Fizinis intymumas tarp vyro ir moters – tai teigiama reakcija į partnerį, atsirandanti dėl pasitikėjimo, ramybės, saugumo ir atsipalaidavimo jausmo. Jis išreiškiamas seksualinio potraukio, nerimo ir baimių nebuvimu, tikėjimu gerais žmogaus, einančio link suartėjimo, ketinimais. Tai kitas etapas, po emocinio komforto, sumažinti atstumą tarp žmonių, rašo psychologytoday.com.
Linkę tikėti fizinio intymumo priklausomybe nuo emocinio
Paprasčiau tariant, bendraudami su kitu asmeniu, mes savo mintyse išsiaiškiname visus prieštaravimus ir ribojančius įsitikinimus, ieškome sau saugumo garantijų. O euforijos stadijoje jaučiame galimybę numalšinti įtampą, nustoti nerimauti, sutelkti dėmesį nuo galimų grėsmių į vidinius jausmus ir emocijas. Fizinis artumas yra dvigubos valdymo sistemos rezultatas.
Šiuo metu vyksta diskusijos apie tai, kaip skirtingų lyčių atstovams veikia dvigubos kontrolės sistema. Visuotinai pripažįstama, kad tokia „bėda“ būdinga tik moterims, nes jos iš prigimties turi daug daugiau rizikos užmegzti fizinį intymumą su netinkamu žmogumi. Šio teiginio priešininkai mano, kad vyrai dėl savo fiziologinių funkcijų tiesiog ignoruoja pirmąjį žingsnį ir sąmoningai eina link galimo pavojaus.
Tačiau abu linkę tikėti fizinio intymumo priklausomybe nuo emocinio. Tai patvirtina pasakojimai apie staiga dingusį vyrų troškimą. Jei kontekste nėra reikalingų emocijų, pirmiausia pagarbos, buvimo ir kompaniono palaikymo, tada suartėjimas neįvyks ir tai akimirksniu paveiks stipriosios lyties atstovų galimybes lovoje.
Dviguba valdymo sistema susideda iš kelių etapų, kuriuos mūsų psichika išgyvena bendraudama su kitais. Dėl to arba visiškai užblokuojame suartėjimą, arba, priešingai, patiriame aštrų norą stiprinti kontaktą. O nuostabiausia, kad visas šis procesas niekaip nepriklauso nuo gebėjimo pasiekti, nusipelnyti ir įtikti.
Paprasčiau tariant, jei mergina tavęs nenori, tada gėlės ir dovanos greičiausiai nieko nepakeis. Galbūt iš gailesčio ar kaip prizas kažkas nukris. Tačiau fizinio intymumo plačiąja šios frazės prasme nebus. Štai kodėl taip svarbu teisingai bendrauti su priešinga lytimi. Tačiau konkurencija dėl priklausomybės objekto ir „medžiotojo“ statusas nėra įtrauktas į dvigubos kontrolės sistemą.
Tiesiog naudojasi šiais privalumais
Pirmajame santykių etape paprastai dominuoja emocinis komfortas. Tai tie patys išoriniai signalai, kuriuos gauname kiekvieną minutę. Kvapai, vizualiniai vaizdai, garsai, kūno pojūčiai. Skaniai kvepia, kambaryje šilta, akivaizdžios grėsmės nėra. Jaučiame teigiamų spalvų emocijų srautą ir psichika yra komforto būsenoje.
Kalbant apie kitus žmones, atkreipiame dėmesį į jų išvaizdą, elgesį, aplinką, balso tembrą, kalbėjimo manierą, transliuojamą nuotaiką. Išanalizavus visą šią informaciją, žmogus mums arba malonus, arba ne. Čia slypi pagrindinė daugelio nelaimingų moterų klaida, kurios stengiasi pasiekti būtent tokią būseną. Merginai viskas patinka, ji linksma, įdomi, provokuojanti, kai vaikinas ją maitino, pagirdė, prajuokino, sprendė problemas, padėjo, išklausė, džiugino. Arba moterys linkusios įtikti vyrams: skalbė, virė sriubą, plovė grindis. Atrodo, kad jie tokie laimingi, bet nenori santykių arba tiesiog naudojasi šiais privalumais, bet nelabai jų vertina – įmeta į vadinamąją „draugų zoną“. Mums tai atrodo keista, bet psichologiniu požiūriu įvyko natūralus dalykas – nepaleidome dvigubos kontrolės sistemos, o tik padarėme kažką malonaus.
Patyrę gundytojai ir gundytojos, taip pat tos, kurios siekia suartėjimo bet kokiu formatu (nuo audringos nakties iki šeimos sukūrimo), niekada nesustoja emocinio komforto stadijoje. Jų tikslas – priversti jus įsimylėti. Tam naudojama vadinamoji sąmonės apėjimo sistema. Žmogus nepatenkina partnerio, o atleidžia jį nuo ribojančių įsitikinimų, išankstinių nuostatų, baimių. Naivūs žmonės myli, tikėdamiesi dėkingumo, guru leidžiasi būti mylimi ir už tai dėkoja. Tai yra pagrindinis skirtumas.
Trūksta abipusės atsakomybės zonos
Ir tik dabar įjungiama dviguba valdymo sistema, susidedanti iš dviejų dalių. Pirmoji – užuojauta (išoriškai patraukli, protinga, skaniai kvepia, įdomiai kalba gražiu balsu ir panašiai, čia kiekvienas turi savo rinkinį) ir bendra atsipalaidavimo būsena. Džiaugiamės būdami su šiuo žmogumi.
Antrasis yra priešingas pirmajam. Jis paleidžiamas automatiškai ir niekaip nesusijęs su pašnekovu. Jis gali pašalinti šį bloką arba negali jo liesti ir tada jis bus draugo / merginos pozicijoje. Tai apima baimes (apgaus, įžeis, pažemins, išduos), stereotipus (nepatenkina mano lūkesčių bendrais bruožais), rizikas (LPI infekcija, viešumas, nepageidaujamas nėštumas), gėdą (anksti pasidavė, susitikinėja su negražiu, partneris nepritars). Tai yra, apie tai, kas mums svarbu ir panašiai.
Sužadinimo ir stabdymo sistemos visada veikia viena kitai priešingai. Kai tik prasideda pirmasis, psichika iškart suaktyvina antrąjį. Ir dėl šios kovos mes arba siekiame fizinio artumo visomis jo apraiškomis, arba visiškai blokuojame pačią idėją.
Kas yra intymumas santykiuose? Tas pats principas galioja ir rimtiems vyro ir moters santykiams. Pats fizinis intymumas gali atsirasti ir už santuokos sąjungos ribų, tačiau tokių bendravimo formų nelaikome visavertėmis, nes trūksta abipusės atsakomybės zonos.
Taigi abipusę simpatiją (emocinį komfortą) pakeičia įsimylėjimo stadija (sąmonės apėjimo laikotarpis). Ir laikui bėgant, patirties, pagarbos ir visiško pasitikėjimo fone, ji virsta meile (intymumu). Daugeliui problemos prasideda pačioje pradžioje.
Vaidindami scenarijus ir bandydami laikytis primestų normų, nepaisome emocinio komforto ir vejamės trumpalaikių dalykų. Būtent taip atsitinka, kai mergina atvirai naudojasi vaikinu, o jis ir toliau jos siekia. Arba kai vyras negerbia, nedalyvauja, nėra atsakingas, naudoja emocinio ar fizinio smurto įrankius, išduoda ar apgaudinėja, o ji ir toliau lieka šalia.
Sukelia visiškai skirtingų emocijų atsiradimą
Tokie santykiai neturi jokios galimybės pasiekti tikro intymumo. Visas komfortas slypi euforijoje siekiant efemeriškų tikslų, o sąmonės aplenkimas atsiranda ne dėl nerimo ir įtampos pašalinimo, o tiesiog todėl, kad pagrindo prioritetas tampa didesnis nei būtina. Bėgau paskui „princesę“ ir įkalbinėjau pasibučiuoti, kyla euforija.
Intymumas santykiuose yra tada, kai abipusės simpatijos ir hormonų antplūdžio fone žmonės įgyja bendrą patirtį (verslas, rūpesčiai, pramogos ir kiti kartu atliekami veiksmai). Tokiais atvejais pirmoji dvigubos kontrolės sistemos dalis buvo išsaugotas, o antrasis išjungtas. Žmogus mums vis dar patinka, bet nebėra baimių ir rizikos, esame atsipalaidavę ir visiškai pasitikime partneriu, esame įsitikinę jo adekvatumu ir patikimumu.
Fizinis intymumas kaip aukščiausias pasitenkinimo santykiais jausmas turi daugybę apraiškų. Turime atsižvelgti į kontekstą, tai yra į veiksnių visumą, nes kiekvienas atskirai išvardytas elementas nieko nereiškia. Galbūt turite dvidešimt lentų ir vis tiek neturite dėžutės. Tik visų ženklų sąjunga liudija apie meilės pasiekimą.
Bet kokia sąveika sukelia visiškai skirtingų emocijų atsiradimą. Esame arba laimingi, arba liūdni, arba pikti, arba įžeisti. Jei nėra tikro intymumo su žmogumi, tada mums lengviau išeiti, tylėti ar ignoruoti. Sveikuose santykiuose žmonės to nedaro. Jie nuolat palaiko akių kontaktą, ir nesikrauna daiktų po pirmo nesusipratimo. Tyliai klausytis isterijos ir ramiai aptarti problemą – daugeliui nepasiekiamas lygis.
Dalinatės paslaptimis ir nebijote, kadangi yra slapta ir intymi mūsų gyvenimo pusė. Jame yra istorijų, dėl kurių mums gėda, emocijos ir jausmai, apie kuriuos skausminga kalbėti, asmeniniai poreikiai. Fizinis intymumas leidžia visu tuo pasidalinti su partneriu, aptarti išgyvenimus, atvirai kalbėti apie savo norus.
Jūs abu galite leisti laiką bet kur. Nemalonu būti su nepažįstamais žmonėmis net pačiose įdomiausiose vietose. Kartais jaučiame pavojų, kartais atsiduriame diskomforto būsenoje. O jeigu tau lieptų savaitei išvykti į atokų kaimą? O jei su žmogumi, kuris tau yra artimas ir brangus?
Jie miegojo vienoje lovoje, bet niekada nebuvo šalia
Įprastas froterizmas viešajame transporte siutina, bet tu gali trintis į savo mylimąjį kiek tik nori ir tai tikrai neerzina. Žiūrėti kartu filmus, vaikščioti, dirbti, gaminti maistą, keliauti, puošti eglutę, tvarkyti butą. Jei jums įdomu ir patogu daryti bet ką su žmogumi, tai yra aiškus artumo ženklas.
Jūs vienas kitą puikiai pažįstate. Įsivaizduokite, kad kažkur kompanijoje jūsų širdies draugas nuėjo į parduotuvę ledų, bet nesutarėte, kokius pirkti. Ar esate tikri, kad jūsų draugas atsineš būtent tai, kas jums patinka? Ar jis žino, kad kutenimas jus erzina arba kad esate alergiški citrusiniams vaisiams? Keista, kad daugelis gyvena kartu 20 metų ir vis dar nieko nežino vienas apie kitą. Vaizdžiai kalbant, jie miegojo vienoje lovoje, bet niekada nebuvo šalia.
Žmogaus kūnas yra tokia įdomi struktūra, kad su juo gali nutikti netikėti dalykai. Arba jis prakaitavo ne vietoje, arba jo kojinės ėmė skleisti nemalonų kvapą. Jis kažką ne tą suvalgė, o dabar jo pilvas išsipūtė kaip arbūzas. Užuojautai nėra vietos, bet jei yra fizinis intymumas, o ne tik emocinis komfortas, tada problemų nekyla. Esame pasirengę bet kokia forma matyti savo artimuosius ir nesibjaurėti.
Daugelis žmonių nesupranta viso konvergencijos algoritmo. Kai kurie bando sulaukti dėmesio ir buvimo, dėl to daro beprotiškus dalykus. Tačiau tik trumpalaikis džiaugsmas iš sėkmės tampa trofėjumi, kuris, pirma, yra per sunkus, antra, veda prie nieko.
Kažkas bando įtikinti kitus savo patikimumu ir pranašumu prieš konkurentus, kad gautų tai, ko nori, ir išnyktų. Tačiau nei vienas, nei kitas negali privesti prie tikros meilės, o fizinis šių žmonių intymumas apsiriboja „oho“ ir „aha“ po antklode. Mažos pergalės tampa priklausomybe, bet kiekvieną kartą po kito triumfo ateina nusivylimas.