Jei jūsų vaiko draugai rūko, greičiausiai ir jis jau buvo ne kartą užtraukęs dūmą.
Žinia, parūkius, nikotino kvapą galima pašalinti žiaumojant kramtomąją gumą, kruopščiai išsiplovus dantis dantų skalavimo skysčiu, išsivalius dantų pasta. O persigėrusius dūmų tvaiko drabužius ir plaukus galima nurašyti draugams: “Tai jie rūko, o aš nieko dėtas“. Tačiau cigarečių kvapą nuo vaiko rankų neįmanoma pašalinti net ir šimtą kartų plaunant jas aromatingu muilu. Tiesa, dešiniarankiams tai bus dešinė ranka, o kairiarankiams – kairė. Tai bene geriausias įrodymas, kad jūsų atžalos pažintis su cigaretėmis jau įvyko.
Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, jei vaikas netikėtai pamėgo ir ėmė nuolat kramtyti kramtomąją gumą. Neišleidžia jos iš burnos nė akimirkai bendraudamas ne tik su bendraamžiais, bet ir ypač priešingos lyties atstovais, su mokytojais, treneriais, repetitoriais. Tai reiškia, kad vaikas tokiu būdu nori paslėpti ne tik nikotino kvapą, bet ir ramina save, kad tėvai ar kiti suaugusieji nesužinos ir nesupras, kad jis užtraukia dūmą. Todėl neišsiima gumos iš burnos ir peržengęs savo namų slenkstį.
Kiek jūs duodate kasdien savo vaikui kišenpinigių? Penkis ar tris eurus? Labai nesunku apskaičiuoti. Greičiausiai jūsų sūnus ar dukra tikrai nerūkys pigiausių cigarečių be filtro. Vadinasi, pakelis nuodų gali kainuoti vidutiniškai apie 2,5- 3 eurus. O gal ir daugiau. Kiek jam lieka pietums, davus 3 eurus? O jei duodate 5 eurus, vadinasi, jis galės nusipirkti dar ir savo mėgstamų traškučių pakelį. Ir viskas. Bet papietauti mokykloje, kur galėtų suvalgyti ne tik sriubos lėkštę, bet ir kepsnį, jūsų duodamų arbatpinigių tikrai neužteks. Išvada paprasta: jūsų vaikas vaikštinės pusalkanis, bet cigarečių tikrai nusipirks. Tiksliau, nupirks vyresni draugai.
Dar vienas požymis, kad jūsų vaikas traukia dūmą – tai fizinio kontakto vengimas su tėvais. Šis požymis gal labiau būdingas mergaitėms. Tarkim, duktė iki tol mėgdavo apkabinti mamą, grįžusi iš mokyklos, o pradėjusi rūkyti, ėmė vengti jos per atstumą.
Net ir šimtą kartų nusiplovus rankas, išsivalius dantis ir vėdinant savo drabužius, paauglys būna įsitempęs, dėl kiekvieno tėvų pasakyto žodžio, kad ir visai kita tema, suklūsta, gal net susinervina. Mat nežino, gal kažką praleido, neišgirdo ar nesuprato, jog tėvai jau nutuokia turintį jį žalingų įpročių.
Galų gale dar vienas požymis, kuriam nereikia jokių įrodymų. Tai paaugliams būdingas bandos jausmas: jei jūsų vaiko draugai rūko, tai galite neabejoti, kad ir jūsų vaikas užtraukia dūmą. Todėl belieka atsargiai pasiteirauti, ar jūsų atžalos draugai rūko? Žinoma, gali būti ir išimčių.
Hmm it appears like your site ate my first comment (it
was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and
say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to everything.
Do you have any suggestions for newbie blog writers?
I’d really appreciate it.
Whats up are using WordPress for your site platform?
I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my
own. Do you require any html coding knowledge to make your
own blog? Any help would be really appreciated!
You actually make it appear really easy with your presentation however I find this topic
to be actually one thing that I feel I would never understand.
It kind of feels too complex and extremely wide for me.
I’m having a look forward to your subsequent put
up, I’ll attempt to get the dangle of it!