Reguliarios menstruacijos yra pagrindinis rodiklis, rodantis, kad merginos ar moterų sveikata yra normali. Tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai menstruacijos yra dažnesnės, nei įprasta. Ar reikia dėl to susirūpinti ir ieškoti priežasčių?

Į šį klausimą galima  atsakyti  labai paprastai – dažnos menstruacijos nėra normalu, todėl pirmiausiai reikia kreiptis ir pasitarti su šeimos gydytoju.

Be to, prieš einant pas specialistą, būtinai išsiaiškinkite, nuo kada ir kiek laiko, kaip sutriko mėnesinių ciklas, pergalvokite visus savo gyvenimo būdo niuansus, tada gydytojas galės lengvai nustatyti tikrąją dažnų menstruacijų priežastį.

Bet pirmiausiai išsiaiškinkime, koks turėtų būti normalus menstruacijų dažnumas.

Normalus ciklas trunka maždaug 27 dienas. Bet jei kas savaitę nukrypstama šiek tiek viena ar pora dienų į vieną ar kitą pusę – tai negali būti jaudulio priežastis, o visiškai normali situacija.

Pavyzdžiui, jei jūsų menstruacijų ciklas trunka apie 20 dienų, taip pat neverta pradėti panikuoti ir pašėlusiai ieškoti būdų, kaip išgydyti dažnas mėnesines. Mat mėnesinių ciklas priklauso ir nuo jūsų kūno savybių. Be to, menstruacijos gali nukrypti nuo grafiko ir vėluoti, patyrus stiprų stresą ar tiesiog susinervinus.

Kaip ten bebūtų, bet esant dažnoms menstruacijoms, gydymas turi būti patikėtas tik gydytojui, nes „gydantis“ pačiai, gali tik pabloginti situaciją.

Taigi, pirmiausiai turite padėti gydytojui nustatyti jūsų problemos šaltinį. Išanalizuokite, kas jums tinka toliau pateiktame sąraše ir po to pasidalinkite šia informacija jau gydytojo kabinete.

Yra nemažai dažnų menstruacijų priežasčių. Bet į dažniausiai pasitaikančių priežasčių sąrašą patenka infekcinio pobūdžio lytinių organų ligos, todėl menstruacijos dažnai praeina 2 kartus per mėnesį. Atlikus gydytojo paskirtą gydymo kursą, menstruacinis ciklas normalizuosis.

Menstruacijos gali sutrikti ir dėl endokrininės sistemos negalavimų. Pavyzdžiui, skydliaukės ligų. Šios ir panašios ligos neigiamai veikia hormonų koncentraciją moters kūne, o tai lemia pokyčius, susijusius su menstruaciniu ciklu. Tai yra dažnomis mėnesinėmis.

Kaip ir minėjau, nuolatinis stresas, nervų sistemos negalavimai bei depresija – visa tai gali sutrikdyti organizmo darbą, dėl kurio keičiasi ir menstruacinis ciklas.

Neretai merginoms sutrinka menstruacijos tada, kai jos pradeda laikytis griežtų dietų.  Tada organizmui pradeda trūkti daug medžiagų, kurios tiesiog būtinos normaliam kūno funkcionavimui. Per didelis fizinis krūvis  bei ilgai vartojant vaistus taip pat gali sukelti dažnas menstruacijas.

Be to vienas didžiausių nereguliarių menstruacijų priežasčių – nekontroliuojamas alkoholinių gėrimų vartojimas, rūkymas bei narkotinių medžiagų vartojimas – visa tai neigiamai veikia moterų sveikatos būklę. Nukenčia menstruacinis ciklas ir stipriai apsinuodijus maistu ir kitomis medžiagomis.

Menstruacijų ciklo sutrikimai kartais būna susiję su klimato sąlygų pasikeitimu. Bet paprastai po to gana greitai atsistato ir vėl tampa normalus. O jei  vis dėlto neatsistatytų, būtina kuo greičiau keliauti į ligoninę, nes dažnas menstruacijų ciklas suteikia ne tik papildomų išlaidų higienos priemonėms, bet apskritai situacija tampa nepavydėtina.

Neretai pacientės klausia manęs: ar dažnos menstruacijos kelia pavojų sveikatai?

Akivaizdu, kad dažnos menstruacijos nesuteikia nė menkiausio džiugesio. O kai jas lydi nepakenčiamas skausmas, suprantama, kad tai nėra normalus reiškinys.

Tačiau  net ir tai suvokdamos merginos, vis tiek stengiasi atidėti vizitus pas gydytoją.

Mat nepradėjus gydymo, gali sukelti rimtas ginekologinės srities patologijas.

Visa tai gali neigiamai paveikti merginos ar moters galimybes. Pavyzdžiui, ne tik pagimdyti kūdikį, bet net ir pastoti. Be to, verta įsidėmėti, kad dažnos menstruacijos gali reikšti negimdinį nėštumą ar onkologinę ligą.

 

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

 

4 KOMENTARAI

 1. Yesterday, while I was at work, my sister stole my iphone and tested
  to see if it can survive a 30 foot drop,
  just so she can be a youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83 views.
  I know this is completely off topic but I had to share it
  with someone!

 2. I do not even know how I ended up here, however I thought this post used to be good.
  I don’t realize who you might be but definitely you’re going to
  a well-known blogger in the event you aren’t already. Cheers!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą