Dažniau užmeskite akį į veidrodį ir garsiai pasakykite sau: „Kokia aš šiandien graži“. Archyvo nuotrauka

Psichologijos sferoje yra metodas, kurią naudojant  galite priversti bet kurį žmogų galvoti apie jus tai, ko norite. Tai reiškia, kad kitų žmonių nuomonė sustiprina mūsų pačių įvaizdį. Bet  galima padaryti ir priešingai: mūsų pačių nuomonė  gali padaryti įtaką tam, ką apie mus galvoja aplinkiniai.

 

Visa tai yra savotiškas programavimas

Todėl norint įtikinti save, kad „aš esu graži“, reikia būti tikram, kad esate graži. Vadinasi, reikia  išsiugdyti savyje kažkokias savybes, kurių dabar nėra. Kitaip tariant, aktualizuoti tą asmenybės dalį, kuri dabar nėra paklausi. Tik įsitikinus, kad ši savybė yra jumyse, pradėkite ją transliuoti kitiems žmonėms. Kaip tą padaryti? Labai paprastai! Pagirkite save kitų žmonių akivaizdoje.

Jeigu mes kalbame apie grožį, tai reikia save pagirti. Pavyzdžiui, nusižiūrėjau parduotuvėje suknelę, kuri kaip nulieta ant mano figūros“.  Be to, dažniau užmeskite akį į veidrodį ir garsiai pasakykite sau: „Kokia aš šiandien graži“. Arba pasidarykite šukuoseną ir pasakykite: „Man patinka mano plaukai, jie tokie gražūs“.

O jei darbe ar kur nors kitur kas nors jums pasakytų: „Tu taip puikiai atrodai“, jokiu būdu nenumokite ranka, o atsakykite: „Man irgi taip atrodo“ arba „Aš irgi taip galvoju“. Išeina, jūs gavote kažkieno palaikymą, pritarimą, tai ir pati palaikykite save.

Arba jūs, tarkim, su  vaikinu buvote kur nors renginyje,  jis palydėjo jus namo ir  atsisveikinant sakote jam: „Pastebėjai, aš buvau pati gražiausia šiame renginyje“. Kaip manote, ką vaikinas jums atsakys? Žinoma, kad pritars, jei dar anksčiau to nepasakė. O jei nepritars? Kam jums reikalingas toks vaikinas.

Visa tai yra savotiškas programavimas, kuris visiškai nesusijęs su jūsų išoriniais duomenimis. Jei manote, kad esate graži savyje ir apie tai kalbate, tada kiti žmonės neturės kito pasirinkimo, kaip tikėti  ir pritarti jumis. Viena sąlyga: viskas turi būti daroma su saiku.  Bet jei persistengsite, perlenksite lazdą, atrodysite komiškai kitų akyse.

 

Nebijokite pagirti save viešai

Beje, yra ir kiti variantai. Pasitelkus šį metodą, galima ne tik įtikinti kitus žmones, kad esate graži. Prisiminkite posakį: „Jei savęs nepagirsi, niekas tavęs nepagirs“. Todėl norint, kad žmonės apie jus susidarytų gerą nuomonę, nebijokite pagirti save viešai.

Taip pat save gali pagirti ir ištekėjusi, turinti šeimą moteris. Ji gali ne tik pasakyti vyrui: „Brangusis, aš tau išviriau sriubą“, bet  ir  pagirti save: „Matai, aš esu rūpestinga žmona, išviriau tau sriubos“. Nes vyras gali ir „pamiršti“, kad  jo žmona yra rūpestinga, išvirė jam sriubos. Todėl labai svarbu retsykiais priminti, kad jam nesąmoningame lygmenyje tai užsifiksuotų.

Arba, pavyzdžiui, darbe pasakykite savo viršininkams ne tik „pabaigiau šį projektą“, bet ir „aš, kaip atsakinga darbuotoja, baigiau projektą laiku“. O vadovybė pagalvos, kad jūs tikrai esate atsakinga darbuotoja ir, žiūrėk, ilgainiui sulauksite aukštesnės darbo pozicijos.

Tokiais atvejais psichologijoje taikoma vadinamoji nesąmoningos įtaigos formulė, kuri veikia ne tik kitus žmones, bet ir  savęs suvokimą: esminis faktas + komplimentas sau.

Svarbiausia, niekada nenuvertinkite savęs kitų žmonių akivaizdoje ir visada pasakykite jiems apie savo teigiamų savybių, kad kiti negalėtų jūsų nuvertinti. ar sumenkinti.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą