Mergina skundžiasi ir dejuoja

Išlieti susikaupusį pyktį ir nepasitenkinimą yra visai geras dalykas, nes tai darydami mes išsilaisviname iš emocijų, kurios kenkia mūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Bet nuolat skundžiantis ir dejuojant – visai kitas reikalas. Mūsų smegenys yra unikalios. Jos ne tik palaiko fizinę mūsų organizmo būklę visas 24 valandas ir 7 dienas per savaitę, siunčia signalus į plaučius, kad jie „nepamirštų“ kvėpuoti, į širdį, kad ji galėtų siurbti kraują, bet ir lemia visas sąmoningas ir pasąmoningas mintis bei veiksmus.

 

Nuteikiame smegenis suvokti  ir priimti tik blogus dalykus

Smegenys yra savotiškas raumuo, o tai reiškia, kad jas galime treniruoti, kaip ir bet kurį kitą organą, norint palaikyti gerą būseną, –  rašoma straipsnyje „What Complaining Every Day Does to Your Health“ („Kas jūsų sveikatai daro žalą kiekvieną dieną“). Arba paliksime viską taip, kaip yra ir leisime save įkalinti nesveikų elgesio modelių nelaisvėje.

Paimkime, pavyzdžiui, įprotį skųstis. Kai nuolatos skundžiamės ir niurzgiame, treniruojame savo smegenis taip, kad jos mąstytų neigiamai ir sukurtų vis daugiau neteisingų elgesio modelių. Tuo pačiu mes kenkiame sau, o būtent savo sveikatai.

Nors išlieti savo nusivylimą ir pasipiktinimą yra gerai, nes tai darydami mes išsilaisviname iš emocijų, kurios kenkia mūsų fizinei ir psichinei sveikatai, tačiau nuolat skųstis, ypač kone kiekvieną dieną, kaip reikiant kerta per sveikatą.

Kitaip tariant, jei kone kiekvieną dieną skundžiamės dėl ko nors ar visai be jokio reikalo, prarandame galimybę pamatyti teigiamus dalykus ir mėgautis mažais dalykais. Tuo pačiu nuteikiame savo smegenis suvokti  ir priimti tik blogus dalykus, net nesistengdami į viską pažvelgti ir įvertinti gerokai šviesesnėmis spalvomis. O tai reiškia, kad kiekvieną dieną bus vis sunkiau ir sunkiau teigiamai mąstyti.

Taigi, kaip nesibaigiantis skundimasis veikia jūsų sveikatą?  Pirmiausiai sukuria vadinamąjį neigiamą filtrą. Tai reiškia, kad kuo daugiau  ir dažniau skundžiatės rūgščia veido išraiška, tuo greičiau smegenys pradeda kurti savotišką filtrą, per kurį praeina tik bloga ir erzinanti informacija.

Jei  retsykiais skundžiatės dėl ko nors, tai yra normalu ir tai daro visi žmonės. Bet kai skundimosi, niurzgimo srautas tampa tiesiog neišsemiamas ir nesustoja nė dienai – tai iš esmės keičia žmogaus perspektyvų mąstymą – smegenys apdoroja tik neigiamą informaciją.

Kitaip tariant, užuot sukūrę neutralią ar teigiamą įvykių ir situacijų perspektyvą, jūsų smegenys sukuria filtrą, praleidžiantį tik vieną – neigiamą formatą. Pavyzdžiui, užuot grožėjęsis priešais jūsų namus žydėjusiomis gražiomis gėlėmis ir galvodamas apie tai, kaip jums labai patinka jos, pradedate skųstis, kad jų žiedadulkės sukelia jums alergiją. Arba, pavyzdžiui, užuot džiaugęsis ir dėkojęs kaimynui, kuris palinkėjo gero ryto, susitikus laiptinėje ar namo kieme, skundžiatės, kad jis pasisveikino per garsiai ir apskritai buvo per daug įkyrus, linkėdamas geros dienos.

 

Įprotis skųstis kasdien ne tik sukelia neigiamą gyvenimo suvokimą

Taip visi neigiami įvykiai ir situacijos jūsų gyvenime praeina pro neigiamą filtrą, o tai reiškia, kad jums bus sunku, o kartais ir neįmanoma, džiaugtis mažais maloniais dalykais, supančiais mus kiekviename žingsnyje.

Kuo daugiau skundžiatės ir keičiate savo mintis ir informacija perduodama per neigiamą filtrą, tuo mažesnis serotonino hormono lygis jūsų organizme, kurį dar vadina „laimės“ hormonu. Kai jo netrūksta, žmogus linkęs greitai įsimylėti arba sėkmingai susiranda savo gyvenimo meilę.

Tuo tarpu įprotis skųstis  atima iš jūsų galimybę mėgautis gyvenimu ir būti laimingam, nes  smegenys nelinkusios dirbti taip, kad padidėtų serotonino hormono lygis organizme.

Užuot mėgavęsi gražiomis gėlėmis ir jų aromatu, gavę porciją serotonino, jaučiatės apgailėtini.

Įprotis skųstis kasdien ne tik sukelia neigiamą gyvenimo suvokimą, bet ir neigiamai veikia viso organizmo darbą. Tai gali sukelti galvos skausmą, raumenų silpnumą, letargiją, raumenų mėšlungį. Galų gale tai fiziškai išeikvoja ir žmogus jaučiasi nuolat priblokštas ir ligotas. Negana to,  gerokai padidėja streso lygis. Kadangi  reaguojate  daug aštriau ir jus nuolat erzina situacijos ir įvykiai, į kuriuos normalioje būsenoje net nekreiptumėte dėmesio. Stresas, o ypač ilgalaikis stresas, griaunančiai veikia jūsų kūno funkcijas, psichinę ir emocinę sveikatą. Tai sukelia  ir priešlaikinį organų „nusidėvėjimą“. Didelis krūvis tenka ir širdžiai bei prisideda prie depresijos.

Tai ir tiesiausias kelias į amžinojo poilsio vietą anksčiau laiko. Tai paaiškinama tuo, kad jūsų smegenys perduoda visą informaciją per neigiamą filtrą.

 

Niurzgiantis ir viskuo nepatenkintas žmogus vargina aplinkinius

Nesibaigiantis skundimasis priverčia smegenis išskirtinai neigiamai suvokti ir priimti visus dalykus. Tai prisideda  ne tik prie blogos nuotaikos, bet  ir depresijos, kuri neleidžia būti savimi, džiaugtis dalykais, kurie kadaise teikė malonumą. Ir taip pamažu smegenys išmoksta viską suvokti išskirtinai neigiamoje šviesoje… Dėl to žmogus nebesugeba racionaliai ir objektyviai suvokti aplinkinį pasaulį. Greičiau priešingai – tik per neigiamos perspektyvos prizmę, kai pesimizmas ar cinizmas liejasi per kraštus.

Galų gale smegenys užverčiamos nesibaigiančiais:  „kas bus, jei“, „kas jeigu“? Ir nereikėtų stebėtis, nes būtent tokiu būdu treniravote ir nuteikėte savo smegenis, o kitaip funkcionuoti jos ir nebežino kaip.

Kai beveik visą laiką žmogus yra blogos nuotaikos ir nuolat skundžiasi ar dejuoja, tai turi įtakos ir aplinkiniams. Kitaip tariant, jis perduodavo jiems savo blogą nuotaiką, kuri gadina santykius ir kelia įtampą. Sutikite, nėra lengva klausytis nesibaigiančių žmogaus skundų, kaip jam blogai, kad sunku gyventi, kad turi daug bėdų. Akivaizdu, toks žmogaus elgesys vargina aplinkinius ir kyla noras kuo greičiau atsiriboti nuo jo.

Todėl, jei dažnai skųsitės, būsite kažkuo vis nepatenkinti, jūs tikrai pasieksite vieną tikslą – žmonės bėgs nuo jūsų neatsisukdami, nes neturės nei jėgų, nei noro klausytis jūsų aimanų ir tapti jūsų prastos nuotaikos aukomis. Taigi, ką daryti? Tokiu pat būdu, kaip jūs išmokėte savo smegenis galvoti neigiamai, galite išmokyti jas galvoti ir teigiamai. Vadinasi, kuo greičiau reikia imtis veiksmų. Pirmasis žingsnis šia linkme – kontroliuoti savo mintis ir elgesį. Tai reiškia, kad būtina juos radikaliai pakeisti!

Taigi, jei „pagaunate“ save, kad vėl pradedate skųstis ar viską suvokiate išimtinai neigiamai, pasakykite sau „gana“  ir stenkitės keisti elgesio modelį. Be to, šias problemas padeda sėkmingai išspręsti  joga ir energinė meditacija, kurias pasitelkus, atsiras didesnis pasitikėjimas savo jėgomis, sustiprės savivertė ir ilgainiui lems tai, kad įprotis skųstis tiesiog išnyks. Išbandykite, jums tikrai turėtų pasisekti!

 

parengta pagal powerfulmind.co

2 KOMENTARAI

  1. First of all I would like to say awesome blog! I had a quick question that
    I’d like to ask if you don’t mind. I was curious to know how you center yourself and clear your head before writing.
    I have had a hard time clearing my thoughts in getting my
    ideas out there. I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are
    generally lost simply just trying to figure out how
    to begin. Any recommendations or hints? Thanks!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą