Didžiojoje Britanijoje jauniausias kompanijos „ iCoolKid“ generalinis direktorius ir vadovas Jenkas Ozas davė keletą naudingų patarimų jauniems verslininkams norintiems, kad jų verslas klestėtų.

11 metų Jenkas Ozas tvirtina kompaniją įkūrė, kai nusprendė, kad jam ir kitiems vaikams reikalingas portalas, kur galima būtų pasidalinti įdomiomis ir naudingomis naujienomis iš renginių, kuriuose ir jie dalyvauja.

Prieš keletą metų pristatęs savo kompanijos  viziją ir koncepciją mokyklos parodoje, paauglys įkūrė pilnavertį informacinį šaltinį su „YouTube“ kanalu ir priedėliu  “SoundCloud“, pristatančiu drabužių liniją.

Beje, Jenkas Ozas ir puikus žurnalistas, sugebėjęs gauti paimti ne vieną  interviu iš žinomų šalyje aktorių, dainininkų ir televizijos vedėjų. Tarp jų ir iš Idrio Elbe, Gemmos Arterton, Jameso Cordono ir kitų.

O mes pasidomėjome, kaip jauniausiam generaliniam direktoriui Didžiojoje Britanijoje pavyko  greitai išsukti savo verslą bei pasidalinti netolimos ateities planais.

  • Kaip galvoji, kodėl „iCoolKid“ tapo populiarus?
  • Akivaizdu, kad vyresnio amžiaus paaugliai puikiai išmano aukštąsias technologijas, bet dabar ir visai jauni žmonės gali labai greitai susirinkti informaciją pasitelkę kad ir „iPad“. Todėl ir „iCoolKid“ vartotojai žino, kad šiame portale galima susipažinti ne tik su naujausiais pranešimais, bet ir sužinoti, kaip racionaliai išlaidauti per savo gimimo dieną ir nusipirkti jiems labiausiai tinkamą dovaną. Kadangi mes ne tik nuolat palaikome su jais glaudžius kontaktus, įgijome jų pasitikėjimą, bet ir galime pasiūlyti priėjimą prie papildomos informacijos. Tai yra mes galime labai greitai sužinoti daugiau apie produktą, kuriuo pirkėjas domisi.
  • Kaip jauniausiam Didžiojoje Britanijoje generaliniam direktoriui pavyksta suderinti savo pareigas su mokyklos lankomumu ir pamokų ruošimu?
  • Iš tikrųjų tai nėra lengva, o kartais net ir labai sunku suderinti. Žvelgiant iš kitos pusės, tie du visiškai skirtingi užsiėmimai savotiškai padeda vienas kitam teigiama prasme. Nes tai, ko išmokstu mokykloje, nukreipiama į „iCoolKid“ tobulinimą. Tai yra ne tik nauja patirtis ir  įgūdžiai, bet ir nemažai naujų sumanymų bei idėjų, kuriuos „pakiša“ ne tik mokytojai, bet ir bendraklasiai. Mat jie mėgsta dalintis tuo, kas jiems patinka ar nepatinka internete. Taip pat noriu padėkoti savo mokyklos vadovybei, savotiškai prisidėjusiai prie „iCoolKid“ veiklos plėtros, atblokavusi portalą. Todėl dabar kiekvienam moksleiviui pasiekiamas portalas ir per pamokų pertraukas bei gali perskaityti straipsnius ir pasidalinti savo komentarais.
  • Ką reiškia verslas kartu su mama?
  • Mama ir aš esame labai artimi. Ji skiria man daug laiko bei padeda įgyvendinti mano beprotiškas ir laukines svajones. Iki šiol viskas buvo iš tikrųjų linksma ir aš daug ko išmokau iš abiejų savo tėvų, ypač kaip reikia sėkmingai palaikyti ir plėsti verslą. Labai dažnai skambinu savo mamai per pietus, norėdamas tiesiog paplepėti su ja, papasakoti jai naujausias savo idėjas arba ką kalba mano bendraamžiai tą dieną apie mano įkurtą portalą.
  • Kokią sunkiausią užduotį teko įveikti savo versle?
  • Visur platinti informaciją tarp jaunimo. Aišku, socialiniai tinklai kažkiek gelbsti, bet mums reikia galvoti nestandartiškai, norint pritraukti daugiau žmonių ir iš atokesnių vietų. Galima sukurti geriausią portalą pasaulyje, įdėti galybę jėgų ir pastangų, bet jei niekas apie tai nežino, labai sunku bus išlaikyti ant bangos.  Iš tikrųjų viliuosi, kad mes ilgainiui aprėpsime visuose pasaulio kontinentuose gyvenančius vaikus ir kad jie galėtų pasijusti  „iCoolKid“ dalimi.
  • Kaip pavyko gauti interviu iš tokio kalibro įžymybių?
  • Kiekvienas interviu – tai mažytis spektaklis ir mums tenka būti labai kūrybiškais. Kai atsiranda galimybė bent trumpam priartėti prie žinomo žmogaus, įžymybės, žvaigždės, reikia būti ne tik diplomatiškam, mandagiam, bet ir žinoti, ką jam pasakyti, kad po to netektų išgirsti iš jo lūpų „ne“. Žinoma, tada ir pralaimėjimų  galima išvengti. Kartą su tėvais pietavome restorane. Pamačiau ten pietaujančią atlikėją Adele. Nedrąsiai priėjau prie jos ir paprašiau trumpučio interviu. Ji sutiko. Tėvas įjungė kamerą, mes kalbėjomės ir viską filmavome. Bet po to patikrinus kamerą paaiškėjo, kad niekas nebuvo įrašyta. Nei vienas kadras. Todėl galvoju, kartais laimi o kartais tenka ir pralaimėti.  Kaip ten bebūtų, bet  turėjau įdomią istorija ir patirtį.
  • Ar galvoji, kad daugiau moksleivių turėtų imtis verslo?
  • Šimtu procentų taip galvoju. Vaikai turi galybę idėjų ir mes nebijome visaapimančiai mąstyti. Mūsų galvose knibžda galybė naujausių technologijų, o tai reiškia, kad mes galime tyrinėti ir įsisavinti daugiau informacijos, nei kada nors anksčiau. Ir mūsų svajonės gali tapti realybe. Gaila, bet nemažai mano bendraamžių kažkodėl varžosi paviešinti ir aptarinėti savo svajones su tėvais arba draugais, todėl jų nuostabių idėjų ne visada galima išgirsti ir sužinoti. Aš galvoju, kad labai svarbu įkvėpti kitus išsakyti savo idėjas.
  • Kaip manai, ar mokyklose turi būti mokoma verslumo pagrindų?
  • Taip, taip, taip! Kiekviena mokykla turi tai daryti, nepriklausomai nuo to, kurioje pasaulio dalyje ji yra. Turi būti specialios mokymo programos, kurios skatintų jaunus žmones išsakyti ar pasidalinti savo idėjomis, nepriklausomai nuo to, kaip kvailai jos skambėtų ir jiems atrodytų. Paaugliams, tokiems, kaip aš reikalinga platforma potencialių idėjų aptarimams ir mokymams, kaip paversti jas realybe ir kad vieną gražią dieną tai taptų verslu. Kompanijoje  „iCoolKid“  atliekantys praktiką sako, kad sunku bus įsidarbinti, kai baigs universitetus, todėl jie turi kaip galima greičiau įsisavinti verslo įgūdžių ir tuo pačiu suteiktų sau galimybę susirasti gerą darbo vietą ir siekti karjeros.
  • Ką patartumėte jauniesiems verslininkams arba dar tik galvojantiems jį pradėti?
  • Mano mama sako, kad pirmiausiai reikalinga „karjeros direktorių taryba“ , kur galėtų aptarti savo veiklos rezultatus ir karjeros galimybes. Pradėkite galvoti ne apie verslą, kurį norite įkurti, o apie žmonių grupę, komandą, kuri dirbtų su atsidavimu, negailėdama nei jėgų, nei laiko.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą