Jei jūsų vaikui jau daugiau nei 4 metai (tokiame amžiuje jis tampa sąmoningesnis), tuomet, nepamirštant atsargumo priemonių, ant grindų galima pastatyti eglutę, suteikiant jai tinkamą vietą. Archyvo nuotrauka

Kalėdų ir Naujųjų metų šventė – įvykis, kurio nekantriai laukia suaugusieji ir vaikai. Tai vienas ryškiausių gyvenimo epizodų, kai įvyksta tikras stebuklas, kai namai prisipildo neapsakomo džiaugsmo. Jau visai nedaug liko iki pasiruošimo šventei pradžios. Tikriausiai iš jų jau džiaugiatės  pasidabinę  žaliaskarę.

 

Pagal tradiciją gražuolę kartu puošia visa šeima

Kuo mažiau dienų lieka iki  švenčių, tuo stipresni tampa emociniai protrūkiai, lydintys malonius darbus. Vaikai, laukdami stebuklingos nakties, rašo laiškus Kalėdų Seneliui ir dalyvauja visuose pasiruošimuose. Pats geidžiamiausias renginys vaikams yra pagrindinio šventės atributo – Kalėdų eglutės – puošimo procesas. Pagal tradiciją gražuolę kartu puošia visa šeima. Juk nei Kalėdų, nei Naujųjų metų tiesiog neįmanoma įsivaizduoti be pagrindinės eglutės, papuoštos kalėdinėmis dekoracijomis, spindinčiais iš tolo blizgučiais ir įvairiaspalviais žaisliukais.

Ar būtina statyti eglutę, jei vaikai maži? Mūsų nuomone, būtina! Tačiau su viena sąlyga: turite užtikrinti visišką vaiko saugumą. Tai ypač pasakytina apie mažylius, kuriems iki metų ir trijų.  Šiuo laikotarpiu kūdikiai šliaužioja ir vaikšto, nesuvokdami galimų pavojų. Todėl eglutę verta įrengti vaikams nepasiekiamoje vietoje.  Tačiau norint nesugadinti šventinės nuotaikos  ir suteikti  galimybę mažiesiems pamatyti šį stebuklą, pasistatykite nedidelę eglutę kad ir ant komodos. Tokiais atvejais nereikėtų pirkti gyvų eglių, nes jų aštrūs spygliai gali būti pavojingi berniukams ir mergaitėms.

Jei jūsų vaikui jau daugiau nei 4 metai (tokiame amžiuje jis tampa sąmoningesnis), tuomet, nepamirštant atsargumo priemonių, ant grindų galima pastatyti eglutę, suteikiant jai tinkamą vietą. Eglės dydis jau gali būti bet koks, priklausomai nuo jūsų kambario dydžio. Žalią gražuolę jau galima pasipuošti kartu su vaiku, kuris bus labai patenkintas.

Tėveliai, kurdami šventę kartu, tuo pačiu padeda vaikams įsilieti į pasaką ir pajusti stebuklingos šventės pilnatvę. Su vaiku puošiant eglutę, reikia nepamiršti, kad mažylis norės kažkaip save išreikšti. Neribokite jo fantazijos, tegul ant eglutės būna  ir jo padaryti žaisliukai. Dar geriau, jei ką nors su juo  kartu pagaminsite. Pavyzdžiui, snaiges, girliandas, vėliavėles.

Klausimas, kaip papuošti Kalėdų eglutę, iškyla daugeliui, kurie skuba papuošti eglutę likus visai nedaug laiko. Žinoma, idėjų ir sprendimų gali būti daug, viskas priklauso nuo jūsų kūrybinio požiūrio ir potencialo. Taigi, kaip papuošti Kalėdų eglutę, kokia spalva ir, svarbiausia, kaip tai padaryti dalyvaujant  vaikui? Pirmiausia papasakokite jam  apie pačią šventę, tradicijas, kaip ir kuo eglutę puošė mūsų seneliai ir ką dabar galima pamatyti ant Kalėdų ir Naujųjų metų eglutės. Pabandykite paaiškinti, kad kiekvieni metai turi savo simbolį. Suteikite jam galimybę pažinti medį jo natūralioje aplinkoje. O paskui tegul vaikai dalyvauja puošiant eglutę.

Kai prieš vaikus atidaromos dėžės su nesuskaičiuojamais žaisliukais, džiaugsmui nebus ribų. Ryškūs, įvairiaspalviai burbulai, blizgūs kaspinėliai, lankeliai, nuostabios figūrėlės, girliandos nepaliks abejingo nei vieno vaiko.

 

Eglutę galite papuošti keliais būdais, laikydamiesi tam tikro stiliaus

Europietiškas yra griežtas, santūrus pasirinkimas. Jame naudojamos ne daugiau kaip trys spalvos. Papuošimui  daugiausiai naudojami burbulai, angelų figūrėlės.

Amerikos – čia jie naudoja dviejų spalvų derinį: raudoną ir auksinę arba baltą ir raudoną.

Minimalizmas yra tada, kai ant Kalėdų eglutės yra labai mažai naujametinių aksesuarų.

Retro – proga prisiminti iš senelių likusius žaislus.

Klasika – raudonos ir žalios spalvos naudojimas pridedant sniego baltumo lietaus.

Eko yra modernus stilius, apimantis tik gyvą eglutę ir dekoracijas iš natūralių medžiagų.

Skandinaviškas – tai daugiausia šventiniai baltos spalvos elementai. Tokiu stiliumi papuošta Kalėdų eglutė užburs balta ir smėlio spalvos „apranga“ su sidabro ar aukso priedais. O balti ir mėlyni tonai primins šerkšną, sniego pusnis, ledo paveikslus ant stiklo.

Vienspalvis – tai vienos spalvos arba visų jos atspalvių naudojimas.

Kantri – kaimiškos romantikos stilius, kai dominuoja smėlio spalvos tonai,  naudojami natūralūs elementai: kankorėžiai, gilės.

Be to, vaikams tikrai bus įdomu papuošti eglutę mėgstamų animacinių filmų personažų figūrėlėmis, pakabinti saldainius ryškiuose saldainių popieriukuose, miniatiūriniais daiktais iš realaus pasaulio, taip pat rankų darbo daiktais. Kaip įdomiai atrodys eglutė, jei ji bus papuošta „Kinder Surprise“ žaisliukais. Daugelis jų sukaupė didžiulį kiekį, nes jų tėvai taip pat buvo maži ir beveik visi mėgo rinkti begemotus, mašinas, pingvinus ir kt. Leiskite vaikui pasirinkti jam patinkančius personažus.. Žaislų išdėstymas ant eglutės gali būti atliekamas keliais būdais: horizontaliai, vertikaliai, žiedu. Galų gale taip, kaip jums patinka, nesilaikant jokių taisyklių. Svarbiausia, kad jums ir jūsų vaikams  būtų malonu dalyvauti puošiant Kalėdų eglutę, o šis procesas suteiks jūsų atžaloms  daug džiaugsmo ir emocijų.

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą