Įprasta klaidinga nuomonė, kad atsitiktinis seksas iš esmės reiškia seksą su ką tik sutiktu partneriu. Archyvo nuotrauka

Iš pat pradžių reikėtų pabrėžti, kad žmogaus seksualumas nėra lengvas dalykas. Tikriausiai yra tiek daug skirtingų seksualinių nuostatų, kiek yra patiekalų visose pasaulio virtuvėse. Ir kaip skiriasi kiekvieno žmogaus skonis, gaminant maistą įvairiose šalyse.

 

Kai kurie žmonės visiškai  nejaučia seksualinio potraukio

Todėl bandymas apibūdinti „normalų“ seksualinį gyvenimą yra gana beprasmis: įvairovė yra tokia didelė, kad jokie statistikos duomenys negali parodyti, kas labiausiai patinka daugumai žmonių.

Tačiau  galima bent apytiksliai išsiaiškinti skirtingus duomenis, kiek mes norime sekso ir kaip tą darome.

Žinoma, visa tai turi lydėti nemažai rimtų išlygų. Seksualinio elgesio apklausų rezultatai yra nepatikimi: diskusija apie seksą dažnai vis dar yra tabu, o respondentai gali arba neatskleisti visos tiesos, arba, atvirkščiai, pagražinti ją savo atsakymuose. Todėl ši statistika nėra galutinė tiesa, o veikiau bendras XXI amžiaus seksualinės įvairovės rodiklis, pagrįstas iki šiol turimais duomenimis.

Kaip žinote, labai sunku tiksliai įvertinti suskirstymą pagal seksualinę orientaciją: homoseksualių žmonių procentinės dalies skaičiavimai visuomenėje svyruoja nuo 1proc. iki 15 proc. – priklausomai nuo to, kokio konkretaus specialisto klausiate.

Tuo pačiu metu keletas neseniai visame pasaulyje atliktų apklausų rodo, kad kai kurie žmonės visiškai  nejaučia seksualinio potraukio, tačiau tai nereiškia, kad jie niekada neturėjo artimų santykių.

Kaip ir kitų seksualinių orientacijų atveju, tikslus jų procentas nežinomas. Dauguma ekspertų sutinka su 1 proc. skaičiavimu, tačiau tuo pat metu pasaulyje įgauna pagreitį žmonių, nepatiriančių seksualinio potraukio, judėjimas.

Įprasta klaidinga nuomonė, kad atsitiktinis seksas iš esmės reiškia seksą su ką tik sutiktu partneriu.

Tiesą sakant, seksas vyksta labai skirtinguose pažinčių etapuose, o vienos nakties susitikimai yra gana reti.

 

Vyrai taip pat linkę imituoti lytinį susijaudinimą

2009 metais Amerikoje buvo atlikta apklausa , per kurią paaiškėjo, kad „viskas sudėtinga“  yra  tarp 30-60 metų žmonių, kurių net 50 proc. gyventojų.

Šie duomenys gauti per „Global Sex Survey“ JAV, kuriame dalyvavo daugiau nei 50 tūkstančių vyresnių nei 18 metų žmonių.

Ir nors lytinių santykių dažnis mažėja su amžiumi, jis nesumažėja tiek, kiek galima tikėtis.

Neseniai atlikta vyresnio amžiaus žmonių (vidutiniškai 70 metų) apklausa parodė, kad mažiausiai 50 proc. jų mylisi daugiau nei du kartus per mėnesį, o 11proc. paprastai vidutiniškai kartą per savaitę.

Šie skaičiai pagrįsti anonimine apklausa, kurioje dalyvavo beveik 2 000 JAV respondentų nuo 18 iki 59 metų. Jų buvo paklausta, kada jie paskutinį kartą turėjo lytinių santykių.

Nors lesbietės sako, kad turi mažiau lytinių santykių nei gėjai ar heteroseksualios poros, atrodo, kad joms sekasi geriau, nei kalba. Bent jau tokį įspūdį sudarė Kanadoje ir JAV atliktos interneto apklausos rezultatai.

Visuotinai pripažįstama, kad tik moterys sugeba imituoti orgazmą, tačiau neseniai atliktas amerikiečių tyrimas parodė, kad gana daug vyrų taip pat linkę imituoti lytinį susijaudinimą, geismą ir orgazmą. Tokio elgesio priežastį lengva atspėti: dažniausiai tai nenoras įžeisti partnerio.

Tačiau, nepaisant to, kad patys vyrai suvaidina orgazmą, tik 20 proc. jų mano, kad  ir jų partnerės pasirengusios tą patį padaryti.

 

 

parengta pagal „Journal of Sex Research“

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą