Baimė prarasti įprastą darbo vietą slopina norą uždirbti daugiau, net jei žmogus turi patirties ir žinių. Archyvo nuotrauka

Kanados mokslininkas Nicholasas Orulas kartu su savo kolegomis psichologais atliko įdomų tyrimą. Pasirodo, kad pagal veido bruožus galima atskirti turtingą ir vargšą, nepaisant to, kad eksperimentinių nepažįstamų žmonių veidai nuotraukose turėjo neutraliausią išraišką. Bet mokslininkų laukia dar viena užduotis, kurią tikisi ištirti: kaip žmogaus smegenys nustato oponento finansinę būklę.

Tačiau tyrėjai nustatė, kad nepritekliuje gyvenantį ar tiesiog nuolat neturintį pinigų žmogų išduoda daug dalykų ir įpročių.

 

 1. Nereikalingų daiktų kaupimas namuose

Tai vienas esminių nepritekliuje gyvenančių žmonių bruožas. Įdomu tai, kad net ir gaudamas kurį laiką neblogas pajamas, niekas neprivers tokių žmonių išmesti senus rankšluosčius ar marškinėlius. Naudoti, bet išplauti ir išdžiovinti maišeliai, skardinės, neveikianti įranga – visa tai saugoma.

 1. Visuotinis taupymas

Kai norima sutaupyti maistui, drabužiams, komunalinėms paslaugoms, problema kyla ne dėl aukštų prekių ir paslaugų kainų. Problema slypi mažose pajamose, turimose galbūt net ne dabar, o praeityje. Vargšai ieško pasiteisinimų, kad sutaupytų, o ne uždirbtų daugiau.

 1. Nešioja drabužius tol, kol suplyšta

Ribotų finansinių galimybių žmonės  nešioja drabužius tol, kol jų tiesiog nebeįmanoma būna nešioti. Toks per didelis taupumas yra susijęs su finansinėmis problemomis, tiksliau jų nebuvimu nuo pat vaikystės.

 1. Akių dūmimas

Yra žmonių, kurie mėgsta demonstruoti ir perdėti savo finansines galimybes, parodydami, kokie turtingi jie yra. Jų nuomone, gėda būti nepasiturinčiais, todėl jie stengiasi atrodyti visada turtingi. Problema slypi varganoje vaikystėje, tada jie gėdijosi dėl savo gyvenimo ir šiandien stengiasi to neparodyti.

 1. Turi mažai apmokamą darbą

Skurde užaugęs žmogus niekada neleis sau rizikuoti ir siekti ko nors geresnio ir įdomesnio, kad gautų daugiau pajamų. Baimė prarasti įprastą darbo vietą slopina norą uždirbti daugiau, net jei žmogus turi patirties ir žinių. Metams bėgant tai sukelia dirglumą, stresą ir nervines ligas.

 1. Netinkama auklėjimas

Nepasiturintys žmonės visada įsitikinę, kad dideli pinigai atitenka nesąžiningiems arba laimingiesiems. Norėdami save nuraminti, jie moko vaikus negalvoti apie pinigus, aiškindami, kad laimės nėra juose, nes tik keli išrinktieji susikrauna turtus. Šis neteisingas požiūris gadina vaikų pasaulio suvokimą, pasmerkdamas juos skurdui.

 1. Vengia panaudotų ir nenaujų daiktų

Neturtingoje šeimoje augusiam žmogui nepriimtina daiktus ar drabužius pirkti iš „blusų“ turgaus ar iš „antrų rankų“ parduotuvių bei pagal skelbimus, nes tai gėda. Užtat dažnai lemia tai, kad žmogus perka ne pagal savo kišenę, imdamas paskolas, skolindamasis ir panašiai.

 1. Būsto remontas savo jėgomis

Tada butas remontuojamas metus, o kartais ir dešimtmečius. Kadangi neturtingi žmonės neskuba samdyti specialistų, jie pasikliauja savo jėgomis.

 1. Nesugebėjimas atsisakyti

Dėl žemos savivertės vargšas žmogus nesugeba atsisakyti dėl tos priežasties, kad jis bijo pasirodyti blogas, pasireiškia baimė tapti atstumtuoju.

 1. Kas geriausia tik vaikams

Kai žmogui dėl pinigų trūkumo būna sunki vaikystė, jis stengiasi, kad to paties išvengtų jo vaikai. Dėl to  nepasiturinčių  vaikai  net išlempa, nes jiems nieko neatsakoma. Tai meškos paslauga  vaikui, kuris gauna viską, ko nori.

 1. Depresijos buvimas

Mokslininkai įrodė, kad skurdžiai gyvenusių žmonių kortizolio lygis yra daug didesnis. Užtat pasiturintys žmonės daug rečiau serga depresija. Tai taikoma ir kitiems psichikos sutrikimams.

 1. Kitų poreikius iškelia aukščiau savo

Nusipirkęs ir palepinęs save nauju daiktu, žmogus greitai nustoja būti laimingas. Panašu, kad tai buvo akimirkos silpnybė, nes pirkimo buvo galima išvengti. Neturtingose ​​šeimose užaugę žmonės kitų poreikius iškelia aukščiau už savo, todėl jie visada jaučia nuoskaudą.

 

parengta pagal psichologytoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą