9 metų Adhara Pérez Sánchez svajoja tapti astronaute. "Instagram" nuotrauka

Adhara Pérez Sánchez iš Meksikos visada buvo kitokia nei kiti jos amžiaus vaikai. Iš pradžių tie skirtumai vertė ją jaustis blogai.  Kai Adharai buvo vos 3 metai, jos mama Nallely Sánchez pradėjo pastebėti unikalias savo dukters savybes. Ji sakė, kad dukrelė „žaidė su kaladėlėmis, sudėdama jasiš eilės, valgė persikus ir siūbuodama galėdavo praleisti valandas“.

 

Stengiasi įgyti  du mokslinius laipsnius internetu

Tai užtruko apie metus, tačiau galiausiai Adharai buvo diagnozuotas autizmas. Ji turi sunkumų bendraujant, tiek žodžiu, tiek  ir jutimais. Dėl tos pačios priežasties atsirado problemų ir mokykloje. Iš jos paprasčiausiai tyčiojosi, rašoma entrepreneur.com.

„ Adhara žaidė mažame namelyje, o jos bendraamžiai užrėmė, nebeišleido ir pradėjo skanduoti: „Kvaiša, kvaiša!, – sakė Nallely.  -Ir tada jie pradėjo daužyti kumščiais į namelį“.

Toks elgesys sukėlė Adharos depresiją. Jos mokytojai taip pat pranešė tėvams, kad ji užmiega klasėje, atrodo, nesidomėjo mokymusi. Tačiau Nallely žinojo, kad jos dukra yra gabi ir kad kažkas negerai. Ir tėvai atrado tai, kas amžiams pakeis jų dukters gyvenimą.

Paaiškėjo, kad Adhara buvo labai suinteresuota mokytis. Ji buvo tokia protinga, kad jai nebeįdomu buvo jos amžiaus vaikų mokymo programa, todėl ir nuobodžiavo. Būtent tada  jai ir buvo atliktas testas jaunųjų talentų paslaugų centre, kur ir paaiškėjo, kad jos intelekto koeficientas yra 162. Tai yra 32 taškais daugiau nei rezultatas, kurį reikia laikyti gabiu, ir dviem taškais didesnis nei Alberto Einšteino ir Stepheno Hawkingo rezultatas!

Būdama 5 metų Adhara baigė pradinę mokyklą, o būdama aštuonerių baigė vidurinę mokyklą.

Šiomis dienomis ji stengiasi įgyti  du mokslinius laipsnius internetu „Universidad CNCI“ Meksike. Ji studijuoja matematikos ir sistemų inžinerijos pramonės inžineriją ir turi daug siekių. Didžiausias jos tikslas – tapti astronaute, kad ji galėtų keliauti į kosmosą ar net kolonizuoti Marsą.

 

Parašė knygą ir kuria išmaniąją apyrankę

Jos mama nėra tikra, kaip jiems pavyks tai padaryti finansiškai, nes Adhara rengiasi stoti į Arizonos universitetą. Tiesą sakant, ji jau mokosi anglų kalbos, kad vieną dieną galėtų laikyti stojamuosius egzaminus. Tačiau Adhara nėra vienintelė, kuri tikisi, kad ji pateks į universitetą.

Mokyklos prezidentas Robertas Robbinsas laiške Adharai rašė: „Man buvo malonu skaityti apie tavo neįtikėtiną istoriją internete ir sužinoti, kad tavo svajonių mokykla yra Arizonos universitetas. Mes turime daug puikių kosmoso mokslų programų, turėsi daug galimybių dirbti kartu su žinomais pasaulyje mokslininkais. Tavęs laukia šviesi ateitis, ir tikiuosi  kada nors pasveikinti tave asmeniškai“.

Ir be to Adhara turi dar keletą projektų. Pirmiausia ji parašė knygą „Do Not Give Up”, kuri išvertus reiškia „Nepasiduok“. Ji taip pat kuria išmaniąją apyrankę, kuri padės tėvams suprasti, kokias emocijas jaučia jų neurodiversiniai vaikai.

„Aš kuriu apyrankę, kuri išmatuos vaikų emocijas, o tada tėvai galės pamatyti, kokios emocijos būdingos jų vaikams, patikrinę savo telefoną, planšetinį kompiuterį ar kompiuterį“, – paaiškino Adhara.

Mergaitės laukia ilgas kelias, kol ji galės patekti į kosmosą, tačiau jis kasdien pamažu artėja. Tiesą sakant, ji neseniai buvo priimta į Tarptautinę oro ir kosmoso programą Huntsville mieste, Alabamos valstijoje, kur turės puikią galimybę pasimokyti iš aviacijos ir kosmoso ekspertų ir pristatyti savo projektą.

„Instagram“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą