Susilaikymo nuo sekso mėnuo gali pakeisti emocinę būseną ir padidinti įtampą bei dirglumą. Daugeliui žmonių seksas ir masturbacija yra būdas atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Atitinkamai gali pablogėti miego kokybė arba gebėjimas susikaupti. Archyvo nuotrauka

Nuo 2017 metų internete aktyviai plinta iššūkis „No Nut November“. Jo esmė: visą lapkritį nesimylėti ir nesimasturbuoti.  Šis iššūkis – tai „No Shave November“ akcija, kurios metu vyrai augina ūsus ir barzdas, siekdami atkreipti dėmesį į kovą su prostatos vėžiu ir kitomis vyriškomis ligomis.

Tačiau kaip toks susilaikymo mėnuo daro įtaką  organizmui?  Šiais ir kitais klausimais, kreipėmės į mūsų nuolatinį konsultantą, seksologą Liudviką Petravičių.

 

  • Ar normalu masturbuotis?
  • Žinoma, masturbuotis yra normalu. Kaip dažnai turėtumėte masturbuotis, priklauso nuo individualių pageidavimų ir jūsų fizinės būklės. Paprastai šiuo klausimu nėra jokių medicininių apribojimų.

Apie dažno masturbavimosi pavojus sklando daugybė mitų, tačiau jų niekas nepatvirtina. Nors, žinoma, tai turi pasekmių – gali sumažėti jautrumas dėl intensyvaus lytinių organų stimuliavimo, problemų santykiuose su partneriu fiziniu ir psichologiniu lygmenimis, banalaus fizinio nuovargio. Juk taip eikvojami organizmo ištekliai.

Ar galima tapti priklausomam nuo masturbacijos?

– Psichologinė priklausomybė nuo masturbacijos gali atsirasti tada, kai tai tampa elgesio įpročiu, kuris pradeda veikti žmogaus kasdienybę ir kelti nerimą.

Jei masturbacija pradeda trukdyti vykdyti pareigas, bendrauti su kitais, prarasti susidomėjimą kitomis gyvenimo sritimis ir sukelia nerimą bandant susilaikyti, tai gali reikšti galimą problemą.

Abstinencija gali pabloginti miegą. Taip pat keičiasi hormonų lygis

Tačiau yra ir teigiamų pusių. Tuo metu generuojama papildoma energija: tiek fizinė, tiek intelektinė. Ši energija skatina nuolat kažką kurti ir kurti!

O neišsikraunant, kelia įtampą ir stresą. Ir kiekvieną dieną stresas auga ir kaupiasi. O tai ir sukelia miego problemų.

Kažkuriuo metu  gali atsirasti erotinių sapnų. Laimei (ar deja), tokie sapnai nebūna reguliarūs. Pirmos savaitės pabaigoje buvo vienas, o vėliau, galbūt, po dviejų savaičių. Viskas priklauso nuo to, kaip jūs jaučiatės. Jei, tarkim, eitumėte miegoti piktas ar labai susijaudinęs dėl kokio nors įvykio, tada sapnuotumėte tokius sapnus.

  • Kas gali pasikeisti per susilaikymo nuo lytinių santykių mėnesį
  • Susilaikymo mėnuo gali pakeisti emocinę būseną ir padidinti įtampą bei dirglumą. Daugeliui žmonių seksas ir masturbacija yra būdas atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Atitinkamai gali pablogėti miego kokybė arba gebėjimas susikaupti. Visa tai gali atsitikti, bet visai nebūtina.

Fiziniu lygmeniu tyrimai rodo trumpalaikius hormonų ir neurotransmiterių – testosterono, estrogeno, prolaktino, dopamino ir serotonino – lygio pokyčius. Vyrams taip pat šiek tiek padidėja prostatos antigeno PSA – tai yra prostatos sveikatos rodiklis. Jo lygio pokyčiai rodo, pavyzdžiui, prostatos vėžį. Tačiau šis skaičius greitai išsilygins. Visi šie padariniai gali būti laikini ir skirtis kiekvienam žmogui.

Abstinencija gali sukelti agresiją. Bet tuo pačiu gerinti fizinį pasirengimą

O jei vyras nesimasturbuoja, kaupiasi testosteronas. Kai kuriais momentais gali tapti impulsyvesnis, agresyvesnis. Jis gali įsiplieksti dėl visiškai tuščių dalykų, kuriuos galima išspręsti vienu prisilietimu.

Seksualinio išsilaisvinimo trūkumas gali paveikti žmogaus emocinę būseną. Tačiau šis reiškinys yra individualus ir ne visi patiria agresyvių reakcijų. Tai greičiausiai priklauso nuo asmeninių savybių ir nuo to, kaip asmuo valdo stresą.

  • O jei vyras tada aktyviai sportuoja?
  • Pagerėjusią kūno rengybą ir padidėjusią energiją gali lemti žmogus, perskirstantis energiją ir susitelkęs į kitus gyvenimo aspektus. Tai taip pat gali būti dėl pagerėjusios savidisciplinos ir padidėjusios motyvacijos. Apskritai visa tai yra individualu.
  • Ar tokie iššūkiai turi naudos?
  • Kiekvienas žmogus yra unikalus, o tokių iššūkių pasekmės gali labai skirtis. Svarbu atsiminti, kad dalyvavimas tokiose išskirtinėse situacijose reikalauja kruopštaus dėmesio savo sveikatai ir emocinei būklei.

Jeigu tokie iššūkiai priverčia susimąstyti apie kasdienius įpročius, atlikti savistabą, įvertinti, kuo užpildome savo dieną, ką valgome, kaip miegame, daryti korekcijas ir galiausiai tapti dėmesingesniems sau, kodėl gi ne.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą