Taigi, norėdami parodyti savo draugišką požiūrį, turite būti tame pačiame lygyje su pašnekovu. Šio paprasto, bet žavaus gesto griebiasi daugybė žvaigždžių. "YoyTube" stopkadras

Anot psichologų, jei norite kuo nors greitai įtikinti pašnekovą, kalbėkite žemu tonu. Mat kalbant  tokiu tonu, daro stipresnį poveikį aplinkiniams, todėl jie gali greičiau su jumis sutikti. Tuo pačiu nereikėtų pamiršti ir pauzių kalbant bei keisti balso garsumą, sutelkiant dėmesį į svarbesnius dalykus. Visa tai parodo kitiems, kad esate tikras dėl to, apie ką kalbate. „Bright Side“ nusprendė išsiaiškinti, kas padeda žinomiems žmonėms bendrauti tarpusavyje ir kuo galima pasimokyti iš jų.

 

  1. Neatsiribokite nuo publikos

Jei turite galimybę pasirinkti, ar sėdėsite, ar stovėsite prieš auditoriją, visada turėtumėte pasirinkti antrąjį variantą, nes tada galima panaudoti  daugiau gestų ir leidžia geriau paveikti žmones.

Taip pat svarbu nenusibrėžti ribų tarp savęs ir savo klausytojų. Paprastas galvos pakreipimas padeda įgyti pašnekovo pasitikėjimą. Tai rodo, kad domitės juo asmeniškai arba pokalbio tema. O jei kas nors kitas atlieka šį gestą, suprasti, kas jį sužavėjo, gana paprasta: reikia pakeisti pokalbio temą. Jei gestas išlieka, tuomet dominate jūs, o ne tai, apie ką kalbate.

  1. Kopijuokite gestus

Veidrodinio atspindėjimo dėka užmezgamas stipresnis ryšys su pašnekovu ir atsiranda jausmas, kad pritariate jo nuomonei ir pažiūroms. Nors dažnai žmonės nesąmoningai atspindi vienas kito gestus.

  1. Bendraukite lygiomis teisėmis su visais

Štai kodėl anksčiau, norėdami pasveikinti žmogų, prieš jį nusiimdavo kepurę arba nusilenkdavo, taip norėdami parodyti jam pagarbą. Dėl tos pačios priežasties didelių ir mažų įmonių direktoriai  sąmoningai renkasi kėdes su masyvia nugara.

Taigi, norėdami parodyti savo draugišką požiūrį, turite būti tame pačiame lygyje su pašnekovu. Šio paprasto, bet žavaus gesto griebiasi daugybė žvaigždžių. Jei sėdite, kai atvyksta lankytojas, atsistokite su juo sveikindamiesi ir užmegzkite akių kontaktą. O jei bendraujate su vaiku, šiek tiek pasilenkite, kad būtumėte jo lygyje.

Etiketo ekspertė Mika Mayer pastebi, kad įeidami į kambarį ar eidami į renginį karališkosios šeimos atstovai stengiasi rankinę ar portfelį laikyti kairėje rankoje. Taip dešinė ranka visada laisva paspausti ranką ir pasisveikinti. Taip dažnai elgėsi princesė Diana.

  1. Stebėkite savo kojas

Žinia, patrauklūs žmonės lengviau laimi pašnekovų simpatijas. Todėl ekspertė Mika Mayer vyrams pataria pėdas laikyti klubų plotyje ir nuleisti batų padą, kad pašnekovai matytų tik batų viršų.

Merginos gali naudoti visiems gerai žinomą karališką kojų padėtį – kai atrodo, kad kojos yra surištos ties čiurnomis ir blauzdomis bei šiek tiek pasvirusios. Svarbu užtikrinti, kad tokioje padėtyje kulnai nepakibtų ore.

  1. Apsirenkite pagal situaciją

Eidami į pokalbį ar svarbų susitikimą, nevilkėkite golfo ar  palaidinės su uždara apykakle. Bet kokie drabužiai, tvirtai dengiantys krūtinę ir kaklą, sukuria vidinį jausmą, kad žmogus turi ką slėpti, pabrėžė buvęs FTB agentas Joe Navarro. Būtent todėl politikai dažnai renkasi atvirumo ir sąžiningumo jausmą sukuriančius kostiumus, atsisegę švarkus.

  1. Stenkitės išvengti nepatogių situacijų

Niekas netrukdo šiltai draugystei, kaip nepatogios situacijos. Viena iš jų – kai bučiuodami pažįstamą žmogų į skruostą susitrenkiate nosimis ar dar blogiau – lūpomis. Kad taip nenutiktų, Mika Mayer pataria atsiminti paprastą dalyką: kitą žmogų bučiuokite tik į dešinį skruostą.

  1. Apsvarstykite lyčių skirtumus

Vyrai pozą akis į akį linkę suvokti kaip agresiją. Todėl bendraujant su stipriosios lyties atstovu geriau stovėti šonu arba pusiau  pasisukus: taip bendravimas atrodys draugiškesnis. Kita vertus, moterys mažiau linkusios konkuruoti, todėl mėgsta stovėti akis į akį. Taip bendraujant vienas su kitu,  vienu metu  galima pasiekti kelis rezultatus: gauti daugiau informacijos apie pašnekovą, nes gerai jį mato ir pokalbio metu gali ką nors pakeisti, prisitaikydamas prie naujų aplinkybių ar partnerio nuotaikos; palaikyti nuolatinį vizualinį kontaktą ir dėl to daugiau dėmesio skirti vienas kitam; parodyti pašnekovui, kad jis įdėmiai klausosi; atitinkama laikysena leidžia nesiblaškyti nuo pašalinių dirgiklių ir kitų žmonių.

Kita vertus, vyrai neformaliai bendraudami, dažniau pasitelkia humoro jausmą. Beje, vyriškas humoras kitiems dažniau atrodo juokingas.

  1. Nebijokite palaikyti lytėjimo kontakto

Prisilietimai, apkabinimai, atsitiktiniai prisilietimai yra labiausiai provokuojantys, bet kartu ir galingiausias būdas paveikti pašnekovą. Net jei sąmoningai  ir nepaliečiate, pavyzdžiui, rankos ant peties, greičiausiai sutiksite su šiuo žmogumi antram susitikimui ar bendradarbiavimui, nes pajusite ryšį su juo.

Daugelis įžymybių naudoja prisilietimus ir apkabinimus, norėdami labiau patikti kitiems. Tačiau čia būtina atsižvelgti į keletą niuansų.

Vienas ir tas pats gestas gali būti interpretuojamas dvejopai. Pavyzdžiui, prisilietimą prie moters peties ji gali suvokti kaip palaikymą, agresiją ar padidėjusį susidomėjimą. Svarbu stebėti pašnekovo reakciją, norint išvengti nesusipratimų.

Svarbu atsižvelgti į kultūrinius skirtumus, socialinį pašnekovo statusą. Atminkite, kad jei pakilote karjeros laiptais aukštyn, o jūsų bendradarbiai liko savo senose pareigose, jūsų prisilietimai gali būti suvokiami kitaip. Pavyzdžiui, kaip nuolaidumas.

Prisilietimas gali paveikti kitus žmones. Sportinė komanda, kurioje žaidėjai dažnai paplekšnoja vienas kitam per petį, tyrimų duomenimis, laimi dažniau. Bet jei jaučiate, kad lytėjimo kontaktas pašnekovui gali būti nemalonus, tuomet verčiau apsiribokite šilta šypsena ir draugišku tonu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą