Kai vaikinas taip maldauja dėmesio, kai nori patraukti į save dėmesį papildomomis žinutėmis, tuomet mergina jaus tik jo silpnumą ir neviltį. Archyvo nuotrauka

Įsivaizduokite situaciją, kai norite, kad kas nors jus vertintų, gerbtų ir nuo jūsų priklausytų. Tai gali būti jūsų buvęs partneris, naujas pažįstamas ar net kolega. Jūs ieškote būdo, kuris padarytų jus neįtikėtinai patrauklius ir tuo pačiu leistų išlaikyti kontrolę ir netapti manipuliacijų auka, rašo „Psychology Today“.

 

Tai yra kažkas daug galingesnio ir sudėtingesnio

Taigi, šiame straipsnyje atskleisime vieną gudrybę, kuri tinka ir buvusiems, ir nepažįstamiems žmonėms.

Ar kada nors girdėjote apie „emocinio ignoravimo“ sąvoką? Tai puikus įrankis, galintis pakeisti jūsų santykius ir suteikti nematomos galios surišti žmones su jumis. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad tai nėra tokia manipuliavimo technika, kurią paprastai siejame su priklausomybe. Vietoj to, tai menas valdyti savo emocijas ir reakcijas santykiuose, išliekant tvirtam ir nepažeidžiamam.

Emocinis ignoravimas iš pirmo žvilgsnio  atrodo, kad tai tiesiog žmogaus ir jo žodžių ignoravimas. Tačiau iš tikrųjų tai yra kažkas daug galingesnio ir sudėtingesnio. Emocinis ignoravimas yra ignoravimas jausmų lygmenyje.

Įsivaizduokite situaciją, kai kas nors bando jus provokuoti, suerzinti ar manipuliuoti. Įprasta jūsų reakcija yra pasipiktinimas, susierzinimas ar net įtūžis. Bet kas, jei galėtumėte pakeisti šią reakciją? O kas, jei galėtumėte išlikti visiškai ramus ir neutralus, reaguodamas į bet kokius bandymus jus išmušti iš vėžių? Čia prasideda emocinio ignoravimo galia.

Kaip tai veikia? Kai pasirenkate nekreipti dėmesio į emociškai provokuojantį žmogaus elgesį, atsiduriate neutraliame režime. Galite toliau bendrauti su šiuo asmeniu, bet nebepatiriate emocijų, kurias jis bando sukelti. Tarsi tampate nepramušamu skydu, už kurio niekas negali prasiskverbti.

Bet čia yra svarbus dalykas: emocinis ignoravimas nereiškia, kad nustojate bendrauti su žmogumi ar ignoruojate jį fiziškai. Bendraudami visada išlikite mandagūs ir pagarbūs. Tačiau jūsų emocijos lieka jūsų kontroliuojamos. Kuo daugiau situacijų galėsite išspręsti per emocinį ignoravimą, tuo patrauklesnis ir nepažeidžiamesnis tapsite. Kitaip tarant, jūs tampate tuo, kurį sunku „sutraiškyti“, nes nebereaguojate į provokacijas ir manipuliacijas. Jūsų tikslas yra pasiekti emocinį ignoravimą bet kurioje situacijoje.

Pagalvokite apie tai. Juk dažniausiai išliejame savo emocijas tik žmonėms. Niekada sienai ar spintai. Kodėl? Nes siena ar spinta mums niekada neatsako, o žmogus tai daro. Ir kiekviena jo reakcija gali mums sukelti tam tikrą nerimą. Šios patirtys gali kažką pakeisti mumyse.

Ir čia gelbsti emocinis ignoravimas. Tai yra leidžia mums tapti „siena“ bet kurioje mus įaudrinančioje situacijoje. Taigi, kas tai turėtų būti? Nulis reakcijos.

Emocinis ignoravimas nėra tik abstrakti sąvoka, tai praktinis įgūdis, kurį galima panaudoti įvairiose situacijose.

Kaip pasiekti emocinį ignoravimą įvairiose gyvenimo srityse?

  1. Santykiuose

Pirmiausia įsivaizduokite, kad palaikote santykius su partneriu, ir jis pradeda jus provokuoti, kurdamas konfliktus. Anksčiau galėjote labai greitai įsivelti į ginčus ir skandalus, tačiau dabar dėl emocinio ignoravimo galite išlikti ramus ir neutralus.

Kaip tai veikia? Užuot reagavę į kiekvieną provokaciją, tiesiog emociškai ją ignoruokite. Neleiskite emocijoms užvaldyti. Jūsų reakcija – ramybė, išlaikant pagarbą pašnekovui. Dėl to jūsų partneris ims suprasti, kad jo manipuliacijos neveikia ir permąstys savo elgesį.

  1. Darbe

Emocinis ignoravimas taip pat gali būti galinga darbo santykių priemonė. Jei darbe susiduriate su konfliktinėmis ar neigiamomis situacijomis, galite naudoti šią techniką, kad išlaikytumėte ramybę ir profesionalumą.

Užuot įsitraukę į konfliktą ar dramas, išlikite neutralūs ir susitelkite į problemų sprendimą. Gebėjimas valdyti savo emocijas daro jus vertingu komandos nariu ir padeda išvengti nereikalingų konfrontacijų.

  1. Viešumoje/visuomenėje

Emocinis ignoravimas gali būti naudojamas ir kasdieniame gyvenime bendraujant su skirtingais žmonėmis. Jei kas nors bando jus įžeisti ar supykdyti, galite atsilyginti labai išmintingai ir diplomatiškai.

Atminkite, kad ignoravimas jausmų lygmenyje nereiškia atsisakymo bendrauti. Jūs tiesiog neleidžiate savo emocijoms užvaldyti. Jūs liekate savo reakcijų savininku. Jums tereikia išmokti pasiekti emocinį ignoravimą įvairiose situacijose, ir jūs įgysite nematomos jėgos, kuri padės sustiprinti santykius ir išlaikyti savęs kontrolę.

 

Tai svarbu, norint palaikyti sveikus santykius su savimi

Kaip jūsų vidinis pasaulis keičiasi dėl emocinio ignoravimo? Vienas iš svarbiausių psichologinių emocinio ignoravimo aspektų yra tai, kad jis suteikia vidinę ramybę. Nustoję emociškai reaguoti į provokacijas ir manipuliacijas, išsivaduojate nuo streso ir neigiamų emocijų.

Įsivaizduokite, kaip nuostabu bet kokioje situacijoje išlikti ramiam. Nesvarbu, kokie žodžiai ar veiksmai būtų nukreipti į jus, jūs nesijaudinate. Taip išsilaisvinate nuo nuolatinės vidinės įtampos ir tampate labiau subalansuoti.

Emocinis ignoravimas taip pat padeda ugdyti savigarbą. Nustoję reaguoti į manipuliacijas ir provokacijas, siunčiate sau signalą, kad vertinate save ir neleidžiate kitiems valdyti savo emocijų.

Tai svarbu, norint palaikyti sveikus santykius su savimi. Kai gerbi save ir savo emocijas, pritraukia ir kitų pagarbą.

Vienas svarbiausių emocinio ignoravimo psichologinių privalumų yra tai, kad jis daro jus nepažeidžiamus. Nebeleidžiate kitiems įskaudinti jūsų žodžiais ar veiksmais.

Kai pasieksite šį nepažeidžiamumą, tapsite stipresni ir labiau pasitikėsite savimi. Jūs nebebijosite konfliktų ar kritikos, nes žinote, kad patys kontroliuojate savo emocijas.

Kaip padaryti, kad kas nors priklausytų nuo jūsų?

Ši technika tikrai gali pakeisti jūsų santykių su kitais žmonėmis dinamiką. Tai leidžia išlikti ramiems ir sudėtingiausiose situacijose, neprarandant savęs kontrolės.

Be to, emocinis ignoravimas, kaip joks kitas metodas, gali padaryti žmogų priklausomą nuo jūsų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad tai nėra priklausomybė toksiška prasme, o priklausomybė nuo jūsų asmenybės, jūsų pasitikėjimo ir gebėjimo išlikti ramiems. Jūs tampate nenugalimas ne todėl, kad slopinate kitus, o todėl, kad mokate valdyti savo emocijas ir suteikti kitiems ramybės bei pasitikėjimo jumis pojūtį.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą