Pirmiausiai visada labai gerai pagalvokite, kokios laukia pasekmės, prieš nuodijant negimusį kūdikį alkoholiu. Archyvo nuotrauka

Deja, vis dažniau pasitaiko situacijų, kai nuo alkoholio priklausoma moteris, net būdama nėščia, neatsisako priklausomybės. Ir pastodamos ne viena jų nesusimąsto, kad būtina atsisakyti alkoholio.  Kol besilaukianti kūdikio moteris leidžia laiką su draugėmis, tarkim,  prie šampano taurės, mažas organizmas jos viduje labai kenčia.

 

Vaisius tampa alkoholio sindromo auka

Paprastas gyvenimiškas pavyzdys. Moteris nėštumo metu neatsisakė išgerti ir rūkyti. Iki pat kūdikio gimimo ji nevaržė savęs šiomis priklausomybėmis. Jos dukrai dabar penkeri metai. Jai sunku išreikšti save, ji negali suformuoti elementarių frazių.

Arba dar vienas atvejis. Mergina, būdama nėščia ankstyvosiose stadijose, stipriai ginčijosi su savo draugu. Priežastys buvo labai įvairios. Mergina kiekvieną kivirčą ir savo  išgyvenimus nuplaudavo vynu. Dvidešimtą nėštumo savaitę gydytojai pastebėjo kūdikio širdies ydą. Negana to, kūdikis gimė negyvas, o mergina ilgai kaltino save  ir savo draugą dėl to, kas įvyko.

Todėl pirmiausiai visada labai gerai pagalvokite, kokios laukia pasekmės, prieš nuodijant negimusį kūdikį alkoholiu. Kadangi vaisius tampa alkoholio sindromo auka ir lemia tai, kad kūdikis neretai gimsta per mažo svorio, mažo ūgio. Be to, kūdikiai, kurie yra motinų priklausomybės nuo alkoholio aukos, dažnai turi mažesnę galvą.

Negana to, naujagimiai, turintys šį sindromą, dažnai būna verkia, atsisako žindyti, neramiai miega, prastai  mokosi ir įsimena naujus dalykus, gerokai atsilieka nuo savo bendraamžių vaikystėje ir suaugę.

Dažnai tokie kūdikiai gimsta ir su išorinėmis deformacijomis. Pavyzdžiui, jie gali turėti prastai išvystytą apatinį žandikaulį. Taip pat  ir vidaus organų anomalijomis, kai, tarkim, širdis ir inkstai negali normaliai funkcionuoti. Ir net jei visi šie negalavimai iš karto yra nematomi, jie pasireiškia ateityje. Štai kodėl būtina susilaikyti nuo alkoholio nėštumo metu.

 

Pažeidus smegenis taip pat gresia rimtais vystymosi sutrikimais

Bet kuris gydytojas neonatologas, užsiimantis naujagimių, turinčių įvairių priešlaikinio gimdymo sutrikimų, gydymu, gali papasakoti daug šokiruojančių dalykų apie neišnešiotus kūdikius.

Pavyzdžiui, jų smegenys yra keturis kartus mažesnės nei įprastai. Todėl kategoriškai  pasisako prieš būsimų motinų alkoholio vartojimą nėštumo metu. Net šventės metu neleidžiama ir vienos taurės vyno. Juk kūdikis formuojasi moters įsčiose.

Kūdikio vystymasis yra sudėtingas procesas, todėl vartojant alkoholį nėštumo metu, galima sulaukti negrįžtamų pasekmių. Juk alkoholis yra stipriausias toksinų poveikis neapsaugotam besivystančiam organizmui.

Be to, jei būsima motina geria alkoholį pirmosiomis nėštumo savaitėmis, reikia tikėtis įvairių apsigimimų – širdies, smegenų ir panašiai. Dažnai tokie nukrypimai nesuderinami su gyvenimu. Pažeidus smegenis taip pat gresia rimtais vystymosi sutrikimais.

Dažnai alkoholio vartojimas lemia tai, kad vaikas nesudaro gyvybiškai svarbių genų. Tarkime, tie, kurie galėtų jį apsaugoti nuo hepatito ar onkologijos ateityje.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą