Kiekviena mergina svajoja apie šią gyvenimo akimirką

Jau greitai bus pusmetis, kaip draugauju su vaikinu. Matau, kas aš labai patinku jam. Paėmęs už rankos ir pabučiavęs, ima giliai dūsauti. Bet iki šiol jis taip ir neištarė man „myliu“. Kodėl? Gal ko nors bijo?

                                                                                  Rimvydė, 17 metų

 

 

Merginos ar moterys gana dažnai priekaištauja vyriškos lyties atstovams dėl jų šaltumo. Jos sako, kad mums trūksta dėmesio, negirdime meilės žodžių ir nepripažįsta savo jausmų. Tačiau iš tikrųjų vyrai savo jausmus išreiškia kitaip.

Vaikinai žino, kaip reikia mylėti, bet jie tiesiog parodo savo meilę kitais būdais: apglėbia merginą rūpestingai, dovanoja dovanas, kviečia į pasimatymus. Iš tikrųjų bet kurio vyro meilę lengva perskaityti jo akyse – tereikia išmokti tai pastebėti. Tačiau merginos, kaip žinote, myli ausimis, joms reikia komplimentų ir verbalinių jausmų pasireiškimo. Ką gi, pasiaiškinkime, kas trukdo jiems prisipažinti meilėje.

Atverti savo nuoširdžius jausmus nėra lengva net ir labai linkusiam bendrauti žmogui. Tai yra net ir jam būna sunku rasti tinkamų žodžių, norint išreikšti savo meilę. Ir tai būdinga ne tik mėgstantiems mažai kalbėti vaikinams ar vyrams. Ir juo labiau nereikėtų tikėtis aistringų monologų, kuriuos merginos mato romantiškuose filmuose. Vaikinams – tai nepriimtina, nėra rimta ir net juokinga. Romantikų nedaug. Tik vienas kitas vyras praleidžia vakarą prie žvakių ar mėnulio šviesos pasivaikščiojant, norėdamas dar labiau patikti savo mylimajai.

Vyrai įrodo savo požiūrį patinkančios merginos ar moters atžvilgiu savo poelgiais ir veiksmais. Jis kviečia į pasimatymą, pirmasis skambina, domisi jos pomėgiais, padeda spręsti problemas…

Todėl stebėkite  ir suprasite, kaip partneris su jumis elgiasi. Nors be jokios abejonės kiekviena mergina ar moteris norėtų išgirsti vyro prisipažinimą. Kita priežastis, trukdanti vyrams prisipažinti, kad myli – tai paplitęs stereotipas: kadangi aš prisipažinau mylintis, vadinasi, anksčiau ar vėliau, turėsiu vesti merginą prie altoriaus. Žinoma, šis požiūris yra klaidingas ir naivus, bet būtent taip nemažai  vaikinų galvoja. Tiksliau, pagrindiniai žodžiai turi būti ištarti lemiamą akimirką, kai viskas jau bus nuspręsta galutinai. Tai ir verčia vyrus nepraverti burnos anksčiau laiko, jei dėl kokių nors priežasčių jie dar nėra pasirengę įteisinti santykius.

Be to jie galvoja: o jei jausmai nėra abipusiai? Tiesą sakant, visi turi neatpažįstamos meilės baimę, tačiau vyrui tai yra tarsi dvigubas smūgis į savigarbą ir asmeninę nuomonę. Ir net neaišku, ko šioje situacijoje gali būti daugiau – atmesto pasitikėjimo savimi ar įskaudintos savigarbos ir savimeilės, galinčios sukelti netikrumą ir nesėkmę vėlesniuose santykiuose. Todėl nereikia net sakyti, kodėl daugelis vyrų nenori rizikuoti.

Jų įsitikinimu, tai mergina turėtų būti švelni ir klusni, o vyras – titnagas! Todėl, ar toks tvirtas žmogus gali praskysti ir atskleisti savo tikruosius jausmus? Žinoma, kad ne! Vyriškas orumas yra dar vienas priešas pakeliui į savo mylimosios širdį. O jei prisipažįstant meilėje, jis staiga ims ir apsiverks iš laimės ?!  Bet paprastai vyrų ašaros dažniausiai sukelia painiavą. Nesuprasdamas, kaip elgtis šią akimirką, mylimasis gali prarasti situacijos kontrolę. Todėl baimė, kad nekaltas prisipažinimas gali sukelti nepatogumų vyrui ir sugadinti vakarą, verčia jį vengti šios procedūros.

Bet tai net nejuokinga!

Kita vyrų baimė – būti atstumtam ar išjuoktam. Dažniausiai tai būna susiję ir su  karčios pirmosios meilės mokykloje patyrimu, kai nevykusiai prisipažinus merginai meilėje, sulaukė  netikėtos jos reakcijos: kreivos šypsenos, kritikos ar net juoko. Iš tikrųjų tuo metu ir mergina tokia forma taip pat galėjo slėpti tikruosius savo jausmus – nepatogumą ar gėdą. Bet prisiminus šį nesėkmingą  prisipažinimą meilėje, neleidžia suaugus to pakartoti.

Vienaip ar kitaip, bet vyrai neskuba prisipažinti meilėje. Mat berniukai nuo vaikystės mokomi būti stipriais, drąsiais, ryžtingais, bet ne sentimentaliais ir romantiškais. Vyrai reikalingi tėvynės gynimui, naujų aukštumų užkariavimui, o ne meilei! Taip jau patvarkė gamta. Be to, daug vaikinų  jau priskaldę malkų ir iš savo neigiamos patirties pradeda suprasti, ką reiškia santykiai su priešinga lytimi ir tik po pradeda daryti išvadas.

Be to, verta įsidėmėti, kad kiekvienam vyrui meilė yra rimtas reikalas, todėl dėl šios priežasties vyras prisipažįsta mylintis, tik 100 procentų įsitikinęs savo jausmais. Vyras yra pragmatiškas, jo emocijos – antraeilis dalykas, todėl jis išdrįsta kalbėti apie tokį svarbų jausmą kaip meilė, kai pasitikėjimas partnere yra absoliutus ir nepalaužiamas.

Tai yra vyrui  prisipažinimas meilėje, žodžiai ir emocijos – nėra taip svarbu. Kam kalbėti apie jausmus? Vyrams daug svarbiau linksmai leisti laiką kartu.

Tuo tarpu santykiuose moteriai tai yra nepaprastai svarbu – kad ne tik mylėtų, bet ir parodytų savo jausmus, kalbėtų apie meilę.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą