Nors užmezgus naujus santykius, dėmesys turėtų būti sutelktas į partnerį, bet niekada nepamirškite, kad jūsų savigarba turėtų būti pagrindinis dalykas. Archyvo nuotrauka

Meilė yra vienas maloniausių jausmų. Tikra meilė yra daugialypė. Meilė mus užvaldo tiek teigiamomis, tiek neigiamomis emocijomis. Toks gyvenimas. Kartais net nepagalvojame, kokia svarbi žmogaus gyvenime yra meilė, nes ji turi neįtikėtiną galią, rašoma momjunction.com.

Kartais pamirštame šį jausmą: siekiame geros karjeros, pinigų, linksmybių. Tačiau visa tai yra niekas, palyginti su emocijomis, kurias mums suteikia meilė. Ir meilė ateina netikėtai, nes kai sąmoningai bandome surasti meilę, nieko neišeina. Tačiau kai pasikeičia mūsų prioritetai, meilė yra čia pat. Dienos šurmulyje svarbiausia visada prisiminti, kad meilė yra vienas iš žmogaus gyvenimo pamatų.

Šiandien jūsų dėmesiui pateiksime keletą faktų apie meilę ir įsimylėjimą, apie kuriuos greičiausiai nesate girdėję.

 

 1. Monogamiški santykiai egzistuoja ir gyvūnų pasaulyje

Dažnai manome, kad tik žmonės geba kontroliuoti savo jausmus bei pojūčius ir būti ištikimi meilėje. Tačiau mes nesame vienintelės gyvos būtybės, galinčios būti ištikimos. Bebrai, vilkai, gulbės, albatrosai, pingvinai ir net termitai  – yra tik keletas gyvūnų, kurie poruojasi visam gyvenimui.

 1. Reikia tik keturių minučių, norint suprasti – patinka tas žmogus ar ne

Jei norite palikti kam nors gerą įspūdį, turite tai padaryti tik  per 4 minutes. Manoma, kad simpatija  labiau susijusi su kūno kalba, tonu ir balso greičiu, o ne su tuo, ką sakote pirmą kartą susitikus.

 1. Įsimylėjimo jausmas žmogų veikia kaip lengvas narkotikas

Įsimylėjimas yra panašus į narkotikų vartojimą, nes jis turi panašų poveikį smegenims ir sukelia panašų euforijos jausmą.

 1. Peržiūrėjus mylimo žmogaus nuotraukas, tai veikia kaip skausmą malšinantys vaistai

Eksperimentas parodė, kad, patirdami fizinį skausmą, tyrimo dalyviai, žiūrėję į savo artimųjų nuotraukas, skausmas sumažėjo greičiau ir labiau nei tie, kurie žiūrėjo tiesiog pažįstamų žmonių nuotraukas. Taigi meilė gali išgydyti! Išbandyta ir įrodyta.

 1. Žmonės, turintys tokį patį patrauklumo lygį, labiau linkę užmegzti tarpusavio santykius

Žmones labiau traukia tie, su kuriais jie yra vienodo socialinio geidžiamumo lygmenyje. Net jei pora nėra fiziškai patraukli, tai paprastai kompensuoja kitos socialiai geidžiamos savybės.

 1. Pora, kurioje įsimylėjėliai yra per daug panašūs vienas į kitą, truks neilgai

Poros, kurios yra arba per daug panašios, arba per daug skiriasi, paprastai ilgai jų tarpusavio santykiai nesitęsia. Visada turi būti pusiausvyra: tarp žmonių turi būti kas nors bendro, bet taip pat turi būti dalykų, kurių nuomonės skiriasi, kad galėtų ko nors išmokti vieni iš kitų.

 1. Apmąstymai apie meilę veikia kūrybiškumą ir abstraktų mąstymą

Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad meilės apmąstymai daro įtaką abstrakčiam ir kūrybingam mąstymui, nes jie siejami su tolimesnėmis ir abstraktesnėmis plotmėmis – ilgalaikiais santykiais, atsidavimu, abipusiškumu. O priminimai apie intymumą verčia labiau sutelkti dėmesį į  smulkmenas, o ne į ilgalaikius planus ar tikslus.

 1. Meilė + rūpestis + intymumas + aistra = tobula meilė

Yra įvairių tipų meilės formulių. Tačiau yra trys meilės rūšys, susidedančios iš porų komponentų: įsimylėjimas = aistra + intymumas

draugiška meilė = rūpestis + meilė

beprasmė meilė = aistra + meilė

Žinoma, ištikimiausia ir stipriausia iš visų yra nepriekaištinga meilė, susidedanti iš visų komponentų.

 1. Patrauklus veidas yra svarbesnis ilgalaikiams santykiams, nei patrauklus kūnas

Susipažinus, kūnas „nugali“ veidą dėl fizinio potraukio. Tačiau ilgalaikiams santykiams yra priešingai.

 1. Padėkojus mylimiems žmonėms, nedelsiant endorfinai išmetami į smegenis

Vietoj mokslinių įrodymų tiesiog išbandykite šį faktą. Užtikriname jus, pajusite, kaip  iš karto pagerės jūsų nuotaika.

 1. „Drugelius“ pilve įsimylėjus iš tikrųjų sukelia adrenalinas

Adrenalino antplūdis neleidžia dreifuoti kiekvieną kartą, kai susitinkate su mylimuoju. Ir tai jums prideda jaudulio, rizikavimo ir pasitikėjimo savimi.

 1. Išsiplėtę vyzdžiai rodo simpatiją ir daro jus patrauklesnius kitų akyse

Kai žiūrite į savo geismo objektą, jūsų vyzdžiai išsiplečia. Be to, žmonės, kurių vyzdžiai būna  išsiplėtę, atrodo patrauklesni.

 1. Kai žiūrite į akis, net nepažįstami žmonės gali jus įsimylėti

Kai kas nors žiūri į jus, organizmas gamina cheminę medžiagą, vadinamą feniletilaminu, kuri yra susijusi su adrenalino išsiskyrimu. Todėl jei nuolat  ir akylai žiūrėsite svetimam žmogui į akis, jis gali ir įsimylėti jus.

 1. Meilė iš tikrųjų yra svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime

75 metus trukę tyrimai parodė, kad meilė yra vienintelis svarbus dalykas mūsų gyvenime. Tyrimo dalyvių patirtis parodė, kad laimė ir gyvenimo išsipildymas sukasi tik aplink meilę ar jos paieškas.

Ach, meilė meilė… bet tai tiesa – dėl meilės mes atliekame žygdarbius, dėl meilės gyvename. Be meilės gyvenimas būtų nuobodus ir monotoniškas, o meilė suteikia nepamirštamų ir labai stiprių  emocijų, palaikančių gyvenimo džiaugsmą!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą