Jei per dieną kasdien suvalgysite 20 gramų šokolado, saldainių ar sausainių, nieko blogo nenutiks. Tiksliau, galite tai sau leisti. Archyvo nuotrauka

Kas iš mūsų planuoja priaugti svorio? Niekas. Tačiau taip atsitinka – ir dėl visko kaltos smulkmenos, kurios formuoja mūsų įpročius ir turi įtakos organizmo biochemijai, rašo healthline.com.

 

  1. Dėvi nepatogius batus

Tai, žinoma, labiau aktualu moterims. Vienas nedidelis biuro darbuotojų tyrimas parodė, kad moterys, avinčios aukštakulnius ir dėvinčios aptemto modelio kostiumėlius, per savaitę juda iki 40 proc. mažiau. Prie to reikia pridėti nekokybiškus batus, kurių gamintojui pėdos anatomija nerūpi. Išeitis – nešioti batus,  su kuriais norėtumėte nueiti keletą papildomų stotelių.

  1. Valgo nenusiraminę po darbo ar stresinės situacijos

Paprastai tai yra vienas dažniausių mūsų laikų reiškinių. Maistas tikrai ramina, tačiau vakaras, o ypač vakaras po darbo – neįtikėtinai pavojingas laikas, galintis sugadinti bet kurią figūrą.

Įsivaizduokite ilgą dieną darbe, per kurią tikriausiai netinkamai papietavote, o tiesiog užkandote, sėdėdami prie kompiuterio, griežtai žiūrint viršininkams. Po to kelionė namo automobiliu ar viešuoju transportu: spūstys, stresas, nedraugiški, kosėjantys žmonės. O čia namai, mieli namai…

Karšta vakarienė yra tai, kas padeda pajusti ramybę ir saugumą. Ir norisi kuo sočiau pavalgyti. Statistika negailestinga – tie, kurie neskaičiuoja kalorijų ir patiria stresą darbe, per vakarą suvartoja nuo 800 iki 1000 kcal.

Jei skirsite sau 20-30 minučių: iškvėpsite, atsigulsite tyloje, medituosite, suvoksite savo tikrąjį, o ne psichologiškai išpūstą alkį, tada suvalgysite gerokai mažiau.

  1. Apgaudinėkite save kalorijomis

Remiantis subjektyviais pranešimais, vyras, sveriantis mažiau nei 130 kg, valgo kaip mažas paukštis – 1300 kcal. O moteris su panašiais parametrais – 1000. Ir tai nėra mitas. Kitaip tariant, smegenys sumaniai blokuoja maždaug pusę maisto, jei esame įpratę valgyti mažiau.

  1. Kontroliuokite kūno svorį ir apimtis

Nes tai nėra tuščias laiko švaistymas! Tačiau faktas lieka faktu – tas, kuris supranta, kas vyksta,  laiko save normos ribose. Kas nesupranta – prisimena, kai jau būna 10 kg. papildomo svorio. Bet, kaip sakoma, gali išvis neprisiminti.

Patarimas: geriau išanalizuosite organizmą –  kokie produktai ir procesai, pavyzdžiui, padeda sulaikyti vandenį. Ir ar reikia taisyti situaciją, susijusią su mityba/aktyvumu.

Tačiau svarbiausi kontroliniai daiktai – drabužiai (džinsai, sijonas), suteikiantys galimybę palaikyti formą.

  1. Nesupranta svorio augimo priežasčių

Antsvorio karalienė yra maisto netoleravimas, kuris sukelia lėtinį uždegimą. Aplink uždegiminius audinius organizmas sukaupia daug vandens. Štai kodėl antsvorio turintys žmonės taip greitai numeta keliasdešimt kilogramų, kai rimtai sumažina savo produktų sąrašą. Tiksliau, kai alergenas  išnyksta iš mitybos raciono, žmogui pradeda kristi svoris.

Maisto netoleravimo ir alergijos indeksai (IgG ir IgE) slypi daug kur. Jūsų dėmesiui keli kasdien vartojami produktai: kava, pomidorai, baklažanai, kiaušiniai, pieno baltymai yra patys galingiausi alergenai. Apie glitimą kalbėti nereikia, su juo problemų turi daugiau žmonių, nei manote. Su lektinais taip pat.

Antrasis kaltininkas – skydliaukė. Pirmiausia turite apsilankyti pas endokrinologą. Trečioji klastinga grupė – lytiniai hormonai.

Pabandykite sumažinti pirmųjų kalorijų kiekį iki 1300–1500 kcal ir palaukite tris–keturias savaites. Jei svoris nepakito nė gramo, turėtumėte pasitarti su gydytoju.

  1. Beveik kiekviename valgyje turėtų būti paprastų angliavandenių

Tai reiškia, kad jei per dieną kasdien suvalgysite 20 gramų šokolado, saldainių ar sausainių, nieko blogo nenutiks. Tiksliau, galite tai sau leisti.

Tačiau didžiulė klaida – pradėti nuo šios dienos. Toks maistas pradeda užburtą apetito ratą, nepaisant jo kiekio ir kokybės. Ypač tokio amžiaus žmonėms, kai jautrumas insulinui nėra toks geras.

Jei dieną nuolat jaučiatės alkanas, dieną pradėkite nuo kiaušinienės su žolelėmis ir sūrio griežinėliu. Pietums suvalgykite mėsos patiekalą su garnyru. Per pertrauką išgerkite kavos ir suvalgykite  riešutų.  Vakare suvalgykite salotų ir ką nors baltyminio, o jau desertui (galima ir prieš miegą) leisti sau tuos pačius 15-20 gramų šokolado. Dar geriau – puodelį kakavos ir miegosite kaip užmušti.

Apskritai stenkitės kiek įmanoma atidėti pirmosios šokolado plytelės valgymą. Visą dieną jausitės ramūs ir nenorėsite valgyti, žinodami, kad šokoladas jūsų laukia vakare.

  1. Pirkite grynus produktus

Rinkitės produktus su vienu pavadinimu: mėsa, kiaušiniai, grikiai, kepenys, pienas, daržovės, ankštiniai augalai ir kt. Patys paruoškite jų pusgaminius. Tai taip paprasta – ir tikrai gelbsti nuo nutukimo, perteklinio apetito ir opų.

  1. Neragaukite gamindami

Buvo atliktas įdomus tyrimas, kuris sužlugdė stropių namų šeimininkių įsitikinimus, kurios tvirtino: „Aš visai nevalgau, gaminu tik šeimai“. Tyrėjai slapta įmontavo filmavimo kamerą virtuvėje  ir paaiškėjo, kad kol šeimininkė virė makaronus, suvalgė 200 gramų sūrio, kurį nuplovė dviem taurėmis vyno. Po to suvalgė gabalėlį saliamio bei kepamos mėsos. Susidarė ne tiek ir mažai – maždaug 3500 kcal. Todėl ruoškite valgį apgalvotai. Tai yra su uždaryta burna ir jūsų figūra liks nepakitusi.

  1. Negalvokite apie maistą ir nelyginkite

Tai taip sunku, tiesa? Atrodo, teoriškai viskas skamba įtikinamai, bet gyvenime tai labai sunku padaryti, nes saldainiai  į jūsų burną pateks daug greičiau, nei turėsite laiko pagalvoti apie savo dienos mitybos racioną. Kaip sakoma, didžiausias blogis yra tai, kas apsimeta gėriu.

Žinia, mūsų smegenys pirmiausia reaguoja į maisto kiekį, kol jis ten supranta dėl kokybės. Štai paprastas matematinis uždavinys: kiek kepsnių reikia suvalgyti, kad ir smegenys būtų patenkintos? Kaip daug salotų su mėsos gabalėliu, kuriame bus tie patys 300 kcal. Be to, nekontroliuojamas cukraus šuolis.

  1. Nepasiduokite didelių porcijų reklamai

Nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio mėsainių standartai išaugo 3–4 kartus. Blynai – 2 kartus. Ar nemanote, kad jei jūs patys tvirtai nusistatysite vienkartinę normą – tarkime, 250 gramų dubenėlį, tai jums nebereikės ir pusės kilogramo mėsos?

Apskritai, ką galima pasakyti? Viskas akivaizdu. Žmonės storėja ir šį procesą vis sunkiau  sustabdyti. Tačiau mąstantys ir besirūpinantys savo sveikata žmonės vis tiek gali tam atsispirti.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą