Alison Spooner su vyru ir jųdviejų dukrelėmis Hailey ir Laurent bei Mia ir Lea

Apie juos kalbėjo visas pasaulis ir jie laikomi genetikos stebuklu. Nors kiekvienas jų ir pasiekė savotišką rekordą, bet toli gražu ne visiems gyvenimas susiklostė laimingai…

Dionne penketukas

Dionne seserys buvo pirmasis identiškas penketukas, išgyvenęs kūdikystėje. Visiškai vienodi kūdikiai gimė septintą nėštumo mėnesį, 1934 metais gegužės 28 dieną. Priėmęs gimdymą akušeris net tinkamai nesuvyniojo naujagimių. Mat jis buvo tikras, kad nė vienas iš jų neišgyvens. Motina, kuri buvo šoko būsenoje, taip pat buvo užfiksuota kaip mirusi. Tačiau tiek penkios naujagimės mergytės, tiek ir jų motina išgyveno. Kaimynai paskolino šeimai didelį krepšį ir antklodžių, į kurį jos ir buvo suguldytos, apklotos ir pastatytos netoli ugnies, kad sušiltų. Kas dvi valandas buvo maitinamos ir trinamos alyvuogių aliejumi.

Tuomet, kai valstybė sužinojo apie stebuklingą penketuko gimimą, užgriuvo įvairūs pagalbos pasiūlymai. Viena ligoninė atsiuntė net du inkubatorius. Didžiulis įvykis buvo garsiai trimituojamas, o naujagimės mergytės tapo vietine atrakcija. Keturių mėnesių amžiaus Yvonne, Annette, Cecile, Emily ir Marie perėmė Ontarijo vyriausybė, pareiškusi, kad Dionne šeima augina  dar penkis vyresnius vaikus ir ji tiesiog nepajėgs auginti iš karto dar penkis vaikus.

Mergaitės augo ūkyje, paverstame ligonine. Mokslininkai jas stebėjo, o kiti ateidavo pažiūrėti į jas kaip į atrakcioną. Po to į ūkį ėmė plaukti turistai  ne tik iš visos šalies, bet ir užsienio. Per dieną jų apsilankydavo iki 6 tūkst. Taip pat buvo galima nusipirkti atvirukų su seserų atvaizdais ir kitų suvenyrų. Mergytes kvietė filmuotis reklamoje ir kine. Vien 1934 metais penketuko dėka į Ontarijo provincijos biudžetą įplaukė milijonas JAV dolerių. Tai laikais milijonas kaip dabar ne mažiau nei šimtas milijonų, jei ne daugiau.

Bet 1943 metais tėvams pagaliau pavyko susigrąžinti mergaites. Bet seserys nebesugebėjo prisitaikyti prie įprasto ir kasdienio gyvenimo ritmo. Nes jos gyveno nesibaigiančioje šventėje, apsuptoje dėmesio, kamerų ir prožektorių šviesos.

Iki šiol iš penketuko liko tik dvi: Annette ir Cecile – pastaroji, beje, taip pat turėjo dvynukus.

 Dionne penketukui 1938 metais suėjo ketveri

Jauniausia mama medicinos istorijoje – Lina Medina

Ilgą laiką nuo Gerardo Medinos buvo slepiama, kad jo vyresnioji sesuo iš tikrųjų yra jo motina. Peru gyvenusi Lina Medina pagimdė Gerardo, būdama vos penkerių metų ir tapo jauniausia mama medicinos istorijoje. Į ligoninę ji buvo atvežta įtarus naviką pilvo ertmėje, bet atlikus tyrimą paaiškėjo, kad tai visai nebuvo auglys, o septintas nėštumo mėnuo. Lina pagimdė sveiką berniuką atlikus cezario pjūvį. Berniukas buvo pavadintas kūdikį priėmusios akušerės vardu. Kas yra vaiko tėvas ir kaip tai atsitiko, Lina niekada nepasakojo net ir būdama suaugusi. Nepratarė moteris nė žodžio ir tada, kai pasaulio žiniasklaida jai siūlė milijonus JAV dolerių honorarų.

Dabar Lina Medina tuo labiau nieko nebepasakys, nes ji mirė 2015 metais, sulaukusi 82 metų. Taip ir nusinešusi savo gyvenimo paslaptį į kapus.

Nuotraukose: 5 metų Lina Medina sūpuoja savo pirmagimį sūnelį, viršuje dešinėje  – Linai Medinai – 82 metai.

„Vilties ranka“

Nuotrauka, pavadinta „Vilties ranka“, 1999 metais apskriejo visą pasaulį. Joje matyti, kaip atliekant  operaciją, gydytojo pirštą apkabino neišnešioto kūdikio, vis dar esančio gimdoje, maža rankytė. Šis kūdikis buvo Samuelis Armasas iš JAV. Samuelio tėvai apie patologiją sužinojo 14-osios nėštumo savaitę, atlikus tyrimą ultragarsu. Vaikas, gimęs su tokia negalia, visam gyvenimui yra pasmerktas būti neįgaliojo vežimėlyje.

Operacijos, atliekamos iškart po gimimo, būna sėkmingos tik pusę atvejų. Todėl buvo nuspręsta operuoti kūdikį gimdoje. Operacija buvo atlikta 21 nėštumo savaitę. Gydytojas Josephas Bruneris iš gimdos išėmė tik vaisiaus dalį, kur ir buvo atlikta stuburo operacija, o po to jis buvo grąžintas atgal. Fotografas Michaelas Clancy’as, kuris ir įamžino šią akimirką, vėliau tvirtino, kad „kūdikio ranka gydytojo ranką pasiekė savaime“. Bet vaisų operavęs gydytojas Bruneris tai neigė tvirtindamas, kad tiek kūdikiui, tiek ir motinai buvo taikyta anestezija, o tai reiškia, kad jie negalėjo judėti. Vėliau šias nuotraukas daug kartų panaudojo abortų priešininkai, teigdami, kad 21-ą nėštumo savaitę embrionas jau yra visiškai suformuotas ir rodo gyvybės ženklus.

Dabar Samueliui 21 metai. Jis nešioja kojų protezus (be operacijos jo būklė būtų daug blogesnė), o kai reikia įveikti  didelį atstumą, vaikinas sėda į neįgaliojo vežimėlyje. Vis dėlto jis  stengiasi kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis. Vaikinas net bėgioja ir eina maudytis.

Samuelis Armasas iš pažiūros atrodo sveikas, nuolat besišypsantis vaikinas 

Berniukas burbulas

Davidas Vetteris, geriau žinomas kaip „Bubble Boy“, gyveno trumpai, užtat turiningą kinematografinį, nors ir liūdną gyvenimą. Davidas gimė su sunkiu kombinuotu imunodeficitu ir visus 12 metų praleido visiškai sterilioje aplinkoje. Bet kuri bakterija ar infekcija jam buvo mirtina.

Tiek tėvai, tiek gydytojai žinojo apie šią problemą dar prieš jo gimimą (vyriausias Vetterisų sūnus mirė nuo tos pačios ligos septynių mėnesių amžiaus), tačiau nusprendė rizikuoti. Buvo nuspręsta vos gimusį Davidą įkišti į plastikinę pūslę, tikintis, kad bus persodinti jo vyresnės sesutės kaulų čiulpai. Operacija, gydytojų skaičiavimais, turėjo skatinti paties kūdikio imuninės sistemos vystymąsi, bet gimus berniukui paaiškėjo, kad kaulų čiulpai buvo nesuderinami su sesers. Davidas buvo pasmerktas amžiams likti burbule, kurį kunigas pakrikštijo dezinfekuotu šventu vandeniu.

Gyvendamas burbulo viduje berniukas jautėsi nepaprastai vienišas. Tai matyti iš jo akių. Prieš įkeliant bet ką į burbulo vidų, reikėjo atlikti rimtą dezinfekavimo procedūrą. Davidą buvo galima liesti tik su pirštinėmis, išsikišusiomis burbulo viduje. Ir labai nedaug žmonių galėjo jį išgirsti dėl įrenginio triukšmo, palaikančio slėgį burbule. Šiek tiek vėliau jam buvo pastatytas atskiras namas burbulas. Be to, NASA darbuotojai sukūrė ir pagamino Davidui specialų kostiumą, kad jis galėtų eiti į filmus su draugais. Iš pradžių berniukas labai bijojo, bet paskui apsisprendė ir keletą kartų išėjo, kol kosminis kostiumas jam pasidarė mažas.

Gydytojai ir vyriausybė ne kartą kėlė klausimą dėl Davido gyvybės palaikymo. Ir šį klausimą nagrinėjantys specialistai nuramino tėvus sakydami, kad tobulėjant technologijoms tapo įmanoma persodinti sąlygiškai suderinamus kaulų čiulpus. Netrukus Davidui buvo sėkmingai atlikta operacija. Bet po kurio laiko berniukui ėmė formuotis kažkokios ligos simptomai, kuriuos vėliau įvardino kaip „miegančio Epsteino-Baro“ virusą, kurį jam perdavė sesuo ir kuris, deja, nebuvo nustatytas pirminiuose tyrimuose. Berniuką reikėjo kuo skubiau ištraukti iš burbulo. Davidas išgyveno dar dvi savaites ir mirė.

Nuotr. Davidas buvo pasmerktas amžiams gyventi burbule, bet mirė sulaukęs 12 metų

Pirmasis kūdikis iš mėgintuvėlio

Pirmasis kūdikis iš mėgintuvėlio Louise Brown gimė 1978 metais liepos 25 dieną. Sutuoktiniai Brownai devynerius metus negalėjo pastoti, todėl pasinaudojo procedūra, kuri vėliau vadino „in vitro apvaisinimu“ (pagalbinio būdo apvaisinimas). Gydytojas Robertas Edwardsas, kuris iš tikrųjų ir paleido į pasaulį pirmąjį naujagimį iš mėgintuvėlio, už šį savo darbą 2010 metais gavo Nobelio premiją. Ir nors visi Louise vadino „mėgintuvėlių kūdikiu“, iš tikrųjų ji buvo pradėta Petri lėkštelėje ir teisingiau būtų vadinti vaikus, gimusius pagalbinio apvaisinimo keliu, „Petri lėkščių kūdikiais“.

Louise tėvai žinojo, kad procedūra, kurią jie ruošėsi atlikti, buvo eksperimentinė, bet nuo jų buvo slepiama, kad iki tol nebuvo atliktas nei vienas panašaus pobūdžio eksperimentas.

Kaip sakoma gerai, kai viskas baigiasi laimingai. 2004 metais Louise „krikštatėvis“ gydytojas Robertas Edvardsas net buvo pakviestas į jos vestuves.

Beje,  Louise jaunesnioji sesuo Natalie taip pat pastojo pagalbinio apvaisinimo būdu, bet ji tapo pirmuoju „mėgintuvėlių kūdikiu“, savarankiškai pastojusi, išnešiojusi ir pagimdžiusi savo vaikus.

 

Sulemanų aštuntukas

Tai yra pirmasis aštuntukas, gimęs JAV, ir gyvenantis iki šiol.

2009 metais  Kalifornijoje Nadya Suleman (vėliau pravarde „Octomom“ ) pagimdė šešis berniukus ir dvi mergaites. Kūdikiai išvydo šį pasaulį dirbtinio apvaisinimo būdu, kurio metu gydytojas implantavo net 12 embrionų. Vėliau dėl to  jam buvo atimta licencija ir jis nebegalėjo toliau verstis gydytojo ginekologo praktika. Tuo tarpu visuomenė pasidalino į dvi stovyklas: vieni smerkė Nadyą, kiti – gydytoją. Mat paaiškėjo, kad „ Octomom“ visos dirbtinio apvaisinimo procedūros  buvo finansuojamos iš valstybės lėšų ir gaudavo bedarbio pašalpas. Ji buvo išsiskyrusi su vyru, todėl pastojo iš spermos donoro.

Aišku, Nadya Suleman labai mylėjo vaikus: 2001 metais ji susilaukė pirmagimio sūnaus, 2002 metais – dukters, paskui, padedant dirbtiniam apvaisinimui, pagimdė dar du vaikus, paskui dvynukus, o 2009 metais – aštuntuką. Moteris iš viso turi dešimt berniukų ir keturias mergaites. Aštuoni jų gimė atlikus cezario pjūvį 31 nėštumo savaitę ir svėrė vidutiniškai pusantro kilogramo. Gydytojai nepaprastai nustebo, pamatę, kad gimė aštuoni kūdikiai, nors visuose tyrimuose buvo matomi tik septyni. Po dešimties dienų laiminga mama su vaikais buvo išleista į namus ir prasidėjo jos rutininis gyvenimas. Moteris  vėliau sakė, kad kiekvieną vaiką ant rankų laikydavo maždaug 45 minutes per dieną, o mažiausiam, gimusiam tik 680 g svorio, prireikė skirti daugiau dėmesio ir  laiko nei likusiems.

Nadya Suleman su džiaugsmu priimdavo kvietimus duoti interviu žiniasklaidai ir  noriai dalyvaudavo įvairių pokalbių laidose, kur buvo atskleista negraži tiesa: ji, ką tik pagimdžiusi aštuonetą, galvojo, kaip  išmelžti iš valstybės milijoną JAV dolerių, kuriuos gavusi leido ne vaikams, o plaukų priauginimui ir kitiems savo malonumams. Negana to, dabar moteris pati skęsta skolose ir jei ne jos tėvai, kurie labai padeda, moteriai jau būtų tekę atsisveikinti  ne tik su namu, bet ir savo vaikais.

Galų gale 2012 metais Nadya „atėjo į protą“ – pradėjo filmuotis erotiniuose filmuose ir dirbti striptizo šokėja.

Skirtingų tėvų dvyniai

2009 metais Mia Washington pagimdė du berniukus dvynukus – Justiną ir Jordaną. Įsivaizduokite jos ir, svarbiausia, vyro, nuostabą, kai paaiškėjo, kad vienas iš dviejų vaikų nebuvo panašus nei į  mamą, nei į tėvą. Atlikus DNR tyrimą paaiškėjo, kad vaikai turi skirtingus tėvus. Tai neretai nutinka dirbtinio apvaisinimo metu, kai mėgintuvėliai ir spermos mėginiai  supainiojami. Bet Mia atveju tai atsitiko natūraliai – devynis mėnesius iki gimdymo  ji turėjo audringą romaną su kitu vyru. Taigi dvi kiaušialąstės buvo apvaisintos beveik tuo pačiu metu. Moters džiaugsmui, jos teisėtas vyras atleido už neištikimybę ir įvaikino Justiną.  Mia dabar aktyvi  neištikimų žmonų „pamokslininkė“, mėgstanti dažnai pateikti savo atvejį kaip argumentą: „Pažiūrėkit, kas gali jums nutikti“.

 

Skirtingų odos spalvų dvyniai

Kai Alison Spooner pirmą kartą buvo parodyti jos dvynukai, mergaitės Hailey ir Laurent, ji pastebėjo, kad viena jų yra tamsesnė, o kita gerokai šviesesnė. Nieko blogo neįtarianti Alison manė, kad taip turi būti ir kad laikui bėgant mergaičių skirtingos odos spalvos susilygins. Tačiau laikas ėjo  ir galiausiai tapo akivaizdu, kad Hailey panaši į savo tamsiaodį tėvą, o Laurent buvo šviesiaplaukė ir porceliano odos, kaip ir jos motinos. Po kelerių metų pora vėl susilaukė dvynukų ir vėl dviejų mergyčių: tamsiaplaukės Mia ir šviesiaplaukės Lea. Taip atsitiko, kad mišrių santuokų retas genų paveldėjimo modelis čia suveikė du kartus ir net dviejų porų dvynių atvejais.

Socialinių tinklų nuotraukos, stop kadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą