Tai iš dalies gali apimti tas situacijas, kai neblaivūs žmonės atlieka pavojingus veiksmus. Archyvo nuotrauka

Remiantis statistika, kas 20 mirčių pasaulyje yra susijusios su alkoholiu. Ne visada kalbame apie tiesioginį apsinuodijimą – į šį skaičių įeina ir mirtys nuo gretutinių ligų bei nelaimingi atsitikimai,  apsvaigus nuo alkoholio. Nepaisant to, mitas, kad alkoholizmas neturi įtakos gyvenimo trukmei, gyvuoja. Vis dėlto, kokios dažniausiai pasitaikančios mirties priežastys, susijusios su alkoholio vartojimu, rašo alcoholrehabguide.org.

 

  1. Širdies ligos

Ilgai vartojant daug alkoholio, žmogui išsivysto alkoholinė kardiomiopatija. Tai širdies raumens pažeidimas, kurio metu sumažėja jo susitraukimai bei širdies tūris, o tai anksčiau ar vėliau sukelia širdies nepakankamumą. Išoriškai tai pasireiškia melsva veido ir galūnių spalva, patinimu. Žinoma, tokiems pacientams yra didelė rizika susirgti širdies priepuoliu, ypač abstinencijos laikotarpiu. Prie širdies nepakankamumo pridedamas aukštas kraujospūdis ir širdis to tiesiog negali pakelti.

Širdis ir smegenys yra pagrindiniai alkoholio „taikiniai“. Be širdies priepuolių, alkoholizmas taip pat padidina insulto riziką. Kiekvienas žmogus, geriantis išsekęs, patiria didelę dehidrataciją, smarkiai padidėja kraujo krešėjimas, o tai, atitinkamai, dažnai sukelia kraujo krešulių susidarymą.

  1. Kepenų sutrikimai

Kepenys yra darbštus organas. Jis ir toliau veikia ir valo organizmą net tada, kai yra pažeista ¼ ar net ⅓ jo dalies. Išlikusios kepenų ląstelės perima mirusiųjų funkcijas, hipertrofuojasi, jas pakeičia pluoštinis audinys, tačiau anksčiau ar vėliau formuojasi cirozė arba ūminis hepatitas.

Labai dažnai pacientai su tokiais simptomais patenka į reanimaciją. Prie kepenų ligos  neretai prisijungia plaučių uždegimas, infekcinės ligos, nes imunitetas taip pat mažėja. Tačiau vos išrašomi tokie pacientai dažniausiai imasi senų įpročių, geria ir vėl atsiduria reanimacijoje.

  1. Ūminis pankreatitas

Kasa yra labai pažeidžiama alkoholio ir riebaus maisto. Ir mūsų kultūroje yra įprasta šiuos produktus derinti. Kai žmogus geria  degtinę, užvalgydamas kebabais, kasa turi išmesti didžiulį kiekį fermentų, kad su jais susidorotų. Dėl to pažeidžiamos ląstelės, atsiranda kasos uždegimas.  Pankreatito simptomai yra ūmus skausmas, kai žmogus dažniausiai  būna operuojamas. Sunkiais atvejais išsivysto kasos nekrozė, dėl kurios pacientas miršta. Bet net jei žmogus išgyvena, kasos sekrecinė funkcija išlieka sutrikusi, dėl to blogai pasisavinamas maistas, sutrinka insulino sekrecija, susergama cukriniu diabetu.

  1. Savižudybė

Tai iš dalies gali apimti tas situacijas, kai neblaivūs  žmonės atlieka pavojingus veiksmus. Pavyzdžiui, lipa balkonais, norėdamas patekti į butą, bet neturėdamas raktų. Tačiau pagrindinis bandymų nusižudyti šaltinis yra abstinencijos sindromas. Kenčiantis nuo etanolio abstinencijos, žmogus patenka į skausmingą depresinę būseną, jį kankina kaltės jausmas ir gali bandyti nusižudyti.

Be to, yra dar vienas variantas  – bandymas demonstratyviai nusižudyti, siekiant manipuliuoti artimaisiais. Tačiau net ir į tokius gąsdinimus  reikia žiūrėti rimtai.

  1. Apsinuodijimas alkoholiu

Tarp alkoholikų yra tokių, kurie gali išgerti kelis butelius ir nepapulti į alkoholinę komą. Bet jei naujokas pateks į tokią stipriai geriančią kompaniją, jis  lenktyniaudamas gali išgerti  mirtiną alkoholio dozę.

Vien geriantys asmenys taip pat neapsaugoti. Dažniausiai jie miršta nuo to, kad užspringsta vėmalais būdami  girti.

Kita dažna priežastis – alkoholio surogatai. Užtenka vos 50 ml metanolio, kad iš pradžių netektų regėjimo, o po 1-2 dienų mirtų. Tačiau reikia suprasti, kad net jei kas nors geria labai kokybišką alkoholį, tai jo neišgelbės, jei išgers kritinę dozę.

  1. Alkoholinis kliedesys

Alkoholinė psichozė arba delirium tremens yra būklė, kai žmogus visiškai nesuvokia tikrovės. Jį kankina haliucinacijos ir kliedesiai, kurių veikiamas gali atlikti pavojingus veiksmus: gali iššokti  pro langą, išbėgti į kelią, pulti pro pravažiuojančia mašiną ir panašiai. Savaime ši būklė nepraeina.  Tokios būklės pacientui gali padėti tik psichiatras.

  1. Patologinė intoksikacija

Patologinis apsinuodijimas – tai trumpalaikis psichozės epizodas, kuris gali pasireikšti net išgėrus nedidelį kiekį alkoholio. Jam būdingi staigūs agresijos priepuoliai, kliedesinės idėjos, dažnai paranojiško pobūdžio. Tokioje būsenoje girti žmonės dažnai puola kitus, įsivelia į muštynes, kurios kartais baigiasi mirtimi.

  1. Nelaimingi atsitikimai

Šiai kategorijai priskiriamos visos mirtys situacijose, kurios nebūtų įvykusios, jei asmuo nebūtų girtas. Nelaimingi atsitikimai vairuojant neblaiviam,  nugriuvus, užmigus ir sušalus sniego pusnyse 10 metrų nuo namo. Taip pat neretai ir nuskęstama.

  1. Encefalopatija

Tai yra apibendrintas daugelio patologinių procesų, susijusių su smegenų ląstelių degradacija dėl jų metabolizmo pažeidimo, pavadinimas. Klasikinis alkoholikų atvejis yra „Gaye-Wernicke“ encefalopatija, atsirandanti dėl B1 trūkumo, kurį sukelia lėtinis gėrimas. Ankstyvieji ligos simptomai yra astenija, apetito nebuvimas, tuštinimosi sutrikimai, pykinimas ir vėmimas, miego sutrikimai, pirštų ir blauzdos raumenų mėšlungis, galvos svaigimas ir pablogėjęs regėjimas. Ūminėje fazėje encefalopatiją lydi sutrikusi judesių koordinacija ir akių motoriniai sutrikimai. Negydoma liga sukelia komą ir mirtį. Papildomi šią ligą skatinantys veiksniai yra galvos traumos,  kurios alkoholikams pasitaiko  dešimt kartų dažniau nei ne alkoholikams.

  1. Nusikaltimai

Be kita ko, geriantys žmonės daug dažniau tampa nusikaltėlių aukomis. Tai ir plėšimai, ir prievartavimai, ir įvairios sukčiavimo schemos. Prieš kelerius metus plačiai nuskambėjo juodaodžių maklerių nusikaltimai, atėmę iš alkoholikų butus, siūlydami neblaiviems žmonėms pasirašyti dokumentus už degtinės butelį. Pakitusios sąmonės būsenos neprisideda prie atsargumo ir dėmesingumo.

Vienaip ar kitaip alkoholis kasmet nusineša milijonų žmonių gyvybes visame pasaulyje.  Todėl ne tik geriantys, bet ir jų artimieji turi suprasti, kad „gydymas“, kai žmogus karts nuo karto patenka į reanimaciją, bet toliau geria, yra kelias į niekur. Reikia gydyti patį alkoholizmą, o ne jo pasekmes.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą