Geriausias svorio metimo receptas yra kalorijų apribojimas. Tai yra jums reikia valgyti mažiau nei išnaudojate energijos. Tačiau visos dietų nesėkmės slypi persekiojančiame alkio jausme. Anksčiau ar vėliau alkis sukelia nemalonius pojūčius ir panaikina visas pastangas susilaikyti nevalgius. Bet yra išeitis! Norėdami suvalgyti 500 kalorijų mažiau ir pajusti mažiau diskomforto, turite valgyti visavertį, sveiką maistą.

 

Perdirbtas maistas padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Valgyti visavertį maistą yra ne tik lengva, bet ir sveika, ir jums net nereikės laikytis dietos. Jums reikia tik teisingai išsirinkti pagrindinius produktus. Tai yra valgyti mėsą, o ne dešrą, žuvies filė, o ne žuvies pyragus, daržoves, o ne smulkintus mišinius, viso grūdo avižinius dribsnius, o ne greitai pagaminamus pusfabrikačius.

Esmė ta, kad perdirbti maisto produktai gali suteikti organizmui tas pačias maistines medžiagas, bet neigiamai paveikia valgymo įpročius. Toks maistas nepakankamai prisotinamas ir kur kas mažiau laiko skiriama jo kramtymui. Todėl porcija absorbuojama dvigubai greičiau ir žmogus  nori dar daugiau valgyti.

Mokslininkai atliko tyrimus, per kuriuos žmonėms buvo duodamas visavertis ir perdirbtas maistas. Ekspertai nustatė, kad pirmuoju atveju savanoriai suvartojo 2500 kalorijų per dieną, o perdirbtas maistas padidino šį skaičių iki 3000.

Kituose eksperimentuose mokslininkai įrodė, kad perdirbtas maistas padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką, žymiai sutrumpina gyvenimo trukmę ir prisideda prie papildomų kilogramų priaugimo. Be to, ypač perdirbtas maistas padidina vėžio tikimybę, o poveikis priklauso nuo kiekio. Skonio stiprikliai, prieskoniai ir cheminiai priedai tik padidina potraukį šiems maisto produktams, todėl ir  neigiamas jų poveikis padidėja.

 

Perteklinis svoris atsiranda dėl aktyvaus dopamino – laimės hormono išsiskyrimo

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad dopaminas skatina besaikį valgymą. Vadinamasis dietinis   dopaminas gali sutrikdyti mitybą. Ko gero daugelis mūsų per atostogas valgė daug ir dažnai ne tik įvairiausių žalumynų, uogų, vaisių, bet ir karštų patiekalų ar užkandžių porciją. Bet toks elgesys lemia tai, kad žmogus pradeda jausti alkį ir tarp valgių. Žinoma, persivalgymas šioje situacijoje yra natūralus rezultatas. Mokslo bendruomenė nustatė šio reiškinio mechanizmą: viskas susiję su dopamino, nuolatinio užkandžiavimo ir paros ritmo sąveika.

Perteklinis svoris, gausiai vartojant gardų kaloringą maistą, atsiranda dėl aktyvaus dopamino – laimės hormono išsiskyrimo. Toks valgymo įprotis padidina hormono sintezę, kuri pamažu mažina dopamino receptorių jautrumą medžiagai ir sukelia paros ritmo sutrikimus. Organizmas paprašo dar vienos  porcijos „laimės“ ir žmogus eina užkąsti. Anot mokslininkų, toks elgesys jau buvo išbandytas su graužikais.

Eksperimentiniai duomenys dar kartą patvirtina seniai žinomą tiesą: viskas gerai saikingai.  Kaloringus patiekalus  geriau valgyti tik per šventes, tačiau nepatartina jų įtraukti į dienos racioną.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą