
Jau bręsdamas dažnas paauglys susimąsto, koks yra idealus penio dydis ir ar jo organas atitinka tokį standartą. Gal nereikėtų eilinį kartą „demonstruoti“ „kuklias galimybes“ prieš sarkastiškus bendraamžius, ar, priešingai, yra kuo didžiuotis? Optimalaus varpos dydžio tema lydės vyrą per visą seksualinės veiklos laikotarpį. Tai ypač aktualu šiandien, kai diskusijoje „draudžiamomis temomis“ nėra socialinių tabu, o beribis visuomenės seksualizavimas pasiekė kulminaciją.
Vyrai pernelyg nerimauja dėl varpos dydžio
Nusprendėme ir mes paviešinti „skaudamą“ problemą ir suteikti daugiau aiškumo įkaitusiems protams. Straipsnyje papasakosime, ar varpos dydis tikrai svarbus, ką apie tai galvoja merginos ir ar varpos dydis turi įtakos seksualinio gyvenimo kokybei. Straipsnis bus naudingas, jei abejojate ir dydžiu, ir būtinybe ką nors keisti. Pateiksime geriausius patarimus, kaip taisyti situaciją, keisti pasaulėžiūrą remiantis faktais ir skaičiais.
Dauguma moterų mano, kad vyrai pernelyg nerimauja dėl varpos dydžio. Apsvarstysime pagrindines priežastis, kodėl priešingos lyties atstovai skiria daug dėmesio šiai problemai:
kai kuriems organo dydis asocijuojasi su savigarba, ambicijomis, savotišku „statusu“, kilusiu iš primityvios visuomenės ir lydinčiu žmones per visą žmonijos istoriją. Kitiems – rodiklis, turintis įtakos seksualinio gyvenimo kokybei. Dar kiti mano, kad varpos dydis moterims yra labai svarbus, tai yra prioritetinė charakteristika renkantis partnerį. Turint „pakankamus“ išmatavimus, merginoms lengviau jaustis labiau savimi pasitikinčiomis ir seksualiai patraukliomis.
Varpa yra daugelio vyrų pasididžiavimas. Tačiau visais atvejais vienija vienas dalykas – tai konkuruojantis parametras: „kad nebūtų blogiau už kitus“.
Kaip teisingai išmatuoti? Varpos ilgis matuojamas išilgai, tvirtai laikant liniuotę ant gaktos kaulo, o ne tik liečiant odą, nes poodinių riebalų sluoksnis gali iškraipyti duomenis. Apimtis matuojama plačiausioje dalyje (galvutė matavime nedalyvauja).
Matavimas turėtų būti atliekamas vyrui stovint ir esant visiškai erekcijai. Paprastai vyrai, kurie savarankiškai atlieka matavimus, pervertina rodiklius. Jie skiriasi nuo faktinių medicinos specialistų gautų rezultatų.
Kokie parametrai laikomi normaliais? Medicinos mokslininkai jau dešimtmečius atlieka tyrimus visame pasaulyje: Indijoje, JAV, Izraelyje (2000 metais), Pietų Korėjoje (2016 metais) ir daugelyje kitų šalių. Gauti rezultatai analizuojami ir sisteminami. 2015 metais šia tema buvo paskelbtas platus medicinos mokslinis straipsnis, panaudojant tarptautinių tyrimų statistiką.
Taigi, anot jos, optimalūs vidutiniai dydžiai:
ilgis – 12-15 cm (pilna erekcija);
plotis – 12 cm;
Remiantis daugelio mokslininkų tyrimų rezultatais, lytinis organas laikomas mažu, jei:
ilgis ne erekcijos būsenoje yra iki 4 cm;
su erekcija – mažiau nei 7 cm.
Ši būklė vadinama mikropeniu ir atsiranda dėl hormonų trūkumo, genetinės patologijos. Kai kurių tipų sutrikimai gydomi vaikystėje, vartojant trūkstamus hormonus (augimo hormoną, testosteroną).
Visus kitus dydžius (daugiau nei 7 cm ir 4 cm) laikomi normaliais.
Moteriai varpos apimtis yra svarbesnė už jos ilgį
Medicinoje taip pat yra sąvoka „paslėptas penis“ – kai varpa „pasislepia“ poodinių riebalų storyje. Tai atsiranda nutukimo fone, tačiau nėra laikoma patologija. Vyro orumas per gyvenimą gali sumažėti: buvo normalus, tapo mažas. Tai pastebima erekcijos sumažėjimo fone.
Varpos mažėjimo priežastys: kraujagyslių problemos; hormonų trūkumas; prostatos pašalinimas.
Mažesnės nei vidutinės varpos proporcijos turi įtakos pirmiausiai vyro savigarbai. Pamažu formuojasi nepilnavertiškumo kompleksas, ištinka psichologinė trauma. Atsiranda depresija.
Seksologų teigimu, dauguma vyrų perdeda vyriško organo ilgio svarbą lytinio akto kokybei ir partnerės orgazmo pasiekimui. Kalbant apie šį parametrą, optimalus varpos dydis moterims vis dar yra tas pats vidutinis rodiklis, kuris apima nemažos dalies vyrų atstovų organus.
Makštis yra raumeningas organas, kuris seksualinio susijaudinimo metu gali išsitempti ir susitraukti, įgaudamas falo formą ir tūrį, nepaisant jo proporcijų. Tačiau didžiausia nervų galūnių receptorių koncentracija yra klitorio, makšties prieangio srityje, iki 5-10 cm gylyje išilgai priekinės makšties sienelės. Kadangi vidutinis vyriško organo ilgis viršija šiuos parametrus, neturėtumėte dėl to jaudintis.
Bostono universiteto medicinos centro mokslininkai priėjo prie išvados, kad moteriai varpos apimtis yra svarbesnė už jos ilgį. Būtent dėl nervinių galūnėlių išsidėstymo lytinio akto metu platesnė varpa efektyviai stimuliuoja jautrias vietas. Su plonu falu tai yra problematiška – vargu ar partnerės pojūčiai bus ryškūs.
Remiantis Europos svetainės „DrEd“ atlikta apklausa, dauguma respondentų 2020 metais geriausiu laiko varpos dydį iki 16,6 cm. Taip pat per apklausą paaiškėjo, kad 15 proc. respondentų yra visiškai patenkinti parametrais; 40 proc. patenkinti; 30 proc. – neutraliai įvertino; 10 proc. mano, kad jų matmenys yra nepatenkinami ir norėtų atlikti pataisymą; 5 proc. labai žemai įvertino.
„British Journal of Urology International“ nurodo, kad daugiau nei 45 proc. respondentų mano, kad jų nėra pakankamai ilgas penis.
Tyrėjų manymu, visi be išimties vyrai galvojo apie tai, koks penio dydis patinka merginoms. Testavimo metu ekspertai pastebėjo, kad varpos dydis yra svarbus toms merginoms, kurios savo išvaizdą vertina kaip „patrauklumą viršijantį vidutinį“.
Remiantis „DrEd“ svetainėje atlikta apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 1000 moterų Europoje:
12 proc. moterų varpos dydį laiko svarbiu parametru; 65 proc. atsakė, kad pageidaujamas pakankamas dydis; 23 proc. vyrų parametrus nurodo kaip formalų rodiklį.
Remiantis to paties tyrimo rezultatais, moteriškos lyties atstovės geriausiu penio dydžiu pripažino 15,8 cm, o skersmuo 12 cm.
Kitas tyrimas, atliktas 2005 metais forume, kuriame dalyvavo daugiau nei 50 000 moterų, praneša, kad: 85 proc. merginų patenkintos savo partnerių lytinių organų dydžiu; 9 proc. yra iš dalies patenkintos ir norėtų ką nors pakeisti; 6 proc. – pripažino savo partnerio parametrus „mažesniais nei vidutiniai“.
Nesėkminga chirurginė intervencija gali sukelti komplikacijų
Kitoje apklausoje padaryta išvada, kad didžioji dauguma moterų yra atsargios dėl didelių penių. Sekso metu galimas diskomfortas ir skausmas, susijęs su lytinių takų trauma. Tačiau dauguma apklausoje dalyvavusių moterų vienkartiniams santykiams rinktųsi didelį penį (kaip eksperimentą). Tuo tarpu nuolatiniam seksui – vidutinius parametrus. Kaip matote, beveik visos įvairiose pasaulio šalyse atliekamos apklausos liudija apie pernelyg didelių vyrų reikalavimų reprodukcinio organo ilgiui nepagrįstumą.
Seksologų atliktas tyrimas skelbia, kad kai kurie vyrai nepatenkinti varpos dydžiu, nors realūs skaičiai atitinka visuotinai priimtą normą. Priežastys: subjektyvus vertinimas (draugo, pornografinio filmo aktoriaus aiškiai didesnis ir netinkamas kampas, žiūrint iš viršaus į apačią bei neteisingas matavimas.
Ar galima spręsti apie normą ir patologiją, remiantis tik sausais skaičiais? Taigi, paaiškėjo, kad dydis nesvarbus, jei netrukdo seksualinei veiklai; neapsunkina pastojimo; tinka vyrui ir partnerei.
Išvada: jei seksualinis gyvenimas tinka abiems partneriams, penio dydis nėra pagrindinis dalykas.
Tai yra, jei nėra seksualinio pobūdžio problemų, susijusių su varpos ilgiu ar storiu, tada skaičiai ant liniuotės nėra svarbūs. Kitas dalykas, jei „matmenys“ yra normos ribose, o nerimas išlieka, patartina kreiptis pagalbos į psichologą. O jei dydžiai mažesni nei nustatyti standartai ir tai turi įtakos seksualinio gyvenimo kokybei, dėl rekomendacijų tikslinga kreiptis į urologą.
Šiuolaikinė chirurgija leidžia sudėtingoje plastinėje chirurgijoje pakeisti organo ilgį ir storį. Varpos dydžio padidėjimas gali būti atliktas be fizinių patologijų, jei vyrui nepasitenkinimas juo yra ypač svarbus ir neleidžia jam gyventi visavertiškai. Tačiau nepamirškite, kad nesėkminga chirurginė intervencija gali sukelti komplikacijų: „šuns ausis“ ant kapšelio, šiurkščius randus, pasvirimo kampo pasikeitimą erekcijos metu, erekcijos susilpnėjimą.
Bet nepaisant rizikos, vyrai imasi įvairių būdų padidinti savo pasididžiavimą. Ir tiesą sakant, tame nėra nieko blogo, nes pasitikėjimas savimi yra labai svarbus. Svarbiausia, kad noras turėti „milžiną“ netaptų vieninteliu gyvenimo tikslu.
Remiantis sociologinėmis apklausomis, tyrimais, atsižvelgdami į abiejų lyčių nuomonę ir mokslinius duomenis, darome išvadą, kad varpos dydis vis dar yra svarbus. Nepakankami „matmenys“ sukelia vyrų kompleksus, kompleksai, savo ruožtu, išprovokuoja nepagarbų, dažnai net agresyvų požiūrį į moteris, riboja pozicijų skaičių sekse, neleidžia joms patirti visiško pasitenkinimo iš seksualinio gyvenimo. Ir nors optimaliais varpos parametrais laikomas ilgis iki 16 cm, o skersmuo 12 cm, jei kyla jausmas, kad to nepakanka, reikėtų pagalvoti apie problemos sprendimą. Trūkstamus centimetrus sėkmingai papildys efektyvūs pratimai ir priemonės arba (kraštutiniu atveju) patyrę chirurgai.
“YouTube” vaizdo įrašas