Merginos gyvenimą aukštyn kojomis apvertė vaikinas iš Čilės Nicolas Zepeda Contreras. "Yotube" stopkadras

Japonijos studentė Narumi Kurosaki dingo Prancūzijos Besansono mieste 2016 metų gruodį. Ši byla sulaukė tarptautinio dėmesio. Teismo procese dalyvavo Prancūzijos, Japonijos ir Čilės atstovai, bet niekas nesitikėjo, kad  byla taip pakryps…

 

Jo šeima buvo laikoma labai turtinga

Narumi Kurosaki gimė 1995 metais liepos 23 d. Tokijuje. Merginai buvo 21 metai, kai 2016 metų rugpjūčio 25 dieną ji atvyko į Prancūziją studijuoti Franche-Comté universitete Bezansone. Iš pradžių mergina studijavo prancūzų kalbą taikomosios kalbotyros centre. Po pusės metų ji pradėjo studijuoti Literatūros fakultete. Kurosaki gyveno viena studentų kambaryje Theodore‘o Rousseau universiteto rezidencijos pirmame aukšte.

Merginos gyvenimą aukštyn kojomis apvertė  vaikinas iš Čilės Nicolas Zepeda Contreras. Tuo metu jam buvo 26 metai. Jo šeima buvo laikoma labai turtinga. Nicolaso tėvas Humberto Contreras yra vienas iš didžiausių šalyje mobiliojo ryšio operatoriaus „Moviestar“ vadovų. Jo motina Anna Luz Contreras dirba La Serenos (Čilė) savivaldybės personalo skyriuje.

2014 metais Nicolás Zepeda išvyko į Japoniją tęsti studijų, kur Cukubos universiteto miestelyje susipažino su Narumi. 2015-ųjų gegužę pora išvyko į Čilę, kur Nicolas oficialiai pristatė Narumi savo artimiesiems kaip savo nuotaką. Po metų jų santykiai ėmė prastėti ir Kurosaki nusprendė nutraukti sužadėtuves. Po kelių mėnesių mergina pradėjo susitikinėti su Arthuru del Piccolo, Nacionalinės mikrotechnologijų mokyklos studentu.

2016 metų gruodžio 4 d ieną, sekmadienį, Narumi kaip įprasta buvo šokių pamokoje. Naktį iš gruodžio 4 į 5 -ąją, apie 3.30 val.,  merginos bendrabučio kaimynai išgirdo riksmą. Vienas iš studentų draugui parašė žinutę: „Tarsi kas nors  norėtų nužudyti!“ Kitas studentas išėjo į koridorių patikrinti, kas vyksta. Bet jis negalėjo suprasti, iš kur sklinda riksmai.

Kitą dieną Narumi  bendrakursiai nustebo, kad ji nepasirodė paskaitose. Pirmadienio, gruodžio 5-osios vakarą  jos naujasis vaikinas Arthuras del Piccolo pradėjo nerimauti, kad mergina jam nepaskambino ir nusiuntė jai trumpąją žinutę.

Po to paaiškėjo, kad per artimiausias kelias dienas Narumi šeima ir draugai gavo iš jos žinutes socialiniuose tinkluose, kad ji turi problemų su pasu ir susisiekė su Japonijos konsulatu Lione. Gruodžio 6 dieną su merginos banko kortele  buvo nupirktas  traukinio Bezansonas-Lionas bilietas į vieną pusę. Keista buvo tai, kad Narumi Kurosaki šiuo atveju turėjo kreiptis ne į konsulatą Leone – mieste, kuriame yra tik viena administracinė įstaiga, o į Japonijos konsulatą Strasbūre. Traukinio, kuriam buvo pirktas bilietas, keleiviai tvirtino nematę merginos, panašios į Kurosaki.

Dar po kelių dienų merginos artimuosius pasieks žinutės, kuriose Narumi esą parašė, kad ji turi naują vaikiną ir keliauja viena. Po gruodžio 12 d. žinutės nutrūko.

Gruodžio 14 dieną Besansono Taikomosios kalbotyros centro darbuotojai kreipėsi į policiją. Į Narumi Kurosaki kambarį policijos pareigūnai įėjo tik gruodžio 15 d. Tyrėjai svarstė, kad mergina galėjo prapulti ir savo noru. Vis dėlto iš pradžių jie įtarė  naują Narumi vaikiną. Per apklausą Arthuras del Piccolo paminėjo buvusį Narumi sužadėtinį iš Čilės Nicolásą Zepedą Contrerasą, kurį jis apibūdino kaip „pavydų žmogų, įsilaužusį į Narumi „Facebook“ paskyrą“. Kai dėl merginos  telefono nustatymo vietos, tyrėjai sužinojo, kad gruodžio 4 dienos vakare ji buvo restorane ir kad sąskaita buvo apmokėta Čilės banko kortele. Todėl versija, kad prie merginos dingimo galėjo prisidėti Nicolás, tapo  labiau įtikinama.

 

Pamanė, kad liudytojas  supainiojo merginą su kita

Vėliau paaiškėjo, kad 2016 metais  gruodžio 4 dieną Narumi Kurosaki ir Nicolás Zepeda Contreras vakarieniavo restorane mažame Ornanso miestelyje, esančiame apie 20 km į pietus nuo Bezansono. Stebėjimo kamera  užfiksavo, kaip jie išeina iš restorano 21.57 val., o vėliau 22.58 val. kitos kameros užfiksavo jų atvykimą į universiteto miestelį, kur gyveno mergina. Paaiškėjo, kad Contreras buvo paskutinis žmogus, matęs Narumį gyvą.

Gruodžio 28 dieną į policiją kreipėsi liudytojas – Verduno mieste įsikūrusio baro savininkas, kuris patikino, kad gruodžio 14 dieną matė jauną moterį, labai panašią į Narumi Kurosaki. Jis sakė, kad mergina daugiau nei dvi valandas praleido jo įstaigoje ir beveik visą laiką verkė. Bet policija pamanė, kad šis liudytojas merginą supainiojo su kita.

Gruodžio 15 dieną, 17.31 val., policija, gavusi kratos orderį, įėjo į Narumi kambarį ir nustatė, kad jis tvarkingas. Nors studentės draugai pastebėjo, kad Narumi retai tvarkė kambarį. Netrukus paaiškėjo, kad dingo Kurosaki antklodė, lagaminas, pasas ir telefonas. Nuo puodelio paimti pirštų atspaudai, atlikus ekspertizę, paaiškėjo, kad  tai buvo Nicoláso Zepedos Contreraso pirštų paliktos žymės.

Pirmoji Narumi Kurosaki paieška buvo atlikta 2017 metais sausio pradžioje, didžiuliame miške, padedant Nacionalinio žandarmerijos kinologų mokymo centro komandoms.

2017 metais balandžio 10–12 dienomis Parsi mieste buvo vykdoma antroji paieškos kampanija, kurioje dalyvavo 80 policijos pareigūnų, narų ir policijos kinologų. Tačiau nebuvo aptikta jokių pėdsakų.

Tyrėjai galėjo gana tiksliai atsekti įtariamo vaikino kelią, naudodami duomenis iš nuomoto automobilio lusto, taip pat geografinę vietą iš mobiliojo telefono ir banko kortelės.

Paaiškė, kad į Europą jis išskrido 2016 metų lapkričio 30 dieną. Kitą dieną autobusu nuvažiavo į Dižoną, kur išsinuomojo automobilį. Gruodžio 1-ąją, dar būdamas Dižone, jis apsilankė prekybos centre, kur nusipirko 5 litrų talpos skardinę benzino, degtukų ir chloro ploviklio. Tada, pagal išsinuomoto „Renault Scenic“ GPS duomenis, Nicolás Contreras pusę paros važinėjo aplinkiniais miesto keliais, netoli miško.

Gruodžio 1–4 dienomis jis kasdien keliaudavo pirmyn ir atgal į Bezansoną. GPS antena užfiksavo Contreras judėjimą netoli universiteto bendrabučio ir Kalbotyros centro, kur Narumi mokėsi. Gruodžio 2-ąją du studentai pastebėjo Contreras universiteto miestelyje.  Tai tik patvirtino, kad sekmadienį, gruodžio 4 dieną, pavakarieniavęs su Narumi, jis kartu su ja nuvažiavo į miestelį. Jo automobilis stovėjo miestelyje iki antradienio, gruodžio 6-osios, kai buvo užfiksuotas 4.45, 5.55 ir 7.44 val. tose pačiose pamiškės vietose kaip ir prieš kelias dienas.

Gruodžio 7 dienos vidurdienį Contreras išnuomotu automobiliu grįžo į Dižoną. Anot nuomos agentūros darbuotojų, automobilis buvo visas purvinas. Tada vaikinas nusipirko autobuso bilietą  į Ženevą, po to sėdo į lėktuvą, skrendantį  į Barseloną.

Gruodžio 7–12 dienomis  jis leido laiką pas pusbrolį. Praėjus savaitei po Narumi dingimo, vaikinas vėl išvyko į Ženevą, iš kur išskrido į Santjagą (Čilė). Grįžęs į Čilę gruodžio 13 dieną, Contreras nuvyko tiesiai į savo butą, esantį elitiniame Las Condeso miesto rajone.

Policija patikrino Narumi žinutes jos socialiniuose tinkluose. Atsakydama į Nicolas prašymą ištrinti kai kuriuos jos „Facebook‘e“ esančius kontaktus, mergina atsakė, kad Arthuro (naujojo vaikino) niekada neištrins.

 

Kaltinamasis apskundė kardomąjį kalinimą

2016 metais rugsėjo 7 d. Nicolás Zepeda „Dailymotion“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame labai griežtai  ir kategoriškai  pasisakė apie savo išsiskyrimą su Narumi: „Ji turės sumokėti už tai, ką padarė“.

2017 metų sausio 25 dieną Prancūzijos teisingumo ministerija išsiuntė oficialų prašymą suimti ir išduoti Nicolásą Zepedą Contrerasą. Vasario mėnesį Čilės Aukščiausiasis Teismas pranešė atsisakanti uždaryti įtariamąjį į sulaikymo kamerą, motyvuodamas tuo, kad buvo mažai informacijos apie Contreras dalyvavimą dingus japonui studentei. Įtariamasis vasarį buvo iškviestas į Čilės teismą, kur savo kaltės nepripažino. Per šį posėdį Contreras atskleidė, kad pavakarieniavęs su Narumi, jie išvyko į  bendrabutį, kur turėjo praleisti naktį. Būtent tą vėlų vakarą kiti bendrabučio studentai  ir išgirdo riksmą. Gruodžio 6 dieną Contreras, anot jo, išvyko iš studentų miestelio ir su Narumi daugiau nebebendravo.

2017 metais sausio 6 dieną Narumi Kurosaki byla buvo aptarta per dvišalį Prancūzijos užsienio reikalų ministro Jeano Marco Heraulto ir Japonijos kolegos Fumio Kishidos susitikimą Paryžiuje.

2020 metais gegužės 18 d. Čilės Aukščiausiasis Teismas išdavė Nicolás Contrerasą Prancūzijai. Lėktuvui nusileidus Paryžiaus Šarlio de Golio oro uoste, Contreras‘ui buvo įteiktas tarptautinis arešto orderis, kurį Interpolas išdavė dar 2016 metais gruodžio 26 d.

Čilietis buvo patalpintas į Besansono sulaikymo centrą.

2021 metais  vasario 2 dieną teisėja Besançon, nusprendusi, kad yra surinkta pakankamai įrodymų, jog Nicolas Contreras nužudė Narumi Kurosaki, nusprendė perduoti jo bylą prisiekusiųjų teismui. Teismo procesas Besansono teisme turėjo įvykti 2021 metų pabaigoje. Po dviejų savaičių Bezansono prokuratūros prokuroras paskelbė, kad kaltinamasis apskundė kardomąjį kalinimą. Buvo kalbama, kad turtingų tėvų sūnui pavyks išvengti bausmės,  jis bus perduotas Čilės teisingumo institucijoms, kur, tikėtina, būtų išteisintas.

Tačiau Nicoláso Zepedos Contrero teismo procesas Besansone turėjo prasidėti 2022 metais kovo 29 dieną. Jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

“YouTube” stopkadrai, socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą