Atėjus naujai savaitei, daugelis nori pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę ir pradėti sveikai gyventi. Pateikiame 18 populiarių rekomendacijų, galinčios padėti jums būti sveikais ir energingais, sąrašą.

 

1.Keiskite įpročius

Pamažu keiskite savo įpročius. Bet nesileiskite į kraštutinumus, kai žmonės bando viską pakeisti iškart arba atsisako ką nors daryti. Pavyzdžiui, mokykitės gerti vandenį, o ne sultis, valgykite vaisius, o ne saldainius. Net ir tokie maži dalykai jau yra žingsnis link sveikesnio gyvenimo būdo.

2.Negerkite kavos visą dieną

Išgerkite  per dieną 6-8 stiklines skysčių. Tai gali būti vanduo su citrina, sultys be cukraus, žolelių, vaisių, mėtų, ramunėlių arbatos. Jei norite jaustis žvalesni ir energingesni, išgerkite  puodelį kavos, bet nepiktnaudžiaukite ją visą dieną.

3.Pasitikrinkite sveikatą

Nuolat tikrinkitės sveikatą. Aptarkite bet kokias iškilusias sveikatos problemas su savo šeimos gydytoju. Prevencija visada yra geriau nei užleistų ligų gydymas.

4.Nuolat mankštinkitės

Žinoma, daugeliui iš mūsų tam nepakanka laiko! Gerai, jei šalia jūsų gyvenamosios vietos yra sporto salė ar fitneso klubas, nes tai gali padėti sutaupyti laiko. Bet jei šia prasme jums nepasisekė, tada į savo dienotvarkę tiesiog įtraukite tokius paprastus dalykus kaip ėjimas, tempimo pratimai ir visada lipkite laiptais, užuot naudojęsi liftu.

Kalbant apie rimtesnes treniruotes, tobulas derinys yra aerobiniai pratimai, jėgos treniruotės, joga, tempimo pratimai ir laisvalaikio užsiėmimai, tokie kaip šokiai ir plaukimas. Pasirinkite tai, kas jums labiausiai tinka, bet darykite bent ką nors.

  1. Venkite ekstremalių dietų

Noras mesti svorį yra geras sprendimas, tačiau neretai išsikeliame sau neįgyvendinamus tikslus, laikydamiesi  pernelyg griežtų dietų. Daugiau dėmesio skirkite sveikai mitybai, atsikratykite tuščių kalorijų, prisotinkite kūną sveikais riebalais ir valgykite mažesnes porcijas.

Jei esate nusiteikę valgyti mažai, išbandykite jogurtą, obuolį, saują riešutų ar gabaliuką neriebaus sūrio. Mat valgant angliavandenius ir saldumynus, bus sunkiau mesti svorį. Gerkite tiek vandens, kad sumažintumėte apetitą.

6.Gaminkite  valgį patys

Gaminant maistą patiems, galima kontroliuoti ne tik maisto kiekį, bet ir kalorijas. Paruošti patiekalai ir užkandžiai, pagaminti iš šviežių ingredientų, o ne iš anksto pašildyti maisto produktai, padės sutaupyti pinigų ir kalorijų. Norint gaminti paprastus ir sveikus patiekalus, nebūtina būti profesionaliu virėju.

7.Valgykite daugiau daržovių ar vaisių

Tai nėra taip sunku, kaip atrodo: pusė dubenėlio virtų daržovių, porcija žalių daržovių, žolelių salotos ir pora vaisių (vieną mažą vaisių galima suskaičiuoti kaip vieną patiekalą).

8.Kruopščiai sukramtykite maistą

Daugelis virškinimo problemų, tokių kaip vidurių pūtimas, dujų kaupimasis ir sunkumas skrandyje, gali sumažėti arba išnykti, jei kruopščiai sukramtysite maistą. Jei praryjate maistą tinkamai nesukramčius, skrandis ir žarnynas dar labiau  patiria stresą. Kruopščiai kramtydami maistą, valgote lėčiau, o tai reiškia, kad greičiausiai suvalgysite mažiau maisto.

9.Ribokite cukraus vartojimą

Cukrus sukelia trigliceridų, insulino, cholesterolio kiekį, o tai gali neigiamai paveikti imuninę sistemą.

10.Skaitykite etiketes

Būkite atsargūs, ką valgote. Pirmiausiai perskaitykite, kas parašyta ant produkto etiketės. Pavyzdžiui, laktozė, gliukozė, sacharozė, kukurūzų sirupas  – tai „paslėptas“ cukrus. Venkite riebalų, nepageidaujamų cheminių kvapiųjų medžiagų, dažiklių ir saldiklių.

11.Sveikas miegas

Tinkamas miegas  – tai raktas į sveiką smegenų ir kūno veiklą. Miego trūkumas dažnai padidina svorį. Daugelis žmonių gali normaliai dirbti pamiegoję 4-6 valandas, bet rekomenduojama trukmė yra 7-8 valandos. Vakarais venkite kofeino ir alkoholio – tai gali pakenkti miego kokybei.

Be to, valgant saldumynus prieš miegą, gali padidėti cukraus kiekis kraujyje, o tai gali neigiamai paveikti miegą.

12.Leiskite sau pailsėti

Lėtinis stresas yra žudikas, dėl kurio atsiranda blogas virškinimas, nusilpsta imuninė sistema, padidėja kraujospūdis ir daugybė kitų neigiamų dalykų. Mums visiems reikia daugiau poilsio, bet kai tam nėra laiko, esant stresinei situacijai, pabandykite sulėtinti kvėpavimą ir giliai įkvėpti. Taip pat pravartu išmokti meditacijos praktikos, siekiant palengvinti ar atsikratyti streso.

13.Neperkraukite informacijos

Vis daugiau tyrimų rodo, kad emocinis televizijos ir žiniasklaidos perkrovimas gali padidinti depresijos, socialinio nerimo, perdegimo darbe ir net alergijos riziką. Todėl pabandykite bent 10 valandų per dieną atsijungti nuo šių informacijos šaltinių. Tai gali būti sunkiausia užduotis, bet vis dėlto pamėginkite.

14.Atsikratykite šiukšlių

Tvarka namuose teigiamai veikia nuotaiką ir sumažina stresą.  O gyvenant tarp šiukšlių siurbia  energiją. Todėl visada susitvarkykite namuose ir atsiras  daugiau vietos teigiamai energijai.

15.Būkite taupūs ir neišlaidaukite

Nuolatinis pinigų stygius yra labai stresinė situacija. Pabandykite sutaupyti 10 proc. atlyginimo atskaičius mokesčius ir daugiau nei 10 proc., jei esate vyresni nei 35 metų. Jei neturite galimybės sutaupyti tokios sumos, tada sutaupykite tiek, kiek išeis, nes net ir nedidelė sukauptų pinigų suma yra geriau nei nieko. Mintis, kad turite bent kažkiek susitaupę „juodai dienai“, suteiks jums pasitikėjimo ir ramybės.

16.Padėkite žmonėms

Aukojimas vargstantiems žmonėms yra ne tik kilnus poelgis, bet ir gali pagerinti jūsų pačių dvasinę būseną. Tapkite dosnesni ir jausitės geriau.

17.Palaikykite visaverčius santykius

Žmogus negali gyventi atsiskyręs nuo kitų. Palaikykite artimus santykius su šeima ir draugais. Jei neturite pakankamai laiko dažnai lankytis pas juos, nepamirškite jiems paskambinti, pasveikinti su gimtadieniu ar kitomis svarbiomis šventėmis. Tegul jums brangūs žmonės jaučia, kad jums jie tikrai rūpi.

  1. Daugiau šypsokitės

Kai šypsomės, keičiasi mūsų psichologinė būsena. Mūsų širdies ritmas ir kraujospūdis pakyla, mes kvėpuojame greičiau, o audiniai geriau aprūpinami deguonimi. Be to, šypsena ir juoku galite „užkrėsti“ kitus žmones gerąja to žodžio prasme.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą