Skaitant knygą neretai aptinkame daug bendro su kuriuo nors knygos personažu. O kartais knygos turinys taip atitinka mūsų gyvenimo situacijas, kad net norisi sušukti: „Juk tai apie mane parašyta!“. Taigi, padedant astrologijai galima išsiaiškinti literatūros herojų, daug kuo ar net visiškai atitinkantį jūsų charakterį pagal Zodiako ženklą.

AVINAS (kovo 21 – balandžio 20)

„Ir stipri savo tautos dvasia bei nesuderinama su pralaimėjimu, net jei tai ir akivaizdu“, – sakė Scarlett, susigrąžindama mylimąjį Rhettą. Ištardama tuos žodžius, ji puikiai žinojo, kad susigrąžins. Nes nėra žmogaus, kurio ji negalėtų užkariauti. Aišku, jei tik panorėtų. Taigi Avino ženklo  atstovų antrininkas Scarlett O’Hara, Margaret Mitchell romano „Gone with the Wind“ („Vėjo nublokšti“) pagrindinė herojė. Scarlett likimas kupinas sunkių išbandymų ir sukrėtimų. Bet ji įveikė juos su būdingu Avino ženklo žmonėms atkaklumu ir užsispyrimu.  Scarlett niekada neprarasdavo optimistinio nusiteikimo ir užtikrintai ėjo savo tikslo link.

Tikrų tikriausias Avinas  Scarlett O’Hara sakė: „Štai pamatysite, aš vis tiek ištekėsiu už jo, net jei nustosiu drebėti, jaudintis ir nieko nebejausiu“.

Avino optimizmas – tiesiog neišsenkamas, o jo kunkuliuojanti energija neapleidžia  nė akimirkai.  Be jokios abejonės, šios savybės  neatsiejamos nuo Avino nesibaigiančių  nuotykių, gyvenimo peripetijų, įvairių pokyčių, nepatogių situacijų ir susidūrimais su likimu. Įdomu tai, kad tie charakterio bruožai gali ne tik suteikti Avinui daugybę rūpesčių, bet ir padėti atsidurti reikiamoje vietoje ir reikiamu laiku. Ir tada, kai Avinas pajunta esąs įvykių epicentre, atsiskleidžia geriausios jo asmeninės savybės. Avinas jaučiasi pilnaverčiu planetos gyventoju, kai gyvenimas nepraeina veltui, o kunkuliuoja aplink jį ir jame.  „Vėjo nublokšti“ herojės  Scarlett O’Hara likimui teko  daug sunkių išbandymų, bet ji įveikdavo juos su Avinui būdingu atkaklumu ir drąsa. Net jei likimas ir nebūtų atsiuntęs Scarlett išbandymų, ji pati būtų juos susikūrusi.

JAUTIS (balandžio 21 – gegužės 21)

„Vilkas negrįžo, bet kaimo gyventojai vis tiek, kaip ir anksčiau gyveno baimėje, nes kito gyvenimo jie nežinojo“. Tai ir Jaučio ženklo charakterio atspindys Charleso Perraulto knygoje „Little Red Riding Hood“.(„Raudonkepuraitė“). Jautis tvirtai stovi ant žemės, įsitvėręs visomis keturiomis kanopomis ir ragais. Jie neieško lengvų kelių, kovoja nuosekliai, bet atkakliai, siekdamas gerovės ir visada pasiekia savo tikslą. Panašiai, kaip ir Raudonkepuraitė,  šio ženklo žmonės ryžtųsi klajoti po tamsų mišką, nors jiems ir baisu. Bet  dėl  savo artimų žmonių, jie įveikia visas kliūtis ir išeina nugalėtojais iš bet kurios situacijos.

Kita žinoma šios knygos citata: „Tai aš, jūsų anūkė. Atnešiau jums bandelių ir sviesto puodelį“.

Tai reiškia, kad Jaučio ženklo žmones retai aplanko impulsyvūs norai – jie pragmatiški ir racionalūs. Jautis atras kelią ir išeis nenugalėtas, net jei tankiame ir tamsiame miške sutiktų ne vieną vilką, o vilkų bandą. Jaučio Zodiako ženklas pasižymi išradingumu, o tai suteikia jiems galimybę atrasti išeiti net ir iš neišsprendžiamos ar neįmanomos iš pirmo žvilgsnio situacijos. O tai duota ne kiekvienam, todėl padarysite klaidą, tinkamai neįvertinę Jaučio. Tačiau šio ženklo  „raudonkepuraitėms“ visiškai netinka įvykių baigtis, jei jo rezultatais būna patenkintas tik Jautis. Jis nori, kad  būtų laimingi visi!

DVYNIAI (gegužės 22 – birželio 21)

Šio ženklo atstovai – šimtaprocentiniai donžuanai.  „Mano ranka gana sunki, nors iš pažiūros ir gali atrodyti, kad esu pakankamai ramus. Kur mus žaidimai benuvestų, aš nebijau skriaudėjų savo. O tie, kurie žeidžia mano geismą, mokysiu ir garbės, ir  padorumo!“, – tai žinoma citata iš J. Gordono Byrono knygos „Don Juan“ (“Don Žuanas”).

Dvyniai nuolat nesėkmingai mėgina suderinti savyje dvi asmenybes. Kol viena jų apgalvotai priima sprendimą, kita ruošia tūkstantį priežasčių paprieštarauti pirmajai. Beje, toks variantas tinka Dvyniams bet kurioje jo gyvenimo sferoje. Ypač meilės. Todėl ne veltui Dvynių ženklo atstovus ir vadina donžuanais – žinomo knygos herojaus, moterų širdžių ėdiko garbei.  Bet Dvynių pranašumas ne tas, kad jie sugeba užkariauti ar pakerėti bet kurios moters  ar vyro širdį, o tai, kad šio ženklo atstovai  tiesiog neatsispiria pagundai!

„Aš niekada neišnaudoju moterų. Aš suteikiu joms malonumų, jei jos to nori“, – sako herojus meilužis Don Žuanas – tikrų tikriausias Dvynys.  Šis širdžių ėdikas atranda priėjimą prie kiekvieno žmogaus  ir visada pasirengęs įvilioti į savo pinkles. Be to, gali prisitaikyti prie bet kurios situacijos.  Don Žuanas, kaip tipiškas Dvynys, linkęs vidiniam dialogui su savimi, bet jo asmenybės dvilypumas netrukdo jam pasiekti gerų rezultatų ne tik moksluose, darbuose, bet ir meilėje.

VĖŽYS (birželio 22 – liepos 22)

„Jau geriau mirsiu, nei taip kankinsiuosi!“ – tikriausiai daug kam girdėti žodžiai iš  Williamo Shakespeare’o kūrinio „Romeo and Juliet“ („Romeo ir Džuljeta“). Tai Romeo pasakyti žodžiai, kuris yra tipiškas Vėžio Zodiako ženklo atstovas. Šio ženklo žmonės apskritai linkę į romantiškumą  ir sentimentalumą.  Dėl trokštamų, tačiau tikrovės neatitinkančių dalykų, jie gali pridaryti daug klaidų. Vėžys gyvena pojūčiais ir jausmais. Dėl to jie neretai nusivilia realiame gyvenime.

„Meilė – tai beprotiškai išmintinga: ji ir kartėlio, ir saldumo kupina“, – tai kita žinoma citata iš minėto kūrinio.

Vėžys Romeo – romantiškas, nuoširdus, tiki amžina meile ir siekia jos visa savo širdimi. Nepaisant jo lengvai pažeidžiamo charakterio, švelnumo ir drovumo, Vėžys moka pastovėti už save.  Be to, jis mėgsta vienumą, tylą ir ramybę. Linkęs ilgai apie kažką mąstyti ir giliai samprotauti. Tačiau nepraleidžia progos leisti laiką artimų draugų kompanijoje ir pasilinksminti iš širdies. Be to, Vėžys kaip įmanydamas priešinasi neteisybei ir niekada nelinkęs su ja susitaikyti. Dėl tos pačios priežasties, Vėžys patenka į keblias situacijas ir tuo pačiu pasielgia skubotai ir neapgalvotai!

LIŪTAS (liepos 23 – rugpjūčio 23)

Bene žinomiausias ir populiariausias Liūto Zodiako ženklo antrininkas – rašytojos Astrid Lindgren knygos „The Kid and Carlson Who Lives on the Roof” („Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo). Karlsonas – šmaikštus, simpatiškas, velniškai protingas, kiek per daug įmitęs, bet pačiame jėgų žydėjime.

Be to, šis Zodiako ženklas trykšta optimizmu, gyvenimo džiaugsmu ir draugiškumu. Jis pakeri širdis, kolekcionuoja nuoširdžias šypsenas, bet neskaičiuoja suvalgytų tortų. Niekada nebūna paniuręs, neniurzgia, spinduliuoja gerumu ir smalsumu. Geriausia jo savybė – puikiai organizuojantis masinius renginius. Be to, sugeba netikėtai persikūnyti ar susidvejinti.  Liūtas  mėgsta linksmybes, nes jie paprasčiausiai nemoka liūdėti ir ko nors ilgėtis daugiau kaip 5 minutes. Tai tikrų tikriausias Karlsonas, kuris nuolat trykšta meile  gyvenimui ir džiaugiasi kiekviena prasidedančia diena. Gal ir vertėtų padėkoti Liūtui, kadangi jis stengiasi užkrėsti aplinkinius tokiomis pat teigiamomis emocijomis. Ir reikia  pripažinti, patinka ar ne – jiems visada pavyksta tai padaryti!

„Aš nedidelis vaiduoklis su varikliu. Laukinis, bet simpatiškas!“, – tai žinoma citata iš minėtos knygos. Žmonės, gimę po šiuo Zodiako ženklu, visiškai atitinka  pagal charakterį „vyrą pačiame jėgų žydėjime“ – Karlsoną. Neišsenkanti energija ir optimizmas, draugiškumas, duoto žodžio laikymasis – tai viskas apie Liūto žmones.  Jie, kaip ir Karlsonas, niekada nenusimena net ir kumščiuojami į šonus, visiems nori padėti ir sukurti šventinę nuotaiką.

MERGELĖ (rugpjūčio 24 – rugsėjo 23)

„Jei tavo emocinis diapazonas, kaip arbatinis šaukštelis, tai nereiškia, kad ir mūsų toks pats“ – šiuos žodžius pasakė romano „Harry Potter“ herojė Hermione Granger. Ji – tipinė Mergelės Zodiako ženklo atstovė. Tokia pat pragmatinė, dėmesinga, kritiška ir racionali. Dalykinis sumanumas, praktinis požiūris ir dėmesys rezultatams – šie būdingi Mergelės ženklui bruožai visiškai atitinka Hermione. Šio ženklo atstovų galvose nuolat sukasi daugybė planų ir idėjų, dėl kurių jie pasirengę  mesti bet kurį užsiėmimą.

Kas galėjo pagalvoti, kad Hermione Granger taip pat, kaip ir Mergelė, moka užjausti suprasti, padėti sunkią valandą. Tačiau prireikus gali imtis ir griežtų veiksmų, net jei prieš juos būtų nusistačiusi visuomenė. Bet kai Mergelei iškilęs klausimas  tampa aštrus ir lemiamas, ir net jos asmeninė laimė pakimba ant plaukelio, jokios mandagumo taisyklės ir visuomeniniai įstatymai jos  nesulaikys. Mergelė pasirengusi nuožmiai kovai ir už savo laimę, meilę ir savo interesus. Bet ir kokie būtų neprotingi Mergelės veiksmai, primenantys beprotišką žingsnį, bet Mergelės ženklo atstovai – vienintelis Zodiako ženklas pasiruošęs  pulti į  bedugnę stačia galva dėl kitų laimės ir gerovės!

SVARSTYKLĖS (rugsėjo 24 – spalio 23)

Šio ženklo atstovų antrininku galima drąsiai laikyti  žinomą Londono detektyvą Šerloką Holmsą, apie kurį parašė žymus škotų rašytojas Arthuras Conanas Doyle. „Aš žaidžiu dėl paties žaidimo“, – tai didžio seklio Šerloko Holmso citata. Jo charakteris atspindi tikrąją Svarstyklių prigimtį. Šio ženklo atstovai linkę analizuoti, apmąstyti, susieti vieną dalyką su kitu ir ieškoti sąsajų tarp tyrimo ir priežasčių.  Svarstyklės – diplomatiškai gudrios, komunikabilios ir intelektualios. Net kai jos tyli,  vis tiek skleidžia savo minčių ir proto energiją. Be to, Šerlokas Holmsas mėgsta kartoti: „Aš visada stengiuosi atsidurti herojaus vietoje, pirmiausiai išsiaiškinęs jo intelektualumo lygį, mėginu įsivaizduoti, kaip aš elgčiausi esant analogiškoms situacijoms“.

Be to, Svarstyklės puikiai žino ir jaučia, kada geriau patylėti, pasverti, apgalvoti. Gimusius po šiuo Zodiako ženklu, taip ir norisi palyginti su sekliu Holmsu, tarsi jie būtų atėję į šią žemę kovoti už teisingumą, bausti nusikaltusius, teisti ir skelbti nuosprendžius. Beje, Svarstyklių tylėjimas ir ilgi pamąstymai daug daugiau pasako, nei bet kurio kito Zodiako ženklo  iškalbingumas.   Svarstyklių atstovas, kaip koks rentgenas peršviečiantis pašnekovą kiaurai, taikliai įsidėmėdamas ne tik menkiausias detales, bet ir neatitikimus.  Svarstyklės ne tik gudragalvės, bet ir imlios, įžvalgios bei protingos būtybės. Ir taip pat, kaip ir Šerlokas Holmsas, skiria visas savo jėgas kovai su blogiu.

SKORPIONAS (spalio 24 – lapkričio 22)

„Kas skleistų gėrį, jei nebūtų blogio, ir kaip atrodytų žemė, jei šešėliai išnyktų iš jos?“ – tai Volando žodžiai, kuriuos galima perskaityti Michailo Bulgakovo knygoje „Meistras ir Margarita“.  Ką bekalbėtume apie Skorpiono ženklo žmones, bet juos gaubia mistika ir neįmenama paslaptis. Šio Zodiako ženklo atstovai , kaip ir Volandas knygoje „Meistras ir Margarita“, visada paslaptingas ir nesuprantamas aplinkiniams. Vien nuo šio ženklo atstovų žvilgsnio galima sutrikti ir pasimesti. Bet jie gali būti negailestingi ne tik savo priešininkui ar varžovui, bet ir artimiems žmonėms. Visa tai slypi po jų žavingumo ir išorinės traukos kauke.  Dar viena daug ką pasakanti Volando citata: „Aš mėgstu  sėdėti žemai, nes iš žemai ne taip pavojinga kristi“.

Kaip ten bebūtų, bet Skorpionas – kietas riešutėlis, kuri perkąsti ne kiekvieno jėgoms.  Tai ir kaip magnetas traukiantis paslaptingumas, gilus žvilgsnis ir paslėptas pavojus viename. Ko gero daug kas patyrė šio ženklo žmonių akimirksniu prasiskverbiantį iki sielos gelmių žvilgsnį. O ką jau kalbėti, jei Skorpionas nusitaiko… Šio ženklo žmonės gerbiami ne už tai, kad gali kaip reikiant smogti priešui, o už tai, kad jie daro tai ne taip dažnai, kaip galėtų.  Nors kai kurie iš jų ir nepraleidžia galimybės įgelti skaudžiai. Dėl šių ir kitų priežasčių Skorpioną galima drąsiai vadinti Volando antrininku!

ŠAULYS (lapkričio 23 – gruodžio 22)

Тipinis Šaulys literatūroje Mikė Pūkuotukas. Citata: „Tinkama kompanija – tai tokia, kur mane kuo nors pavaišina ir su malonumu klausosi mano bumbėjimų“.  Žinia, Šaulys, kaip ir Mikė Pūkuotukas  labai mėgsta eiti į svečius. „Aš esu debesis, debesis, debesis. Aš visai ne meška“, – dainavo Mikė Pūkuotukas, skirsdamas oro balionu per bityną. Šiame meškutyje glūdi visa puokštė savybių, būdingų Šaulio ženklo žmonėms. Jie mėgsta keliauti, nuotykius ir linkę į avantiūras.  Kaip ir Mikė Pūkuotukas, Šaulys taip pat vertina draugystę.  Jie išsiskiria iš kitų savo optimizmu ir tikslo siekimu.

Be to, Šaulys, kaip ir Mikė Pūkuotukas, toks pat atviras, nenusakomai žavingas, nemoka atsisakyti, bet labai geras, mielas ir nuolat geros nuotaikos. Jei Šauliui netikėtai šautų į galvą kuri nors beprotiška mintis, jis be jokios abejonės visais įmanomais ir neįmanomais būdais stengsis ją įgyvendinti. Kaip ir Mikė Pūkuotukas, kol paaiškės, kad jo nesėkmių priežastis glūdi tose nelaimingose bitėse. Bet Šaulys neretai supranta tai per vėlai. Nepaisant to, šio ženklo žmonėms nėra kada nukabinti nosies ir niurzgėti, nes jo galvoje  jau knibžda naujų nuostabių idėjų!

OŽIARAGIS (gruodžio 23 – sausio 20)

„Į tokius klausimus damos neatsakinėja, todėl kad džentelmenai jų neužduoda“, – mėgo sakyti Maryi Poppins iš to paties pavadinimo vaikų rašytojos Pamelos Travers knygos.  Mary Poppins – tipinio Ožiaragio antrininkė. Tokia pat atkakli, užsispyrusi ir rimta. Šio Zodiako ženklo atstovai nelinkę nusileisti, bet pamaloninti vis dėlto gali tai padaryti. Tačiau savo priimtus sprendimus niekada nekeičia.  Nes viską, ką jie daro, iš anksto apgalvoja ir suplanuoja.  Šio Zodiako ženklo žmonės  siekia pripažinimo ir pagarbos. „Ach kokia palaima žinoti, kad aš esu  tobula!“, – mėgo kartoti Mary Poppins.

Ožiaragio ženklo atstovai, kaip ir Mary Poppins – išsiskiria iš kitų kantrybe, atsparumu ir ištvermingumu. Tokie pat, kaip ir herojė Mary Poppins, neleidžiantys nė akimirkai vaikams išdykauti, auklėdami juos dorais ir pavyzdingais piliečiais. Ožiaragis nelinkęs nuolaidžiauti ir pataikauti vaikų kaprizams bei išdaigoms, o moko juos būti stipriais ir užsigrūdinusiais. Moko atkakliai siekti savo užsibrėžto tikslo. Ožiaragis – gero tono ir elgesio pavyzdys kitiems ir kuris sugeba parodyti suaugusiųjų jausmus vaikams. Ir nepaisant savo rimtumo bei tvirtumo, Ožiaragiai gali padaryti savo vaikų vaikystę laimingiausią pasaulyje!

VANDENIS (sausio 21 – vasario 19)

Šio ženklo žmonių antrininkas ne kas kitas o Ostapas Benderis. Jo žinoma citata: „Reikia galvoti. Pavyzdžiui, mane maitina idėjos“, kurią galima aptikti Ilfo ir Petrovo parašytoje knygoje „Dvylika kėdžių“. „Pirmas ėjimas – Е2-Е4, o paskui… paskui pažiūrėsim!“ Šio Zodiako ženklo žmonės kaip ir Ostapas Benderis – energingi, aktyvūs, kupini idėjų ir visada pasirengę avantiūroms. Juk kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Jie moka mėgautis gyvenimu ir paprastai stengiasi paimti iš jo kuo daugiau. Jiems kiekviena diena kaip šventė, o visas gyvenimas – tarsi nesibaigiantis karnavalas!

Be to, Vandenis – vienas iš protingiausių ir intelektualiausių Zodiako ženklų: jo galvoje visada pilna minčių ir sumanymų, žodžių, citatų. Daug ką galima pasakyti apie Vandenį ir iš jo kūno kalbos bei gestų, taip pat kaip ir apie Benderį. Nors ir sužinojęs Vandenis su kuo yra tapatinamas, tikriausiai  nenusimintų, kadangi jo optimizmas, gera nuotaika, teigiamas nusiteikimas visada liejasi per kraštus.  Vandenis ir pats neblogiau žino, kad jam ne taip svarbu galutinis rezultatas, kiek jo procesas. Vandenis, kaip ir Benderis, su malonumu mėgaujasi gyvenimu ir patrauklios brunetės žvilgsniu. Štai tokie Vandenio ženklo atstovai, kuriems gyvenimas, kaip ir Ostapui Benderiui, tarsi  nesibaigianti šventė!

ŽUVYS (vasario 20 – kovo 20)

Kaip vieną ryškiausių Žuvų antrininką galima įvardinti Don Kichotą literatūroje, kurio autorius  Miguel de Cervantes Saavedra. Don Kichoto  citatos: „Kad būčiau išmintingas, jūs turite apsimesti, kad esate beprotis“ arba „Vienas Dievas težino laikotarpius ir periodus, ir jam neegzistuoja nei praeitis, nei ateitis, nes jam viskas yra tikra“ – daug ką pasako ir kurias jis mėgo kartoti savo  ištikimajam ginklanešiui. Don Kichotas –  tikrų tikriausias Žuvų antrininkas: toks pats paslaptingas ir nepaprastas. Jis gyvena savo įsivaizduojamame ir susikurtame pasaulyje, kuria didingus planus ir žiūri į žmones per rožinius akinius.

Don Kichotas iš Lamanšo yra ne tik gudrus ir protingas, bet jis gyvena tarsi permatomoje erdvėje ir aplinkoje, kurią supranta tik jis vienas. Žuvys „plaukioja“ laikydamosi įstatymus, bet jas vilioja nežinomi atstumai ir riterių mūšiai. Žuvims svarbiausia – tiesa ir teisingumas. Tai, kas labai svarbu visiems žmonėms. Todėl ne šiaip sau jie laikomi vieni iš labiausiai nepaprastų ir neįprastų ženklų. Žuvų ženklo atstovai atlieka labai kilnias misijas, net jei tai  ir būna kova su vėjo malūnais!

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą