90-metė sportininkė nesiruošia tapti pasyvia silpna močiute, ji ketina ir toliau tobulinti savo kūną, siekti didesnės sportinės sėkmės. "Instagram" nuotrauka

Takashima (visas vardas – Takishima Mika) yra seniausia kūno rengybos  trenerė Japonijoje, o gal ir visame pasaulyje.

 

Pademonstravo rimčiausią ir atsakingiausią požiūrį į sportą

Ši, einanti 91 –uosius metus moteris, nesėdi namuose tarp keturių sienų,  savo gyvenimą apribodama įprastais kuklios pensininkės kasdieniais rūpesčiais, o aktyviai dirba sporto salėje, noriai dalijasi sportine patirtimi su jaunimu bei tvarko savo paskyras socialiniuose tinkluose.

Japonija yra viena iš labiausiai gyventi tinkamų šalių pasaulyje. Čia daug šimtamečių. Ir kiekvienais metais atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių sportuoti, laikytis sveiko gyvenimo būdo.

Neatsitiktinai būtent  šiai japonei pavyko pasiekti tokį neįprastą rekordą – būdama 90 metų pradėjo dirbti kūno rengybos trenere.

Tokimika gimė 1931 metais. Pažvelgus į jos puikią fizinę formą ir nenumaldomą vidinį entuziazmą, nori nenori susidaro įspūdis, kad ši moteris sportuoti pradėjo dar ankstyvoje vaikystėje. Gali būti, kad ji visą savo gyvenimą paskyrė meninei ar ritminei gimnastikai.

Tiesą sakant, jos pačios prisipažinimu, Tokimika pirmą kartą  į sporto salę užsuko būdama 65 metų!

Prieš tai ji niekada nesportavo. Ir tik po 14 metų ji pradėjo mokytis pas asmeninį instruktorių, o dar po 8 metų pati tapo trenere.

Taigi, ji pademonstravo rimčiausią ir atsakingiausią požiūrį į sportą, kitaip nei dauguma kitų paprastų „specialistų“, kurie baigia pagreitintus kursus ir iškart pradeda rinkti studentus sau, praktiškai neturėdami sportinės patirties, užtat trokšdami kuo greičiau ir daugiau užsidirbti pinigų.

 

Pagyvenusi moteris  pirma kartą į rankas paėmė štangą ir svarmenis

Takimika savo pavyzdžiu įrodė, kad bet kurio amžiaus žmogus, jei nori, gali tapti labai lankstus, plastiškas, tvirtas ir stiprus.

Įdomu tai, kad iš pradžių Tokimika apie sportą negalvojo ir toliau gyveno įprastą gyvenimą. Atvykti į sporto salę ją įkalbėjo vyras, atkakliai įrodinėdamas, kad ji priaugo daug papildomų kilogramų.

65 metų amžiaus šios moters svoris buvo 2 kartus didesnis nei dabar. Tačiau ji jautėsi puikiai, nenorėjo pripažinti, kad su figūra kažkas negerai.

Galiausiai vyras primygtinai reikalavo ir Tokimika nusprendė paisyti jo patarimo. Taip prasidėjo jos treniruotės sporto salėje.

Ten pirmą kartą gyvenime pagyvenusi moteris į rankas paėmė štangą ir svarmenis. Ir kilnoja juos  iki šiol.

Žinia, norint pristabdyti senėjimo procesus, būtina nuolat stiprinti raumenų masę, daryti tempimus, kad kūnas taptų lankstesnis ir elastingesnis. Šiuo atžvilgiu Tokimika pasiekė nuostabių rezultatų – ji ramiai padaro špagatą ir lengvai atlieka įvairius jogos pratimus.

Kiekvienas gali pavydėti jai lankstumo, nes nė vienam iš jos mokinių dar nepavyko pakartoti to, ką ji daro.

Visose „Instagram‘o“ nuotraukose Tokimika atrodo kaip visiškai laimingas žmogus, su plačia, linksma šypsena veide.

90-metė sportininkė nesiruošia tapti pasyvia silpna močiute, ji ketina ir toliau tobulinti savo kūną, siekti didesnės sportinės sėkmės.

„Instagram“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą