Paaiškinkite vaikams, kad visi narkotikai, tik patekę į organizmą, parodo savo „tikrąjį aš“. Tai yra jų pavojus slypi, patekus į žmogaus organizmą. Archyvo nuotrauka

Pradėkite nuo to, kodėl reikia  valgyti… sveiką maistą. Paprašykite savo vaiko įvardyti kelis

mėgstamus maisto produktus ir paaiškinkite, kaip maistas prisideda prie sveikatos palaikymo.

Atraskite laiko, kai visą savo dėmesį galėsite skirti savo vaikui. Atsisėskite ant grindų ir žaiskite su vaiku, sužinokite, kas jam patinka ir kas nepatinka. Duokite jam suprasti, kad jį mylite. Taip elgdamiesi sukursite tvirtus pasitikėjimo santykius, kurie palengvins apsisprendimą nevartoti narkotikų.

 

Taigi, ką jums reikia padaryti, kad vaikas neprisiliestų prie šio žalingo įpročio?

  1. Nustatykite tokius principus kaip žaisti sąžiningai, dalytis žaislais ir pasakykite tiesą, kad vaikai žinotų, kokio elgesio jūs tikitės iš jų.
  2. Skatinkite vaiką laikytis nurodymų ir užduoti klausimus.
  3. Jei jūsų vaikui kas nors nesiseka žaidimo metu, padėkite ugdyti jo įgūdžius. Pavyzdžiui, jei kubelių bokštas visą laiką nukrenta, kartu ieškokite galimų sprendimų. Kita vertus, neigiamos, bet sėkmingai įveiktos situacijos stiprina vaiko pasitikėjimą savimi.
  1. Kai tik įmanoma, leiskite vaikui pasirinkti, ką apsirengti. Net jei drabužiai ne visai vienodos spalvos, ugdote vaiko gebėjimą priimti sprendimus.
  2. Nurodykite nuodingas ir kenksmingas medžiagas, kurių dažniausiai būna namuose ir garsiai perskaitykite įspėjimo apie maistą etiketes. Paaiškinkite vaikams, kad visi narkotikai, tik patekę į organizmą, parodo savo „tikrąjį aš“. Tai yra jų pavojus slypi, patekus į žmogaus organizmą.

Paaiškinkite, kad vaistai gali jiems padėti tik tada, kai jie yra paskirti gydytojo, ir kenkia kitiems, ypač vaikams, jei vaistai vartojami savo nuožiūra.

  1. 5-8 metų vaikas dažniausiai demonstruoja augantį susidomėjimą pasauliu, esančiu

už šeimos ribų ir namuose. Todėl pasakykite, kad nurijus bet kokią medžiagą, išskyrus maistą, gali būti labai žalingas. Paaiškinkite kaip vaistai sutrikdo organizmo veiklą ir gali labai pabloginti sveikatą ar net sukelti mirtį.

7.Paaiškinkite priklausomybės sąvoką, kas yra priklausomybė, kad vaistas (narkotikai) gali tapti blogu įpročiu, kurio sunku atsikratyti.

8.Vaikai turi suprasti: kuo maistas, nuodai, narkotikai ir vaistai skiriasi vienas nuo kito. Kad gydytojo paskirti vaistai, vartojami prižiūrint atsakingam suaugusiam žmogui, gali padėti ligos atveju, bet gali būti žalingas, todėl vaikai turi laikytis atokiai nuo nežinomos medžiagos.

  1. Su 9-11 metų vaikais galima sudėtingiau diskutuoti apie tai, kodėl žmonės vartoja narkotikus. Paaiškinkite, kad vartojant narkotikus galima sukelti rimtus trauminius įvykius žmonių gyvenime. Pavyzdžiui, automobilio avariją ar šeimos skyrybas.
  2. Be to, tokio amžiaus vaikai mėgsta sužinoti įvairius faktus, ypač keistus. Šios amžiaus grupės vaikai gali labai domėtis, kaip narkotikai veikia narkomano smegenis ar kūną. Paaiškinkite, kad bet kokia suvartota medžiaga gali būti labai pavojinga.

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą