Jei būna labai mažai išskyrų (pavyzdžiui, įklotas neužsipildo per dieną) arba per daug (reikia keisti kas valandą), tai yra priežastis kreiptis į gydytoją. "YouTube" stopkadras

Žodį „menstruacijos“ dauguma merginų tariamas pašnibždomis. Šis natūralus procesas neretai  prilyginamas ėjimui į tualetą. Mes daug ko nežinome apie savo kūną, rašoma ellegirl.com

Taigi, surinkome labiausiai rūpimus klausimus apie menstruacijas, kad sužinotume, kur yra tiesa, o kur yra pramanai.

 

  1. Kiek turėtų trukti mėnesinės?

Vidutinė trukmė yra nuo trijų iki septynių dienų. Trukmė priklauso nuo individualios kūno struktūros, išorinių aplinkybių, streso ir ligų. Bet jei išskyros trunka ilgiau nei septynias dienas, turėtumėte kreiptis į ginekologą.

Paauglystės laikotarpiu būdingas nestabilus ciklas. Trukmė gali „šokinėti“ pirmyn ir atgal, tačiau praėjus metams ar dvejiems po pirmųjų mėnesinių, supranti, kiek dienų yra normalu. Tačiau geriau pasitarkite su savo ginekologu. Nes, pavyzdžiui, ilgiau nei savaitę trunkančių menstruacijų priežastis gali būti infekcija.

  1. Kokios spalvos kraujas turėtų būti?

Iš jūsų išeina ne guašas, o biologinis skystis: jis gali būti šviesesnis arba tamsesnis už klasikinį raudoną atspalvį. Menstruacijų pradžioje ar pabaigoje išskyros dažniausiai paruduoja. Beje, keičiasi ir kraujo konsistencija: nuo skysčio iki grietinės tirštumo.

  1. Koks būna sunkus menstruacijų laikotarpis?

Vėlgi, viskas priklauso nuo jūsų kūno. Vidutiniškai įklotai ar tamponai turėtų būti keičiami kas tris ar keturias valandas. Be to, kai kurios tik pirmąją dieną labiau kraujuoja, o kitas silpnai. Arba menstruacijų pradžioje ir pabaigoje beveik nebūna išskyrų, tačiau viduryje jos turi eiti į tualetą ir keistis įklotus kas dvi valandas.

Jei būna labai mažai išskyrų (pavyzdžiui, įklotas neužsipildo per dieną) arba per daug (reikia keisti kas valandą), tai yra priežastis kreiptis į gydytoją.

  1. Ką geriau rinktis: tamponus, įklotus ar menstruacines taureles?

Viską! Ypatingų vieno produkto pranašumų prieš kitą nėra. Jūs turite pabandyti ir pačios stebėti.

Įklotų pranašumai: paprastai pigesni, lengva pakeisti, patogu naktį;

Įklotų trūkumai: nepatogu naudoti, kai lauke karšta, nėra perdirbami, gali būti nemalonus kvapas.

Tamponų pranašumai: galite plaukioti ir sportuoti, nematomi po drabužiais, mažo dydžio;

Tamponų trūkumai: būna sunku teisingai įsidėti pradiniuose etapuose, reikia keisti dažniau nei įklotus, rizika susirgti toksinio šoko sindromu, negalima perdirbti;

Menstruacinės taurės pranašumai: galite plaukioti ir sportuoti, nematomas po drabužiais, gali būti naudojamas nuo metų iki 10 metų;

Menstruacinės taurės trūkumai: būna sudėtinga teisingai įsidėti pradiniuose etapuose, didelė kaina,

netinka visoms anatomiškai.

  1. Kaip dažnai turėtų būti sergama mėnesinėmis?

Logiškas atsakymas yra „po mėnesio“, bet jis čia ne visai tinka. Normalu yra ciklas kartą per 28 dienas, plius minus savaitė. Tai yra, kartą per 4-5 savaites turėtų būti mėnesinės. Nereguliarūs periodai, atsirandantys po 2–3 mėnesių, yra įprasti pirmuosius kelerius metus, kai ciklas nusistovi. Bet jei nepastovus ciklas išlieka, būtina konsultuotis su ginekologu. O jei ciklas paprastai būna sklandus, tačiau jis atsilieka – priežastys gali būti infekcija, stresas ar nėštumas.

  1. Kodėl vėluoja mėnesinės?

Jūs nepakankamai valgote ir trūksta kalorijų, jūs turite antsvorio / nepakankamo svorio, dėl ko nors labai jaudinotės,  skridote, keliavote ar persikėlėte, galimas nėštumas.

Bet kokiu atveju  reikia eiti pas gydytoją!

  1. Ar normalu, jei išskyros prateka?

Aišku, kad normalu! Vis dėlto higienos priemonės nėra panacėja, todėl nesklandumų  pasitaiko. Tai dažnai nutinka naktį, kai produkto nekeičiate. Todėl nusipirkite naktinius įklotus: jų plotas yra didesnis, todėl dėmių tikimybė yra minimali. Taip pat galite naudoti dubens / tampono + pagalvėlių kombinaciją.

  1. Ar normalu nuolat jausti alkį prieš mėnesines?

Tai taip pat normalu! Net ir saikingai visą laiką valgančios merginos prieš menstruacijas pavirsta  „dinozaurais“. Be to, dažniausiai  jos renkasi greitąjį maistą,  ką nors riebaus, sūraus ar saldaus.

Būna, kad įpročiai nesikeičia – tai taip pat normalu.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą