Barjeriniai kontraceptikai yra labiausiai patikimas kontracepcijos metodas. Jie sukuria neįveikiamą barjerą tarp kiaušialąstės ir spermotozoidų. Archyvo nuotrauka

Barjeriniai kontraceptikai yra labiausiai patikimas kontracepcijos metodas. Jie sukuria neįveikiamą barjerą tarp kiaušinio ir spermos. Populiariausi iš šių produktų yra prezervatyvai (tiek vyriški, tiek moteriški). Be apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo, jos yra vienintelė patikima priemonė išvengti infekcijos lytiškai plintančiomis ligomis (įskaitant šiuo metu neišgydomą AIDS ir hepatitą C).

Hormoniniai kontraceptikai (pavyzdžiui, geriamieji kontraceptikai) keičia hormoninių liaukų veikimą, ovuliacija nevyksta. Iš folikulo neišeina subrendęs kiaušinėlis, o spermatozoidai neturi ko apvaisinti.

Vidiniai kontraceptikai yra plačiai paplitę – spiralės, kurios įkišamos į gimdos ertmę. Jie negali trukdyti apvaisinimui, tačiau neleidžia apvaisintam kiaušiniui prasiskverbti į gimdos sienelę ir toliau vystytis.

Kalendoriaus metodas – numatomų menstruacinio ciklo dienų nustatymas, kai pastoti teoriškai neįmanoma (kadangi kiaušialąstė  paprastai išeina likus 14 dienų iki menstruacijų pradžios ir išlieka gyvybinga maždaug dieną, o spermatozoidų veikla trunka daugiausiai 5 dienas. Tada atsisakius lytinių santykių 6 dienas prieš ir 3 dienas po ovuliacijos, apvaisinimas teoriškai tampa neįmanomas. Bet šis metodas yra nepatikimas, nes įvairūs veiksniai (kelionės, stresas ir kt.) gali turėti įtakos mėnesinių ciklui.

Jei mėnesinės vėluoja dvi ar daugiau dienų, mergina turėtų naudoti nėštumo nustatymo testą, norėdama išsiaiškinti rūpimą klausimą.

Visi nėštumo testai pagrįsti reakcija į konkretų hormoną (žmogaus chorioninį gonadotropiną – hCG), kuris moters organizme pradeda gamintis nėštumo pradžioje.

Šio hormono (ir jo skilimo produktų) galima rasti šlapime. Tyrimą galima atlikti tiek namuose, tiek laboratorijoje.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą