Danas Price‘as yra amerikiečių bendrovės „Gravity Payments“ generalinis direktorius

Danas Price‘as yra amerikiečių skolinimo bendrovės „Gravity Payments“ generalinis direktorius. Prieš kelerius metus jis padarė nepaprastai dosnų darbą, padidindamas visų 120 savo darbuotojų atlyginimus iki 70 tūkst. JAV  dolerių per metus. Tuo pačiu metu jis sumažino savo atlyginimą nuo 1 milijono iki 70 tūkst. JAV dolerių. Anksčiau jo įmonės darbuotojai vidutiniškai uždirbdavo  48 tūkst. dolerius per metus.

***

Reakcija  dėl jo poelgio buvo nevienoda. Pagrindinė komandos dalis buvo labai dėkinga Danui. Keletas patyrusių gerai apmokamų darbuotojų nusprendė, kad tai nesąžininga ir pasitraukė. Bendrovė prarado keletą klientų. Bendrovės įkūrėjo brolis  ir bendrasavininkas padavė jį į teismą dėl pajamų švaistymo.

Tačiau po šešių mėnesių įmonės pelnas padvigubėjo.

Po metų Dano pastangos jam virto malonia staigmena. Įmonės „Gravity Payments“ darbuotojai nusprendė padėkoti viršininkui. Jie žinojo apie jo svajonę – „Tesla“ automobilį, tačiau, kai Dano atlyginimas tapo mažesnis, jis nebegalėjo sau leisti tokio automobilio.

Todėl pavaldiniai, norėdami išpildyti savo vadovo svajonę, pradėjo atidėti dalį atlyginimų. Po 6 mėnesių jie nupirko savo bosui naują „Tesla“.

Danas nusprendė pakelti atlyginimus po to, kai jo darbuotojai ėmė skųsti dėl mažų atlyginimų. Technikas Jasonas Haley teigė, kad šie pinigai „neleidžia gyventi padoraus gyvenimo“. Tada Danas pradėjo pamažu didinti vidutinio lygio darbuotojų atlyginimus. Jų produktyvumas ir įmonės pajamų dydis ėmė sparčiai augti.

Netrukus Danas Price‘as perskaitė mokslinį straipsnį apie laimę, kuriame teigiama, kad pinigų trūkumas daro žmones nelaimingus. Psichologai straipsnyje teigė, kad žmonės jaustųsi patenkinti gyvenimu, optimalus jų darbo užmokesčio dydis turėtų būti 70 tūkst JA dolerių per metus.

Price‘as paaiškino, kad asmeninių pajamų sumažėjimas jo gyvenimui neturi didelės įtakos, jis jau spėjo sukaupti nemažą sumą. Bet kai tik įmonės pajamos padidės iki tam tikro lygio, jis grąžins sau milijoninį pelną.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą