Rūpinkitės romantiškais santykiais, sugalvokite daugiau gražių „slapyvardžių“, kad jūsų santykiai netaptų rutina, nuobodžiais. Archyvo nuotrauka

Mano draugas dažnai į mane kreipiasi, kaip į gyvūną: „Katinėli, gali paduoti tą ir tą“, „Zuikeli, einam greičiau, nes pavėluosime“, „tu dabar labai panaši į pelytę“, „Žiogeli, baik striksėti“. Galėčiau išvardinti dar daugiau pavyzdžių. Nors kai jis kreipiasi į mane „saulyte“ ar „širdele“ – net malonu tampa ir priimtu tai kaip komplimentą. Bet kaip išguiti iš jo leksikos tuos gyvūnų vardus.

 

                                                                                     Saulytė

 

Mažybinius malonybinius žodžius bendraujant gana dažnai vartoja įsimylėjusios poros, kurios tuo nori pabrėžti savo tarpusavio santykius. Viešose vietose tokios pravardės skamba netinkamai, net juokingai. Pavyzdžiui, „bebenčiukas“, „ežiukas“, „koldūniukas“, „kempiniukas“. Meilūs „slapyvardžiai“ tinka nebent tada, kai pora yra viena.

Visuotinai priimta nuomonė, kad reikia gražiai elgtis su merginomis, sakyti joms komplimentus, sugalvoti meilias pravardes ir panašiai.

Vyrams taip pat būtų malonu girdėti, jei į juos mergina kreiptųsi, pavyzdžiui, „Tu labai seksualus, kaip ir Bradas Pittas“ arba „Tavo dangaus žydrumo akyse galima nuskęsti“. Ypač tada, kai porą užvaldo jausmai, o mergina nori išreikšti savo meilę.

Švelnūs žodžiai pabrėžia poros santykius, ypač jei jie tariami ypatingu tonu.

Ką čia slėpti, neretai meilūs „slapyvardžiai“ padeda pasitaisyti, paprašyti pinigų pirkiniui ir tiesiog priminti, kad žmogus yra mylimas.

Tačiau to nevalia daryti nepažįstamų žmonių akivaizdoje,  nes atrodysite ne tik keistai, bet ir kvailai. Kitiems girdint, geriau kreiptis: mylimoji, brangioji ir t.t. Taip pora parodys, kad tarp jų yra geri, šilti ir artimi santykiai. Apskritai dažnas tokių žodžių vartojimas tik sustiprina santykius.

Tarp įsimylėjusių porų tampa kone  įprasta vartoti mažybinius gyvūnų vardus, ypač gražių, galingų, stiprių, mielų jų atstovų (meškiukas, liūtukas, kiškis, tigras, kačiukas ir kt.).

Tuo tarpu vyrams svarbu išgirsti savo vardą – jiems tai maloniausia, todėl kuo dažniau savo mylimąjį vadinsite vardu, tuo geriau. Ypač jei jis paverčiamas švelniu, meiliu: „Tomuk, Antanėli, Geduti“ ir t.t. Tardami vyro vardą mažybine forma, taip pabrėžiate savo meilingą požiūrį į jį, tuo pačiu padidindamos malonius pojūčius.

Be to, vyrui bus ypač malonu, pabrėžus jo išskirtinius gebėjimus (gražus, seksualus, talentingas, protingas, tu gali viską ir panašiai).

Savo vyrą švelniai vadinti mažybine forma, ypač  esant su draugais, giminėmis, pažįstamais, nedraudžiama, jei tik mylimasis į jį adekvačiai atsiliepia.

Rūpinkitės romantiškais santykiais, sugalvokite daugiau gražių „slapyvardžių“, kad jūsų santykiai netaptų rutina, nuobodžiais. Tolimesnė bendro gyvenimo raida priklauso tik nuo įsimylėjėlių. Rūpinkitės meile, saugokite ją ir neįsileiskite nieko į savo intymų pasaulį!

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą