Jei suaugusieji, netikėtai pamatę savo vaiką kišantį nagus prie lyties organų, akimirksniu aiktelės: „Ach, ką tu darai?!“, po to vaikas galės tik mėgautis tokiu veiksmingu būdu pritraukti dėmesį ir net mėginti tuo manipuliuoti. Archyvo nuotrauka

Kad ir kaip būtų kalbama, kad vaikų masturbacija yra natūralus ir visiškai nepavojingas reiškinys, dauguma tėvų, susidūrę su tuo, labai susierzina arba išsigąsta. Galbūt šie faktai padės drąsiai pažvelgti į vaikiškus „žaidimus“, rašo focusonthefamily.com.

 

  1. Masturbacija iki paauglystės nėra susijusi su seksualumu

Didžiąją dalį tokių atvejų lemia arba vaiko pažintinė veikla, arba higienos priežastys. Lygiai taip pat, kaip vaikams patinka žaisti rankomis ar kojomis, jie su džiaugsmu atranda kitus savo kūno iškilimus, kuriuos gali sugriebti. Vyresni vaikai periodiškai atlieka lytinių organų tyrimą su tomis pačiomis emocijomis, su kuriomis jie krapšto nosį, kasosi ausis: įdomu, patinka, bet ne daugiau.

Nepaisant to, suaugusieji dažnai vaikams priskiria tuos potraukius ir emocijas, kurių dėl savo amžiaus jie tiesiog nesugeba suvokti. Vadinasi, kyla įtarimų dėl ankstyvo penkerių metų berniuko seksualumo arba dvejų metų mergaitės „išsigimimo“.

  1. Tėvai savo dėmesiu gali išprovokuoti vaiko masturbaciją

Jei suaugusieji, netikėtai pamatę savo vaiką kišantį nagus prie lyties organų, akimirksniu aiktelės:  „Ach, ką tu darai?!“, po to vaikas galės tik mėgautis tokiu veiksmingu būdu pritraukti dėmesį ir net mėginti tuo manipuliuoti. Tai tokia pat reakcija, kaip  į pasiekimus, juokingas frazes ir panašiai.

Bet gali būti ir visai kita priežastis. Pradinėse ligos stadijose vaikai pradeda gerti daug skysčių,  o netekus daug vandens, organizmo audiniai dehidratuoja. Vaikas pradeda dažniau šlapintis, o tai sukelia dirginimą lytinių organų srityje. Be to, sumažėjus imunitetui, išsivysto kandidozė (pienligė), kuri sukelia stiprų niežulį. O kur niežti, norisi pasikasyti.

  1. Berniukams masturbaciją gali sukelti paracentrinės skilties sindromas

Šis terminas vadinamas smegenų centrų, atsakingų už urogenitalinės sferos reguliavimą, pralaimėjimu. Sindromo atsiradimo priežastys gali būti gimdymo trauma arba įgimtos smegenų veiklos ypatybės.

Vienas dažniausių šio sutrikimo požymių – enurezė trejų ir kiek vyresnio amžiaus vaikams.

Dėl šlapimo nelaikymo nuolat dirginami lytiniai organai, kurių berniukas bando atsikratyti masturbacijos pagalba.

Suaugę vyrai, turintys paracentrinės skilties sindromą, kenčia nuo priešlaikinės ejakuliacijos.

Šiuolaikinė medicina gali greitai susidoroti su šiuo sindromu. Norėdami tai padaryti, turite apsilankyti pas neurologą.

  1. Vaikams iki 2 metų reikalinga ritminė stimuliacija

Šio amžiaus vaikams smegenų veiklos reguliavimo procesai dar labai nesubrendę, todėl jie gali ritmiškai siūbuoti ar periodiškai kasytis.

Jei tėvai, pamatę siūbuojantį vaiką, ims žaisti su juo kitus ritminius žaidimus, jis rečiau griebsis masturbacijos.

  1. Atsiradus susijaudinimui, verčia vaiką ieškoti išsikrovimo būdų

Vaiką dirgina šviesa, garsai, prisilietimai, jis ieško būdų, kaip pašalinti besikaupiantį stresą.

Tokiais atvejais masturbacija intuityviai yra priemonė, kuri  arčiausiai ir greičiausiai pasiekiama. Todėl tėvai turi padėti savo sūnui ar dukrai rasti kitų būdų nusiraminti. Pavyzdžiui, padedant fiziniam aktyvumui. Kitaip tariant, tegul padeda tėveliams tvarkytis namuose: iššluoti grindis, nuvalyti dulkes ir panašiai.

  1. Buvo bandyta kovoti su vaikų masturbacija apipjaustymu

Plačiai manoma, kad apipjaustymas yra grynai higieniškas reikalas. XIX amžiaus pabaigoje amerikiečių gydytojas Johnas Harvey‘us Kelloggas aktyviai propagavo JAV poreikį kovoti su masturbacija chirurginiu būdu.

Nuo XVIII amžiaus pabaigos paplito specialūs tvarsčiai berniukams ir mergaitėms, prie kurių buvo tvirtinami išradingi mechanizmai, neleidę rankomis liesti lytinių organų. Kai kurie prietaisai turėjo smaigalius, kabliukus ir virves, tačiau tėvai naiviai tikėjo, kad tokiais nežmoniškais metodais išgelbėjo vaikus nuo baisių ligų, kurias, neva,  sukelia masturbacija: regėjimo, atminties praradimo, epilepsijos ir tuberkuliozės.

Tačiau 1975 metais Amerikos pediatrų akademija nusprendė, kad nėra medicininių įrodymų dėl profilaktinio apipjaustymo.

  1. Verslininkai bandė pasinaudoti šiuo vaikystės įpročiu

XIX amžiaus viduryje kai kurios įmonės pradėjo gaminti ir pardavinėti kukurūzų dribsnius ir krekerius, kad atitrauktų vaiko dėmesį nuo žalingų kūniškų malonumų. Idėja tariamai kilo 1829 metais, kai kažkoks Grahamas iš Naujojo Džersio sukūrė specialią dietą, skirtą atsikratyti masturbacijos, kurią daugiausia apėmė augalinis maistas ir rupių miltų duona.

Greimas tikėjo, kad mėsa ir prieskoniai didina seksualinį potraukį.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą