Draugauju su vyresniu vaikinu, kuris man labai patinka. Aš mokausi 8-oje, o jis 10-oje klasėje. Bet bijau, kad galiu prarasti jį arba susiras kitą merginą, jei atsisakysiu turėti su juo intymių santykių. Tai kaip man pasielgti tokioje situacijoje, kad neprarasčiau patinkančio vaikino, nes aš dar nesu pasiruošusi intymiam artumui?

                                                                            Mergina, 15 metų

 

 

Nereti atvejai, kai draugauja vienoje mokykloje besimokantys mergina ir pora metų už ją vyresnis vaikinas. Tačiau gana dažnai paauglė susiduria su situacija, kai, atrodytų, jai labai patinkantis ir artimas žmogus spaudžia turėti intymių santykių su juo.

Tokioje situacijoje svarbu elgtis lanksčiai ir diplomatiškai, kad neįžeistum savo vaikino. Beje, kiekvienam vyrui, kaip ir vaikinui, labai svarbu kalbėtis ir aptarti galimybę mylėtis dabar ar po kiek laiko. Tai žinodami, jie visiškai ima kitaip reaguoti. Todėl ne mažiau svarbu, kad iš pat pradžių santykiai būtų kupini abipusio pasitikėjimo. Ir kalbėti su juo reikia apie viską atvirai ir nuoširdžiai.  Tada ne taip sudėtinga bus abiems išsiaiškinti, dabar reikia TO ar ne.

Beje, priklausomai nuo vaikino reakcijos, išgirdusio, kad nenori kol kas turėti intymių santykių ir nesi pasiruošusi tam, labai daug ką galima pasakyti apie jo charakterį. Tuo pačiu galėsi išsiaiškinti,  ar verta su juo draugauti toliau, jei jis net nenori klausyti  ir girdėti tavo argumentų bei paaiškinimų, o įsikabinęs vis tiek laikosi savo. Tačiau, jei vaikinas supratingai ir ramiai išklausys iki galo, ką tu jam pasakysi, nepriekaištaudamas ir nekeldamas ultimatumų, tai, suprantama, reikia įvertinti tai ir priimti abiem  tinkamą laiką dėl intymaus artumo.

Bet kuri mergina turi suprasti dar vieną labai svarbų dalyką – siekti turėti intymių santykių su vaikinu, neretai išprovokuoja pati mergina. Pagalvok, gal tu kažkokiu savo elgesiu ar gestu parodei jam, kad norėtum mylėtis. Gal perdėtai flirtavai su juo? Nes akivaizdžiai koketuojanti ir flirtuojanti mergina –  vaikinui, kaip jaučiui mosuojamas raudonas audinys prieš akis. Ir tada vaikinas būna pasirengęs veikti. O jei tu atsisakei su juo intymiai suartėti ir paprašei dar lukterti, tai būk gera, pasistenk jo neerzinti ir neprovokuoti bereikalingų veiksmų.

Tačiau jei ir elgiantis kukliai, santūriai, nuoširdžiai pakalbėjus bei paaiškinus, ir toliau vaikinas  spaudžia turėti su juo lytinių santykių, įspėk jį, prie kokių pasekmių gali privesti seksas. Pavyzdžiui, kad seksas gali baigtis ir nepageidautinu nėštumu. Paprastai vaikinai, išgirdę, kad mergina gali ir pastoti, paprasčiausiai išsigąsta, kadangi jie tikrai dar nebūna pasiruošę atsakyti ir įsipareigoti už savo veiksmus. Tiksliau, neigiamas pasekmes. Todėl linkę patyliukais, nepratarę nė žodžio, atsitraukti.

Galų gale kiekviena mergina turi žinoti: kai yra tyras, gražus, abipusis jausmas tarp dviejų jaunų žmonių, vaikinas niekada nereikalaus, nekels ultimatumų ir juo labiau, nespaus jėga turėti lytinių santykių. Nes seksas – tai dviejų mylinčių širdžių suartėjimas, teikiantis malonumą abiem.

 

seksologas

Liudvikas Petravičius

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą