Daugelis Spokano miestelio gyventojai, kur ir įvyko tragedija, pažinojo mažą mergaitę ryškiai raudonais garbanotais plaukais ir kuklia šypsena. Sužinoję apie bėdą, kaimynai ne tik ėmė padėti policijai ieškoti. Socialinių tinklų nuotrauka

Meilė verčia žmones imtis įvairių veiksmų. Margarita Bulgakovo romane, norėdama išgelbėti Meistrą, susitaria su Volandu. Menelajas Iliadoje pradeda karą dėl gražiosios Helenos. O ko verti Don Kichoto nuotykiai vardan meilės Dulsinėjai? Tačiau gyvenimas ne visada panašus į knygų siužetus. Ir kartais atsitinka, kad dėl meilės žmogus imasi baisių darbų…, – rašo medium.com

 

Savaitę trukusios paieškos nedavė rezultatų

1999 metais spalio 18 d.  vyras paskambino  bendruoju pagalbos telefonu 911 ir verkdamas prisistatė esantis 34 metų Williamas Bradas Jacksonas, ir kad jo 9 metų dukra Valiree dingo.

Anot tėvo, ji labai greitai susiruošė į mokyklą, bet pasakė, kad dar nori pažaisti sode. Mergaitė paliko kuprinę verandoje ir nuėjo žaisti. „Tačiau kai po 15 minučių išėjau iš namų, kad nuvežčiau ją į mokyklą, mano dukters niekur nebuvo“, – policijai sakė Bradas.

Daugelis Spokano miestelio gyventojai, kur ir įvyko tragedija, pažinojo mažą mergaitę ryškiai raudonais garbanotais plaukais ir kuklia šypsena. Sužinoję apie bėdą, kaimynai ne tik ėmė padėti policijai ieškoti, bet ir guosti Bradą, kuris atrodė visiškai sugniuždytas.

Ir kaip jo neužjausti? Jacksonas buvo vienišas tėvas ir 7 metus augino Valiree vienas. Juk mergaitės mama taip pat dingo be žinios…

Kadangi savaitę trukusios paieškos nedavė rezultatų, Spokano gyventojai baiminosi blogiausio: ar mieste galėjo atsirasti nusikaltėlis, kuris prikišo nagus prie mergaitės dingimo.

Tuo tarpu policija sutelkė dėmesį į tą variantą, kuris jiems atrodė labiausiai tikėtinas. Jie tikėjo, kad Valiree buvo su savo motina Roseanne, kuri dingo 1992 metais. Tai įvyko netrukus po to, kai moteris tapo priklausoma nuo narkotinių medžiagų.

Neaišku, kodėl detektyvai pasirinko šį variantą, bet jie sutelkė savo pastangas ieškodami Roseanne. Nors atrodė labai keistai: ieškoti kiek anksčiau dingusios moters, norint surasti jos dingusią dukrą…

Tačiau verta pasakyti, kad ne visi tikėjo Brado istorija ir jo išgyvenimų nuoširdumu. Johnas Stone‘as, Roseanne brolis, nuo pat pradžių įtariai žiūrėjo į Bradą.

„Sesuo visą laiką bijojo Brado. Jis bent kartą buvo suimtas už tai, kad pakėlė ranką prieš ją ir smurtavo. Likus porai mėnesių iki dingimo, Roseanne sakė, kad bijo dėl savęs ir savo dukters “, – sakė Johnas.

Vyras žinojo, kad jo sesuo turi problemų su narkotikais. Tačiau jis netikėjo, kad Roseanne gali taip lengvai palikti vaiką, niekada nebandydama su juo susisiekti. Dabar, kai Valiree dingo, Stone‘as buvo tikras, kad Bradas buvo susijęs su abiem dingimais.

Po savaitės bevaisių mergaitės ir jos motinos Roseanne paieškų, policija pagaliau atkreipė dėmesį į Bradą. Visų pirma, tai įvyko dėl nerimą keliančių radinių jo namuose.

Mergaitės lovoje buvo rasti keli Brado trumpi plaukai, o ant pagalvės užvalkalo – jo dukters kraujo pėdsakai. Vyras tai aiškino tuo, kad dingimo išvakarėse Valiree iš nosies kraujavo. Jis ją paguodė ir netyčia su ja užmigo.

Be to, mergaitei neseniai buvo paskirti antidepresantai. Mat įprastai miela ir paslaugi ketvirtokė pradėjo konfliktuoti su tuometine savo tėvo drauge Danette Schroeder.  Jo ne kartą buvo  „surėmusios ietis“,  o kartą net susimušė. Būtent po šio įvykio pamotė primygtinai reikalavo, kad mergaitei būtų paskirti raminamieji vaistai.

Dėl viso to policijai kilo įtarimas, kad Bradas yra susijęs su savo dukters dingimu. Tačiau jie neturėjo jokių įrodymų, kad būtų galima jį apkaltinti.

 

Policija nusprendė pasinaudoti jo keista manija

Nuo Valiree dingimo praėjo beveik dvi savaitės, o realių požymių nebuvo. Bradas ir toliau atliko nelaimingo tėvo vaidmenį, viešai maldavęs grąžinti dukterį, nepamiršdamas pridurti, kad renka aukas jos ieškodamas.

Atlikdama papildomas Brado apklausas, policija atkreipė dėmesį į tai, kad kiekvieną kartą vyras darosi vis įtaresnis. Pavyzdžiui, jis pradėjo skųstis kaimynais ir žurnalistais, kurie neva nuolat jį persekioja.

Policija nusprendė pasinaudoti jo keista manija. Brado automobilyje jie slapta įtaisė GPS sekiklį. Po kurio laiko ne tik žinojo, kaip jis nužudė Valiree, bet ir rado apytikslę vietą, kur paslėpė kūną…

Paaiškėjo, kad tą vakarą jis sėdo į savo automobilį ir nuvažiavo, nuvesdamas policiją tiesiai  prie savo dukters kapo, esančio apleistoje kirtavietėje beveik 100 kilometrų nuo Spokano miestelio.

Tada vyras dukters palaikus perkėlė į kitą vietą, bet tai nebebuvo svarbu. Policijos pareigūnai  neabejojo, kad žudikas buvo Bradas. Jiems tereikėjo surinkti įrodymus.

Skrodimas atskleidė, kad Valeree mirties priežastis buvo asfiksija, o nužudymo ginklas – pagalvė. Ant toje pačioje vietoje rasto plastikinio maišelio buvo rasti Brado pirštų atspaudai – šių įrodymų pakako apkaltinti Jacksoną žmogžudyste.

Pasak policijos, vyras tiesiogine prasme buvo apsėstas Danette ir mylėjo ją daug labiau nei savo dukrą. Spalio 15 d., likus 3 dienoms iki žmogžudystės, jiedu rimtai susikivirčijo (vėl dėl Valiree). Tuomet  Brado galvoje tikriausiai  ir gimė baisi mintis – atsikratyti dukros, kuri kišosi į jo asmeninį gyvenimą.

Vos tik Bradas buvo suimtas, jis pirmą kartą paskambino Danette Schroeder ir … pasipiršo. Tačiau moterise mandagiai atsisakė ir nutraukė bet kokį ryšį su juo. Tačiau sunku užjausti moterį, kuri negalėjo sugyventi su vaiku ir įtikino tėvą „gydyti mergaitę nuo depresijos“.

Teismo metu Bradas pareiškė, kad Valiree mirė „išgėrusi per daug narkotikų“. Po to ją paslėpė, kad nebūtų apkaltintas žmogžudyste. Atsižvelgiant į visus įrodymus, prisiekusiesiems buvo sunku patikėti teisiamuoju. Jie pripažino vyrą kaltu ir teisėjas jam skyrė 56 metus kalėjimo.

Vis dėlto, kaas atsitiko Valiree mamai?

Kai buvo išnagrinėta 9 metų mergaitės nužudymo byla, tai paskatino policiją iš naujo ištirti jos motinos Roseanne dingimą. Deja, policijai niekada nepavyko rasti įrodymų, galinčių patvirtinti ar paneigti jos brolio Johno Stone‘o prielaidas ir versijas.

Pasak Johno, Bradas nužudė Roseanne, o vėliau paslėpė jos kūną statybvietėje. Mat tuo metu, kai moteris dingo, jis dirbo statybų bendrovėje „Haskins Steel Co.“, kuri, be kita ko, užsiėmė betono liejimu.

Todėl Roseanne dingimas taip ir liko neišaiškintas iki šiol.

“YouTube” stopkadrai

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą