pavyzdžiui, veido išraiškos užsiėmimai. Archyvo nuotrauka

Remiantis  kai kurių mokslininkų tyrimais,  22 proc. žmonių gali pajudinti vieną ausį. O abi ausis daugiausiai 18 proc. Nuo ko tai priklauso? Kodėl tokių juokingų sugebėjimų turinčių vyrų yra daugiau nei moterų? Ir kam to reikia? – retoriškai klausia bbc.com.

 

Plėšrūnai judina ausis, kad neliktų  be gardžių pietų

Anot mokslininkų, dauguma žinduolių turi galimybę pajudinti ausis. Tai padeda tiksliai nustatyti garsų kryptį bei greitai lokalizuoti garsą. To plėšrūnams reikia, kad neliktų be gardžių pietų. Žolėdžiams –  kad išgelbėtų savo gyvybes.

Tą patį gebėjimą kadaise turėjo žmonių protėviai. Be to, jiems to reikėjo daugiausia  irgi, kad galėtų apsisaugoti. Protėviams jungiantis į labiau organizuotas grupes, šios apsaugos formos poreikis palaipsniui išnyko. Vadinasi, ši savybė tapo nebeaktuali. Tam tikrų gebėjimų išnykimas taip pat yra adaptacijos proceso dalis. Organų buvimas mūsų kūne be konkretaus tikslo reiškia bereikalingą svarbių elementų praradimą. O evoliucijos požiūriu tai tiesiog neracionalu.

Kai kurie  žmonės gimsta su ausų raumenimis, todėl sugeba judinti ausis pirmyn ir atgal, aukštyn ir žemyn. Kiti tiesiog neturi šio gebėjimo.

Toks evoliucijos proceso skirtumas atsirado dėl to, kad žemės gyventojai dar visai neseniai gyveno gana izoliuoti vienas nuo kito. Ir tuo pačiu – skirtingomis gyvenimo sąlygomis. Dėl to mūsų evoliucijos procesas taip pat vyko skirtingais keliais.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai kiekvienas gali nusipirkti lėktuvo bilietą ir patekti į bet kurią pasaulio vietą, tokius dalykus pradedama pamiršti. Nepaisant to, ištisų tautų izoliacijos laikotarpis truko gana ilgai.

 

Ar galima išmokti pajudinti ausis?

Evoliuciniai pokyčiai siejami ne tik su šiuo veiksniu. Hepotipo atsinaujinimas priklauso nuo daugelio niuansų, pradedant nuo susidūrimų su kitomis grupėmis dažnumo ir baigiant tuo, kiek tam tikro geno nešiotojų išgyveno pakankamai metų, kad spėtų susilaukti palikuonių. Ir kuris iš šių palikuonių turėjo stipriau prisitaikyti prie aplinkos.

Kaip manote, ar galima išmokti pajudinti ausis? Yra kursų, kurių metu žmonės mokomi pasukioti ar pajudinti  ausis. Pavyzdžiui, veido išraiškos užsiėmimai. Juose rodomi pratimai, padedantys atsikratyti kai kurių veido išraiškų, trukdančių bendrauti ir tiesiog ramiai gyventi. O raumenų aplink ausis lavinimas, pasirodo, šiuo klausimu labai padeda.

Tiesą sakant, maždaug ⅕ gyventojų turi tokių pradinių gebėjimų. Tai yra, logiškai mąstant, su tuo galima susidurti gana dažnai.  Bet praktiškai tai pasitaiko daug rečiau. Ir viskas dėl to, kad net tie, kurie turi galimybę pajudinti ausis, apie tai net neįtaria (arba nekreipia dėmesio) ir specialiai nelavina. Todėl sugebėjimai nėra lygūs įgūdžiams.

Tačiau tokie „veido formavimo“ užsiėmimai padeda ir tiems žmonėms, kurie neįtraukti į nurodytus skaičius. Faktas yra tas, kad aplink mūsų ausis yra ir kitų raumenų, kurie iš pradžių nebuvo skirti mūsų ausims judinti. Tačiau jei treniruositės ilgai, galite pasiekti tam tikrų rezultatų.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą