Charliesas Thomas Mungeris yra amerikiečių investuotojas, ekonomistas, verslininkas, buvęs nekilnojamojo turto advokatas, architektūros dizaineris ir filantropas. Jis yra kito milijardieriaus, Warreno Buffetto  verslo partneris ir kontroliuojamo konglomerato „Berkshire Hathaway“ vicepirmininkas

Charliesas Mungeris skaitė paskaitą Kalifornijos universiteto studentams, kuriems pateikė ir nemažai patarimų, ką daryti, norint tapti turtingu, sėkmingu ir pragyventi gražų gyvenimą.

 

  1. Pasitikėjimą, sėkmę ir šlovę reikia užsitarnauti

Anot turtuolio, iš pasaulio galite gauti visko, ko norite, žinoma, jei įsivaizduojate save jo vietoje. Pagal šį principą gyvenantys žmonės gauna ne tik pinigus ir šlovę. Uždirbdami pasitikėjimą, jie pelno ir pagarbą. „Labai malonu sulaukti pripažinimo, pateisinant kitų žmonių pasitikėjimą“, – sakė Mungeris.

  1. Išmokite gėrėtis pavyzdį rodančiais žmonėmis

Anot jo, nėra kitos meilės, išskyrus tą, kuri paremta susižavėjimu kitu žmogumi. Bet pagrindinis dalykas yra tai, ką jis įkvepia jums.

  1. Sužinokite naujų dalykų

Tai yra moralinė pareiga, kaip ir žinių pritaikymas praktikoje. Savo gyvenimą turite paversti nuolatiniu naujų žinių paieškomis. Be šito negalėsite tapti žmogumi, kuris puikiai susidoroja su savo pareigomis. Jei ketinate judėti toliau, turite tęsti studijas net ir baigus universitetą.

Jei civilizacija gali vystytis tik kurdama naujus išradimus, tai jūs galite tobulėti tik įgijus naujų žinių.

  1. Išmokite suprasti šiek tiek visko

„Pastebėjau, kad bet kurią idėją paprastai sudaro 95 proc. svarbios informacijos bet kurioje srityje. Man buvo lengva perimti šias idėjas iš visų pagrindinių disciplinų ir paversti jas savo mąstymo proceso dalimi. Žinoma, neužtenka ką nors žinoti, jūs turite tuo pasinaudoti“, – teigė filantropas.

Šį metodą jis visą gyvenimą taikė praktikoje. Nors ir negali perduoti visko, ką tas metodas davė jam, bet, sako, jis padėjo jam praturtėti. Tačiau, anot jo, šis požiūris turi ir savo pavojų: skirtingų sričių ekspertai ir galbūt net jūsų bosas gali nustoti būti autoritetais. Mat jūs sužinosite daug daugiau ir greičiau rasite tinkamą sprendimą nei jie.

Bet visa tai neveiks, jei tiesiog iškalsite informaciją, norėdami gerai išlaikyti egzaminą. Privalote įsisavinti šias idėjas taip gerai, kad galėtumėte jas panaudoti apmąstant naujus projektus. Tik taip galėsite juos sėkmingai įgyvendinti bet kuriose gyvenimo srityse.

  1. Galvokite apie problemų priežastis, ne tik apie jų pasekmes

Problemas bus  daug lengviau išspręsti, jei pažvelgsite į jas iš kitos pusės.

„Jei norite padėti Indijai, pirmiausiai turite savęs paklausti, ne kaip jūs galite padėti šiai šaliai, bet kas jai daro didžiausią žalą ir kaip ją neutralizuoti. Logikos požiūriu gali atrodyti, kad tai yra tas pats dalykas, tačiau taip nėra. Tiems, kurie mokėsi algebros, žino, kad kartais termino perkėlimas į kitą lygtį (iš vienos pusės į kitą), padeda išspręsti problemą“, – aiškino Charliesas Mungeris universiteto studentams.

  1. Būkite patikimi. Nesaugumas gali paneigti jūsų dorybes

Jei jumis negalima pasikliauti, tada visas jūsų gerąsias savybes galima be jokio gailesčio išmesti į atliekų konteinerį. Todėl viską darykite sąžiningai ir netingėkite.

  1. Venkite kraštutinumų, netapkite fanatikais

„Kitas dalykas, kurį reikėtų atmesti, yra beatodairiškas bet kokios ideologijos laikymasis. Tikriausiai esate matę fanatiškų žmonių. Pavyzdžiui, religinių lyderių, kurie laikosi priešingų  požiūrių į teologiją. Juos vienija vienas dalykas: jie negali peržengti ribų ir laisvai mąstyti“, – tvirtino milijardierius.

Anot jo, tai taikoma ir politiniams įsitikinimams. Kai esi jaunas, lengva susižavėti kai kuriomis idėjomis, tikėti jomis ir paskelbti save kurios nors jų šalininku.

  1. Venkite pavydo, susierzinimo ir savęs gailesčio

Kodėl žmonės pavydi, įsižeidžia, keršija, gailisi savęs? Tai pražūtingi mąstymo modeliai ir  prie jų gana greitai priprantama.

„Turiu draugą, kuris su savimi nešiojasi šūsnį kortelių. Kai kas nors papasakoja jam savigailos kupiną istoriją, jis išima vieną jų ir padovanoja tam žmogui. Kortelėje rašoma: „Tavo istorija mane palietė. Niekada nesutikau žmogaus, su kuriuo būtų atsitikę tiek daug nelaimių, kaip su tavimi“.

Laikykite tai išdaiga. Bet manau, kad kai pradedi savęs gailėtis, priežastis yra visiškai nesvarbi. Jūsų vaikas gali mirti nuo vėžio, tačiau savęs gailėjimas nepadės ištaisyti situacijos. Tiesiog padovanokite sau vieną iš šių kortelių“, – mokė turtuolis studentus.

Anot investuotojo, kai išmoksite vengti savęs gailėjimo, turėsite didžiulį pranašumą prieš kitus. Taip pat nereikėtų kaltinti aplinkybių ar kitų žmonių ir išmokite prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

  1. Daug dirbkite su žmonėmis, kuriais žavitės

Gyvenimas suteiks jums daug daugiau džiaugsmo, jei jus įkvėps žmonės, su kuriais dirbate. Bet reikia patiems nuspręsti, kokie žmonės jus žavi darbe ir mikliai laviruoti tarp jų. Ir niekada apie juos nekalbėti blogai kad ir kas benutiktų. „Taip aš visada dirbau vadovaujamas žmonių, kurie manimi žavisi“, – teigė Mungeris.

  1. Išmokite būti objektyvūs, ypač kai tai sunkiausia

Prisiminkite Darviną: jis visada daug dėmesio skyrė nepaneigiamiems įrodymams. Norint teisingai mąstyti, būtina nuolat pasitikrinti savo minčių objektyvumą. Tai padės, kaip ir Darvinui, laikytis tokio pat požiūrio į faktus ir taps įpročiu kontroliuoti sąrašus. Patikrinę viską pagal sąrašą, galėsite išvengti daugybės klaidų. Ir nėra jokio kito būdo, kuris taip pat veiktų.

  1. Leiskite vadovauti lyderiams ir pajėgiems žmonėms

Visiems bus naudinga tik tuo atveju, jei didžioji verslo dalis bus sutelkta pajėgių vadovauti, pasiruošusių visada mokytis lyderių rankose. Tai yra būtina civilizacijos vystymosi sąlyga.

Juk nerizikuosite rinktis neurochirurgo savo vaikui iš 50 pretendentų, kurių tik pusė yra tikri profesionalai. Nenorėsite skristi nekvalifikuotų žmonių sukurtu lėktuvu. Nenorėsite, kad jūsų įmonėje dirbtų nekompetentingi žmonės. Nenorėsite, kad valdžia būtų netinkamų žmonių rankose.

  1. Jums labiau seksis tai, kas jus domina

„Norint, kad žmogui sektųsi bet kuriame versle, tai turėtų sukelti jo tikrą susidomėjimą. Aš galiu būti geras daugelyje dalykų, bet negaliu būti geriausias srityje, kuri man neįdomi. Taigi, jei įmanoma, darykite tai, kas jus tikrai domina“, – teigė milijardierius.

  1. Atsisėskite ir darykite tol, kol viską baigsite iki galo

Du mano pažįstami įkūrė nedidelę statybų įmonę. Jie paskirstė visus darbus vienodai ir vadovavosi viena svarbia taisykle: „Kiekvieną kartą, kai praleisime terminus, abu dirbsime 14 valandų per dieną, kol viską atliksime“. Reikia pridurti, kad verslas nebankrutavo ir šie žmonės labai praturtėjo“, – Mungeris pateikė pavyzdį studentams.

  1. Pasinaudokite nesėkme kaip galimybe tobulėti

„Nei vienas žmogus gyvenime neišengia nuosmukių. Tiesiog vieni žmonės sugeba pakilti ir išbristi, o kiti ne. Ir manau, kad tokioje situacijoje geriausia yra senovės graikų filosofo Epikteto (romėnų filosofo, vėlyvojo stoicizmo ir eklektikos atstovo – red.) pozicija. Jis sakė, kad kiekviena gyvenimo nelaimė yra galimybė išreikšti save ir ką nors naujo sužinoti. Jūsų pareiga nėra pasinerti į savęs gailėjimąsi, bet nesėkmę paversti konstruktyviu darbu“, – tvirtino investuotojas.

  1. Pasitikėkite žmonėmis

„Tai paskutinė idėja, kuria noriu pasidalinti su jumis. Procedūros ir atsargumo priemonės, kurių kiekvienoje profesijoje taip gausu, nėra aukščiausia civilizacijos forma. Aukščiausia civilizacijos forma yra patikima sistema. Svarbiausia, kad žmonės galėtų visiškai pasitikėti vienas kitu, o ne aklai laikytis griežtų taisyklių“, – padarė išvadą Charliesas Thomas Mungeris.

Anot jo, jei, pavyzdžiui, minia teisininkų vadovautų procesui ir visi imtų įrodinėti savo tiesą, byla būtų šimtu procentų pralaimėta. Pasitikėjimas turėtų būti ir žmogaus asmeniniame gyvenime. „Jei jūsų vedybų sutartį sudarys 47 puslapiai, tada patariu nekurti šeimos“, – teigė žinomas filantropas ir investuotojas.

 

parengta pagal fs.blog/intellectual-giants/charlie-munger/

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą