
Šiame straipsnyje pasidalinsime savo pastebėjimais ir mintimis, kurios gali padėti ilgainiui „nueiti teisingu keliu“, padedančiu neprarasti savitvardos ir vėl nepriaugti svorio.
Reikia pasirinkti įkvėpimo šaltinį
Visų pirma, svarbu suprasti, kiek papildomų kilogramų turite. Tai galima lengvai padaryti nustatant savo kūno masės indeksą. Tačiau dėl antsvorio, kuris priklauso nutukimo kategorijai (net ir lengvos formos), reikalingas profesionalus endokrinologo ir mitybos specialisto hormonų tyrimas.
Nors žmonės, turintys antsvorio, yra gana pajėgūs savarankiškai daryti įtaką teigiamai figūros korekcijai. Svarbiausia yra tikėjimas savo jėgomis.
Visa paslaptis ta, kad reikia pasirinkti įkvėpimo šaltinį, kuris atitiktų jūsų gyvenimo situaciją – geriausia sekti tinklaraštininkus, paprastus savo svorio kategorijos žmones, kurie tikrai supranta visus sunkumus ir kliūtis, pakeliui į svorio metimą.
Be to, verta skirti dėmesio fitneso divų ir dietologų tinklaraščiams. Paskaityti mokslinę literatūrą apie sveiką gyvenseną ir psichoterapeutų straipsnius apie valgymo sutrikimus.
Ne mažiau svarbu suprasti, kodėl norite būti lieknas žmogus. Norite įtikti savo vaikinui ar nustebinti kolegas darbe po atostogų? Suprasti savo tikruosius norus jau yra pusė darbo.
Taip pat svarbu nustatyti papildomų kilogramų skaičių ir suvokti tikrąjį tikslą metant svorį. Tačiau lygiai taip pat svarbu suprasti, kada tiksliai vėl pradėjo augti svoris? Kas lydėjo persivalgymus? Kokias tada emocijas patyrėte?
Kai yra sudarytas šis išvardintų dalykų sąrašas, šalia jo būtina nurodyti problemos sprendimą. Taigi, kai tokia situacija vėl iškyla realiame gyvenime (ir ji natūraliai neišvengiamai atsiranda), žinosite, kaip elgtis ir nepasiduoti provokacijai.
Pirma problema
Dažniausia merginų atkryčio priežastis – PMS. Koks gali būti sprendimas? Iš anksto žinant tokią savo kūno ypatybę, tuo metu reikia kiek įmanoma būti dėmesingai savo mitybai, vengti daugiau riebalų bei vengti užsisakyti greito maisto pristatymų.
Antra problema
Neretai merginos dažnai pagauna save galvojant, kad jau pavalgė, bet vis tiek kiša į burną maistą, nes skanu, gaila išmesti, gamino pati ir taip toliau.
Sprendimas: įsiklausykite į savo kūną ir sustokite iškart pajutus sotumo jausmą. Maistą be gailesčio išmeskite, palikite kitam valgymui, nuneškite šunims į kiemą ir panašiai.
Trečia problema
Gali atsirasti nemalonūs fiziniai pojūčiai treniruotės metu ar tiesiog sportuojant – pykinimas, galvos svaigimas, silpnumas. Natūralu, kad po kiekvienos tokios treniruotės, noras toliau sportuoti, žinoma, gali dingti.
Sprendimas: Nepradėkite sportuoti nuo pat dietos pradžios. Pirmą savaitę apskritai galite apsieiti be fizinio aktyvumo, apsiriboti dietos koregavimu. Tada galite nueiti 5000 žingsnių per dieną. Po to palaipsniui didinkite aktyvumą ir apkrovą.
Ketvirta problema
Perfekcionizmas. Jei pradėjote laikytis dietos ir staiga kažkur suvalgėte ką nors per daug, ir jau galvojate, jog jau pažeidėte tinkamos mitybos principus, todėl galite ir toliau be sąžinės graužaties persivalgyti – tai didžiausia klaida.
Sprendimas: Gali prireikti ne vienerių metų, kol suprasite, kad jūsų noras viską daryti tobulai yra nesveikas ir neteisingas. Jei ir neatitiksite savo protarpinio badavimo laiko, tai nėra baisu. Jums tereikia tęsti tai, ką pradėjote. Mes ne robotai, o gyvi žmonės, normalu klysti.
Penkta problema
Progresas būna ne toks greitas, kaip norėtume, todėl dėl lėtų matomų rezultatų gali dingti motyvacija ir gera nuotaika.
Sprendimas: Nekurkite vaivorykštės iliuzijų. Pažvelkite į lieknėjimo procesą moksliniu požiūriu ir suprasite, kad kūnas negali fiziškai numesti 20 kilogramų per savaitę. Todėl iš anksto nusiteikite ilgam, mažiausiai šešių mėnesių procesui. Juk per vieną savaitę svorio nepriaugsite, tai kodėl turėtumėte staiga greitai numesti svorio?
Šešta problema
Iš tikrųjų problema dažnai būna grynai techninio ir organizacinio pobūdžio: ne visi supranta, kaip tinkamai organizuoti mokymosi – maisto – aktyvaus judėjimo procesus. Kada treniruotis kokiais drabužiais ir panašiai.
Sprendimas: Jei iš anksto aiškiai neplanuojate savo fizinio aktyvumo, iš anksto neruošite drabužių užsiėmimams, nesugalvojate bent apytikslės dienos / savaitės dietos – 90 proc. tikimybė, kad treniruotė nebus baigta, o vietoj naudingo maisto vėl suvalgysite šlamšto. Be planavimo tai gali padaryti tik tikrai labai organizuoti ir drausmingi žmonės. O jei jūs nesate iš tų, tada kiekvieną dieną prieš tai ant popieriaus lapo susirašykite apytikslį savo mitybos grafiką ir iš anksto skirkite laiko sportui, kai planuojate dienos darbus!
Norint pasiekti bet kokį rezultatą, reikia laiko ir kantrybės
Yra senas anekdotas apie britų pievelę, kuri labai tinka šiai temai. Vienas džentelmenas atvyko į Angliją ir pateko į senos pilies teritoriją, kur pasigrožėjo tobulai žalia ir lygia veja. „Kaip jums pavyksta užauginti tokią puikią veją?“, – paklausė atvykėlis savininkų. „O, tai jokia paslaptis. Tik laistyti ir kirpti, laistyti ir kirpti. Ir taip jau 300 metų“.
Šio anekdoto moralė yra ta, kad norint pasiekti bet kokį rezultatą, reikia laiko ir kantrybės, o gera žinia ta, kad viskas, ką darote būtinai pavyks. Svarbiausia – disciplina, reguliarumas, ištvermė.
Tada jus turėtų pradžiuginti vien mintis, kad niekada nebūsite tokios formos kaip vakar. Nes kiekvieną dieną vyksta poslinkiai ir pokyčiai, net jei dar ne globalūs, gal kol kas tik hormoniniu lygmeniu, net akimi nematomi, tačiau svarbu suvokti, kad jūsų organizmas jau lengvėja, vidaus organai jau dėkoja, kad palengvinote jų darbą. Taip pat pamažu stiprėja jūsų raumenys, pamažu, bet užtikrintai tirpsta riebalai. Tiesiog nesitikėkite greitų rezultatų, o nusiteikite ilgam darbui.
Yra puiki frazė, kuri tikrai padrąsina ir skamba taip: „Laimingas gyvenimas prasideda būtent tuo momentu, kai nusprendi, jog tavo problemos priklauso tik tau“.
Todėl svarbu prisiimti atsakomybę už savo kūną ir svorį. Juk artimieji nekalti, kad pirmąją dietos dieną atvažiavo į svečius su dideliu ir skaniu pyragu ir jūs turėjote iš karto atsisakyti savo planų, nes buvo sunku atsispirti. Taip pat nustokite kaltinti kitus dėl savo tingumo ir disciplinos stokos!
Tik tą akimirką, kai tikrai suprasite, kad pati ne šiaip valgote, o kemšate, nesportuojate ir apaugote lašiniais, reikalas pajudės į priekį.
Sugalvokite sau gražių apdovanojimų ir premijų
Žmogus, kuris tikrai nori to pasiekti, ras tam galimybę. Kas nenori kažko daryti, ras priežastį jokiu būdu to nedaryti.
Išsirinkite bet kurį drabužį, kuris jums labai patiko tais laikais, kai buvote lieknesnė, ir įsivaizduokite, kaip galėtumėte lengvai jį vėl užsidėti. Ir tada jus ims labai motyvuoti mintis vėl juo pasipuošti ir tikrai to pasieksite.
Sugalvokite sau gražių apdovanojimų ir premijų, kurios gali padaryti svorio metimo procesą smagesniu ir labiau motyvuojančiu.
Kaip ir visose knygose apie laiko planavimą, autoriai pataria didelę sunkią užduotį (dramblį) suskaidyti į daug mažų (varlių). Tai yra visą savo svorio metimo ilgą kelią, pavyzdžiui, 15 kilogramų, padalinkite į etapus.
Tada ant popieriaus lapo susirašykite malonių dalykų ar pirkinių, apie kuriuos seniai svajojote ar kurie jums tiesiog patinka, sąrašą ir nurodykite, kada jais save apdovanosite.
Pavyzdžiui, sąrašas gali atrodyti taip:
-2 kilogramai – einu į SPA pedikiūrą su pėdų masažu;
-4 kilogramai – perku sau gražų sportinį laikrodį su įmontuotu žingsniamačiu ir kalorijų netekimo skaitikliu;
-6 kilogramai – lankau sveikatinimo masažo kursą;
-8 kilogramai – lankau kursą sporto salėje pas profesionalų trenerį;
-10 kilogramų – perku naują gražią suknelę (daug mažesnio dydžio) ir atsikratau senų drabužių.