Nusikaltėliai: maniakai, žudikai, plėšikai … Jų yra labai daug ir kiekvienoje šalyje. Jie gali būti nepagaunami ar sėdėti už grotų. Galvojame, kad jie yra pasmerkti vienatvei ir nepatirs jausmo, kad yra mylimi ir laukiami.

Bet taip nėra … Bonnie ir Clyde‘o sindromas arba Hibristofilija yra seksualinis nukrypimas, parafilijos rūšis. Kitaip tariant, kai hibridistai patiria stiprią seksualinę trauką smurtiniams nusikaltėliams. Beje, paprastas vagis netraukia hibridistų dėmesio. Šis sutrikimas labiau būdingas merginoms ir moterims. Ir tai nenuostabu: nusikaltėlių tarp vyrų yra daug daugiau nei moterų. Juk ir įvykdomi baisūs nusikaltimai dažniausiai būna vyriški. Bonnie ir Clyde‘o sindromas yra labai aiški hibristofilijos savybė. Štai kodėl šis nukrypimas gavo vardą iš šios poros santykių: geros, kuklios, atsidavusios merginos meilė labai blogam vaikinui.

Moterų psichologija apskritai yra tokia, kad moteris dažnai traukia „blogi vaikinai“.

Jei apsidairysite, tai dauguma merginų traukia „chuliganai“. Joms tikrai nereikia kuklių „botanikų“. O drąsiai ir net įžūliai „kabinantys“ merginas – tai tas, ko reikia. Tačiau ne visos moterys eina toliau ir bando susieti savo gyvenimą su asocialiomis asmenybėmis.

Kaip ir bet kuris nukrypimas, hibristofilija turi dvi pagrindines kryptis – pasyviąją ir aktyviąją.

Pasyviosios hibristofilijos nukrypimo tipui priklausančios merginos ar  moterys, paprastai  nedalyvauja mylimųjų nusikaltimuose. Seksualinį pasitenkinimą jos gauna iš galimybės rūpintis juo, mielai išplauna kraują iš drabužių, užėmus kvapą klausosi jo nusikaltimų istorijų ir patiria  palaimingą orgazmą nuo tokio bendravimo.

Jos šventai tiki, kad kada nors sugebės nukreipti nusikaltėlį „teisingu keliu“, todėl kaip įmanydama stengiasi jį pateisinti ir net  pasirengusi imtis  „velnio advokato“ vaidmens. Tokios merginos gyvena  užtikrintai manydamos, kad aukų likimas jų nepalies. Būtent pasyviosios hibristofilijos atstovės rašo daugybę laiškų nusikaltėliams.

Tuo tarpu aktyvūs hibristofilai  dėl savo  mylimo net ir žiauraus nusikaltėlio gali padaryti bet ką. Jie kartu apgalvoja nusikaltimus, vilioja aukas, slepia faktus ir visais įmanomais būdais palaiko savo mylimą maniaką ar žudiką. Gaudant tokį, aktyvios hibristofilijos atstovė gali net paaukoti savo gyvybę, norėdama  išgelbėti savo mylimą nusikaltėlį. Bonnie buvo būtent aktyvi hibristofilė, kuri mirė kartu su Klaidu. Jų istorija yra labai romantizuota ir privertė pasekti jų pavyzdžiu ne vieną merginą ar moterį. Tuo pačiu tapo antruoju hibristofilijos pavadinimu.

Bet abiejų hibristofilijos tipo atstovai palaiko labai sunkius santykius. Dažnai jie būna įžeidžiantys, skaudinantys ir užgauliojantys. Bet jie  jaučiasi gerai tokiuose santykiuose, nes tik taip patiria seksualinį pasitenkinimą.

Sunku tiksliai nustatyti, kas yra hibristofilija: liga, psichikos sutrikimas ar tiesiog savo socializacijos ir asmenybės apibrėžimo pažeidimas. Tačiau tiek psichiatrijos, tiek psichologijos ekspertai nustatė daugybę nukrypimų priežasčių. Be to, jų nuomonė yra visiškai identiška ir neturi prieštaravimų. Pagrindinės priežastys yra šios: smurto aukos. Smurtas gali būti įvairus: fizinis, psichologinis, seksualinis. Žinia, bet koks smurtas slopina žmogų, priverčia jį gyventi tam tikromis sąlygomis ir prie jų prisitaikyti. Trūkstant kitų santykių pavyzdžių, hibristofilijos auka linkusi manyti, kad tai yra normalu. Ji tiesiog pripranta prie savo būklės ir nesąmoningai ieško tokių ar panašių situacijų, kuriose ji jaučiasi visai gerai. Be to, didelis noras sąmoningai priešintis visuomenės priimtoms moralės normoms ir nuostatoms.

Neretai hibristofilija atsiranda merginoms, kurios linkusios eiti prieš savo aplinką. Tai yra maištautojos iš prigimties. Joms svarbu pajusti savo vertę palaikant ryšius su nusikaltėliu.

Labai įdomu stebėti žmonių, susitikinėjančiu su smurtiniais nusikaltėliais, reakciją ir elgesį. Ir įdomiausias  dalykas yra tas, kad nusikaltėlio sąskaitoje gali būti daug aukų, bet jis savo merginos nepalies net pirštu.

Šis seksualinis nukrypimas labiau būdingas merginoms, turinčioms žemą savivertę. Taip pat tos, kurios nori išsiskirti iš kitų ir tapti „žvaigžde“. Juk provincijoje gyvenančiai eilinei merginai sunku išgarsėti… Tačiau  ir „žvaigždės“ gali būti skirtingos. Vienos susituokia su garsiu aktoriumi ar dainininku, o kitos – su garsiu nusikaltėliu.

Žinoma, tapusi garsaus  nusikaltėlio  žmona, ji sulauks  „penkių minučių šlovės“. Gali būti, kad ji taps ir antra „Bonnie“.

Žinia, moterys myli stiprius vyrus. Jos nori kietumo, galios, bet  tuo pačiu švelnumo bei jautrumo.  Šių sąvokų suplakimas į vieną glumina moteris, bet tuo pačiu traukia jas kaip drugelius prie šviesos. Be to, tokios merginos  ir nesistengia užmegzti normalių santykių pagal klasikinę schemą. Juk sėdintis už grotų kone tobulas vyras: nereikia jo prižiūrėti, nereikia jam plauti marškinių ir virti barščių. Jis visą laiką bus ištikimas, nes šalia nėra kitų moterų. Tai yra priklauso tik jai. Net seksas yra jos kontroliuojamas, nes tik ji nusprendžia, kada ateiti pas jį į pasimatymą. Santykiai tiesiog tobuli. Iš tikrųjų hibristofilija yra gana dažnai pasitaikantis seksualinis nukrypimas.

Svarbų vaidmenį formuojant merginos asmenybę vaidina auklėjimas, socialinė aplinka ir elgesio ypatybės. Tik šie aspektai turi įtakos tikrosios hibristofilijos vystymuisi, kuri ankstyvosiose stadijose lengvai koreguojama, tačiau praktiškai nėra diagnozuojama.

Hibristofilijos atstovės įsitikinusios, kad jų meilė gali pakeisti nusikaltėlį. Tai yra, kad iš „plėšrūno“ jis virs angelu. Nuostabi iliuzija. Hibristofilai visada bando rasti nusikaltėlių veiksmų priežastis vaikystėje. Jie tiki, kad kiekvieno maniako viduje gyvena mažas, apleistas vaikas. Todėl savo meile ir rūpesčiu atves jį į doros kelią ir jiedu gyvens laimingai iki pat mirties.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą