Moters šypsenoje yra kažkas stebuklingo (prisiminkite Moną Lizą). Todėl pasistenkite šalia jo dažniau šypsotis. Archyvo nuotrauka

Ko gero daugelis esate girdėję posakį: „Jūs neturėsite antros galimybės padaryti pirmąjį įspūdį“, ir ši frazė tikrai prasminga. Kartu su psichologe išsiaiškinome, kokias klaidas darome per pirmąjį pasimatymą ir kaip jų išvengti.

Pirmas pasimatymas  – labai svarbus susitikimas, nes daug kas priklauso net nuo kelių sekundžių bendravimo. Žmogus įvertina  jūsų įvaizdį ir susidaro nuomonę apie tai, kas jūs iš tikrųjų esate. Be to, fiksuoja bet kokias smulkmenas ir  detales norėdamas labiau pajusti savo pašnekovą, o ne tai, ką jis bando pademonstruoti. Todėl, kad nesugadintumėte santykių pirmosiomis pažinties minutėmis, turėtumėte prisiminti keletą taisyklių, kurios padės užmegzti kontaktą. Taigi, norint išvengti klaidų, kurios gali kilti susitikus, jas reikia nuodugniai išstudijuoti:

  1. Nepasitikėjimas savimi

Kai einate į pirmąjį pasimatymą, prieinate prie jus dominančio žmogaus renginyje arba susitinkate su potencialiu darbdaviu per darbo pokalbį, nesaugumo ir nerimo pojūtis gali sujaukti visus jūsų planus. Sustingusi eisena, lengvas rankų drebulys ir virpantis balsas daro jus neįdomų ir nervingą naujam pašnekovui. Toks elgesys gali priversti jį jaustis nepatogiai, manydamas, kad su juo nesijaučiate gerai.

  1. Dideli lūkesčiai

Kai susipažįstate su kuo nors, turėtumėte suprasti, kad prieš jus yra gyvas žmogus su savo pliusais ir minusais. Žinoma, rinkdamiesi partnerį, draugą ar paprastą pažįstamą turėtumėte būti išrankūs, tačiau kai iškeliate žmogui nepasiekiamus reikalavimus, atstumiate jį nuo savęs. Ir, deja, jūs tik dar labiau nusiviliate žmonėmis. Bet koks pašnekovo idealizavimas tik sustiprina jūsų neurotišką požiūrį į tai, kas vyksta. O dideli lūkesčiai gali sugadinti bet kurį susitikimą.

  1. Skubios išvados ir situacijos forsavimas

Nereikėtų skubėti pažinti vienas kito. Tai liečia ne tik veiksmus, bet ir mintis. Taigi, jei po pirmojo susitikimo iškart pereinate prie aktyvių veiksmų ir pradedate „smaugti“ pašnekovą savo dėmesiu, tai gali jį atstumti ir net išgąsdinti, net ir vyraujant abipusei simpatijai.  Skirkite laiko santykiams vystytis ir neskubinkite įvykių.

  1. Atstumo pažeidimas

Susitikdami su žmogumi turite suprasti, kad dar nesate jo artimo socialinio rato dalis. Net jei pašnekovas jums yra be galo simpatiškas ir jūs tai suprantate jau per pirmąsias porą bendravimo minučių, jūs vis tiek jam (ar jai) esate svetimas, o jūsų pernelyg atkaklūs žvilgsniai, dėmesys, paklausimai ir nežabotas įkyrumas gali kaip reikiant išgąsdinti. Stenkitės išlaikyti reikiamą atstumą ir suteikite galimybę pašnekovui stebėti jus  iš toliau.

  1. Neigiamos emocijos

Per pirmąjį susitikimą su žmogumi nereikėtų gilintis į asmenines problemas, skųstis, plepėti ir demonstruoti neigiamas emocijas, nes jos atstumia ir jus dominančio žmogaus akimis paverčia nepatenkinta auka.  Suprantama, tada negalite tikėtis santykių tęstinumo. Deja, aukos vaidmuo sukuria  greičiau neigiamą įvaizdį, todėl  venkite bet kokių kritinių pastabų, ypač pirmosiomis susitikimo minutėmis. Svarbiausia atsiminti, kad nuoširdžiai ir draugiškai nusiteikus, daro jus išskirtiniu ir ypatingu naujojo pažįstamo atžvilgiu.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą