Labiausiai tikėtina, kad ši padėtis (su kažkuo tarp kojų) apsaugo nuo termoreguliacijos problemų, atsirandančių dėl sąlyčio su šlaunimis. Taip pat sumažina nugaros apkrovą, nes nebereikia eikvoti energijos laisvos kojos laikymui lygiagrečiai kitai, gulinčiai ant čiužinio. Nes bet koks kojos judesys be atramos, sukelia poreikį pasukti apatinę nugaros dalį, o tai iki ryto, tikėtina,  gali sukelti apatinės nugaros dalies skausmą. Kai visi kūno paviršiai yra izoliuoti, jis tampa vėsesnis ir padeda greičiau užmigti. Tai lygiai tas pats, kaip apversti pagalvę šaltąja puse į viršų. Todėl antklodė tampa ne tik savotiška atrama, „amortizatorius“, bet ir „ventiliatorius“.

Miegant ant šono sulenkus kojas, tai yra, kai jos tiesiog guli viena ant kitos, tada greitai tampa nelanksčios. Atrodo, kad koja, kuri viršuje, spaudžia apatinę koją ir po kurio laiko atsiranda nemalonūs sunkumo pojūčiai bei skausmingi mėšlungiai (bet, vėlgi, tai gali būti ne kiekvienam).

Be to, be antklodės ar pagalvės labai įkaista tose vietose, kur kojos liečiasi. Moterys turi daugiau kūno riebalų, ypač ant šlaunų, todėl, kai jos tvirtai prisispaudžia viena prie kitos, pradeda kaisti ir prakaituoti. Tikriausiai dėl tos priežasties moterys dažniau miega su antklode tarp kojų.

Žvelgiant iš psichologijos taško, daug kam patinka taip miegoti ne tik, kad tokiu būdu sukuriama   atrama. Antklodė, gulinti tarp sulenktų kojų šlaunų, padeda greičiau užmigti. Tai yra, kai sukuriamas jaukus jausmas, žmogus jaučiasi saugus.

Yra nemažai ir tokių žmonių, kurie net šiltą vasaros naktį negali miegoti be antklodės. Jei kūnas nėra apdengtas bent šiek tiek, jie paprasčiausiai neužmiega.

Ir ne tik moterys. Nemažai vyrų irgi mėgsta taip miegoti. Sako, kad jiems taip patogiau ir tiesiog labai malonu. Kiti net neįsivaizduoja, kaip galima apskritai miegoti be antklodės.

Miegant be antklodės tarp kojų, tada po kurio laiko stuburui tampa sunku išlaikyti klubus ilgai vienoje padėtyje, žmogus, nori nenori, turi apsiversti tai ant vieno, tai ant kito šono.  Arba atsigulti ant pilvo ar nugaros. Kai kurie tik sulankstę antklodę voleliu ir pasidėję jį tarp kojų, gali ramiai užmigti ir išmiegoti visą naktį, neapsiversdami ant šono arba ant pilvo ar nugaros. Kadangi kojos nesiliečia, ir, kaip minėta anksčiau, apatinė nugaros dalis nepavargsta.

Pora, mieganti vienoje lovoje, vietoje antklodės paprasčiausiai užmeta koją ant partnerio, padeda galvą jam ant krūtinės ir ramiai užmiega.

Dėl tam tikrų priežasčių tai (miegoti su antklode tarp kojų) gali būti susiję ir su atitinkamais seksualiniais malonumais, kai tarpviete nevalingai trinamasi į antklodę.

Dar kiti miega su antklode tarp kojų tada, kai šalia nėra mylimo žmogaus. Tada antklodė tampa „mylimuoju“. Tiesiog patinka miegoti tokioje padėtyje, nes susidaro iliuzija, kad miega ne vienas ar viena, o apsikabinęs savo mylimąjį ar mylimąją.

 

šeimos gydytoja Rasa Jomantienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą