„Noriu būti amžinai jaunas ir manau, kad galiu tą padaryti“, – sako 45 metų Bryanas Johnsonas. Technologijų magnatas išleidžia 2 mln. JAV dol. per metus, kad vėl pasijustų 18 metų. "YouTube" stopkadras

„Noriu būti amžinai jaunas ir manau, kad galiu tą padaryti“, – sako 45 metų Bryanas Johnsonas. Technologijų magnatas išleidžia 2 mln. JAV dol. per metus, kad vėl pasijustų 18 metų.  Bryanas Johnsonas tvirtina, kad jo senėjimo tempas sulėtėjo 24 procentais. Jis  įdarbino 30 gydytojų ir ekspertų, kad padėtų jam atrodyti jauniau, rašo „The Mirror“.

 

Savo sveikatai jis išleidžia apie 2 milijonus JAV dolerių per metus

2015 metais Johnsonas pardavė savo elektroninių mokėjimų apdorojimo įmonę už 800 milijonų JAV dolerių ir nuo tada pradėjo kovoti su senatve.

Norėdamas įgyvendinti savo tikslą, vyras laikosi labai griežtos dienos režimo, pradedant daugybe valandų mankštos ir baigiant kasdien suvartojamu 1977 kalorijų kiekiu (tai yra jo gimimo metai).

Johnsono sveikatą beveik nuolat stebi 30 gydytojų, kurie reaguoja į menkiausius jo tyrimų pokyčius ir reguliariai atlieka įvairias procedūras. Iš viso per metus savo sveikatai jis išleidžia apie 2 milijonus JAV dolerių.

Bryanas tvirtina, kad dabar jo širdis dirba kaip 37 metų vyro, o oda ir išvaizda – kaip 28 metų jaunuolio. Tačiau jei jam nepavyktų įveikti senatvės, tuomet Johnsonas turi „planą B“ – įgyti skaitmeninį nemirtingumą.

Norėdamas tai padaryti, 2016 metais Johnsonas įkūrė kompaniją „Kernel“, kuri daro didelę pažangą matuojant smegenyse perduodamus signalus. Anot Bryano, už jų slypi žmogaus protas ar net siela.

Įdomu tai, kad įmonė jau turi prototipų prietaisus, kurie mato ir fiksuoja smegenų veiklą. Taigi, belieka išmokti iššifruoti visus šiuos duomenis.

45 metų Silicio slėnio technologijų magnatas, mano, kad tai galima padaryti už maždaug 2 mln. JAV dol. Dabar Johnsonas yra naujo karo prieš senėjimą, kuriame milijardieriai ir įžymybės bando atsukti laiką atgal, priešakyje. Tačiau jis perkėlė tai į kitą lygį, įdarbindamas 30 gydytojų ir ekspertų armiją, kurią jis vadina „Operacija Blueprint“.

Galutinis Johnsono tikslas yra pakeisti biologiją ir padaryti kiekvienam iš jo 78 organų, įskaitant smegenis, širdį, plaučius ir inkstus, mediciniškai 18 metų amžiaus.

Johnsonas išsamiai išdėstė savo griežtą, o kai kas gali sakyti, keistą režimą, kurio, jo tvirtinimu,  vertė siekia šimtus milijonų dolerių, leidiniui „Bloomberg Businessweek“.

 

Nuolat atliekami kraujo tyrimai

Magnato medikų komanda tvirtina, kad jo fizinis pasirengimas yra kaip 18 metų jaunuolio, o oda – 28 metų vyro.

Bryanas keliasi  5 val. ryte ir atlieka valandos trukmės treniruotę su 25 pratimais, vartoja daugybę papildų, įskaitant kreatiną, ir skalauja dantis arbatmedžio aliejumi.

Laikydamasis griežtos veganiškos dietos, jis suvalgo 1977 kalorijas per dieną, įskaitant migdolų pieną, graikinius riešutus, linų sėmenis, uogas ir daug maišytų daržovių.

Savo jaunatvišką odą jis atgauna septynių rūšių kremais, rūgštiniu šveitimu ir lazerio terapija, o į veidą suleidžia „riebalų“.

Be to, Bryanui Johnsonui reguliariai atliekami kraujo tyrimai ir kolonoskopijos, siekiant pakeisti senėjimo procesą.

Veganiška virtuvė yra B. Johnsono kasdienybė. Atrodo, kad viskas vyksta pagal jo medikų komandą, kuri teigia, kad jos dėka, vyras pasiekė 18-mečio kūno rengybos lygį, o jo dantenos  prilygsta 17-mečiui. Tiesa, jo širdis, nors ir šiek tiek „atsilieka“, bet veikia gerai ir šiuo metu yra kaip 37 metų vyro.

Savo svetainėje, kurioje jis aprašo savo amžinos jaunystės siekį, Johnsonas tvirtina, kad bendras jo senėjimo tempas sulėtėjo 24 proc., o jo  „5,1 metų epigenetinio amžiaus pasikeitimas“ yra pasaulio rekordas.

 

Pasijuto esantis bejėgis nepersivalgyti

Jis taip pat organizavo atjaunėjimo kursus, į kuriuos užsiregistravo 1750 jaunuolių. Kursų organizatorius jau pateikė rezultatus, kiek procentų dalyvių pavyko sumažinti savo biologinį amžių, remiantis medicininiais tyrimais. Aišku, Johnsonas šiuo metu yra pirmoje vietoje.

Kritikai palygino jo ekstremalų požiūrį į mankštą ir odos priežiūrą su narciziško veikėjo Patricko Batemano požiūriu Breto Eastono Elliso romane „American Psycho“. Personažą ekrane  įkūnijo aktorius  Christianas Bale‘as.

Johnsonas savo svetainėje  rašo, kad jo misija prasidėjo po to, kai pardavė savo mokėjimų apdorojimo įmonę už 800 mln. JAV dol.  „Staiga pasijutau esantis bejėgis nepersivalgyti ir numalšinti alkį kitais būdais“, – rašė jis. – Kai ateidavo 19 val., aš nieko negalėjau padaryti, kad sulaikyčiau nuo savęs naikinančio elgesio. Dabar jaučiuosi laimingesnis, gyvesnis ir labiau patenkintas nei bet kada gyvenime. Esu malonesnis aplinkiniams, nebedirglus ir mano protas aiškus“.

Anot jo komandos gydytojų ir ekspertų, Johnsono kūno riebalų sumažėjo iki penkių procentų.

Savo namuose Venecijoje, Kalifornijoje, jam kas mėnesį atliekami kraujo tyrimai, kolonoskopijos ir kiti jo bioskysčių ir fizinio pasirengimo vertinimai.

Medikų komandai vadovauja 29 metų Oliveris Zolmanas, gydytojas, tyrinėjantis senėjimo terapiją Kembridže, Anglijoje. Savo tinklalapyje dr. Zolmanas teigė norintis įrodyti, kad „pacientai pasiekė ilgaamžiškumo rezultatų, tuo pačiu atitolindami senėjimą ir su amžiumi susijusias ligas visuose 78 organuose. „Iki 2030 metų siekiame turėti svarių įrodymų, kad visi 78 sveikų 80 metų žmonių organai buvo atjauninti iki 60 metų“, – tvirtino jis.

Žodžiu, Johnsonas išnaudoja kiekvieną jam prieinamą mokslo pažangą. Jo įsitikinimu, žmonių, sulauksiančių daugiau nei 100 metų, skaičius ir toliau sparčiai augs.

 

Šimtamečių palikuonys yra apie dešimt metų sveikesni

Jungtinių Tautų duomenimis, šiuo metu pasaulyje yra 593 000 žmonių, vyresnių nei 100 metų, ir tikimasi, kad iki 2050 metų jų skaičius išaugs iki 3,7 mln.

Pasak ekspertų, kai kurie žmonės „laimi genetinę loteriją“ gimę, o tie, kurių tėvai yra ilgaamžiai, dažniau linkę sulaukti šimto metų.

Pasak Niujorko senėjimo tyrimų instituto, šimtamečių palikuonys yra „apie 10 metų sveikesni“.

Tačiau mokslininkai tikisi panaudoti dirbtinį intelektą „ilgaamžiškumo genams“ nustatyti ir sukurti vaistus, kurie padės kiekvienam gyventi ilgiau.

Šį mėnesį paskelbtame tyrime Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai teigė, kad jie akivaizdžiai sumažino pelių senėjimą, atradę ir pašalinę jų genų „trūkumus“.

Tuo tarpu Harvardo medicinos mokyklos genetikos profesorius Davidas Sinclairas sakė, kad senėjimas gali būti labiau grįžtamas, nei mes kada nors manėme. Tačiau, kai kurių mokslininkų teigimu, tik 25 procentus ilgaamžiškumo lemia genai, todėl žmogus gali kontroliuoti likusią dalį savo mityba ir gyvenimo būdu.

Milijardierius Peteris Thielis finansavo mokslinius tyrimus, susijusius su senėjimu ir pareiškė esąs nusiteikęs atitolinti mirtį, kartą pasakęs: „Iš esmės aš prieš ją“.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą