Sakoma, kad laimė nėra praeinanti būsena. Tikrai laimingi žmonės tai jaučia beveik visą laiką. Bet norint pasiekti tą būseną, svarbu įsidėmėti keturis svarbiausius laimės komponentus.

Įsivaizduokite, kad laimė yra statoma iš kiekvienos praleistos dienos plytų. Diena – tai mažas gyvenimas, todėl reikia siekti, kad kiekviena ji būtų paženklinta laimingais ženklais ir ji taptų gera ir produktyvi bei vaisinga, – rašoma Vanessos King knygoje „50 Ways to Feel Happy“ („50 būdų, kaip jaustis laimingu“).

 

Žmogus negali jaustis laimingas, neturėdamas tikslo užkariauti naujus horizontus

Anot knygos autorės Vannesos King, vienas svarbiausių laimės komponentų yra kelias į tikslą, o ne tik jo pasiekimas. Bioenergetikos srities ekspertai pastebi, kad didžioji dauguma žmonių jaučiasi laimingi siekdami savo užsibrėžto  tikslo, nors jo ir nepasiekia. Mat kai žmonės nori kažko pasiekti, jie kryptingai eina tikslo link, o kai tik jie pasiekia tai, ko nori, tikslas dingsta. Tuo pačiu praeina ir laimingumo pojūtis. Norint, kad jis vėl atsirastų, vadinasi, reikia dairytis naujo tikslo.

Žmogus yra sukurtas taip, kad jis negali būti laimingas be tikslo. Nesvarbu, kiek pinigų, daiktų ir materialinių turtų žmogus turi, bet jis negali jaustis laimingas, neturėdamas svajonių ir noro užkariauti naujus horizontus.

Svarbiausia yra išsikelti teisingus tikslus ir daryti tai, kas jums patinka. Jei judėjimas tikslo link yra malonus, tada kelyje bus nesunku įveikti iškilusias kliūtis ar sunkumus. Kai žmogus ką nors pasiekia, tada malonumas ir laimės pojūtis įgauna didžiausias vertybes. Svarbiausia – visada ko nors siekti.

„Jei tikslas yra pirmasis laimės komponentas, tada antrasis yra pinigai, nes jie paprastai reikalingi tikslams pasiekti. Mat pinigai gali pagreitinti palankių sąlygų sukūrimo procesą, siekiant tikslo  ir duoti teigiamų rezultatų“, – rašoma knygoje.

Bet pinigai savaime negali būti tikslas.  Todėl labai svarbu, kad siekiamas tikslas būtų kuo nors dvasingas ir nematerialus, o pinigai ateis savaime.

Daugelis sako, kad pinigai nėra laimė. Tai tiesa, bet tik iš dalies, nes materialinė gerovė yra vienas iš penkių pamatinių dalių, sudarančių laimės pagrindą. Todėl jei gyvensite nesiekdami gerovės,  nebus ir laimės. Bet gyvenimas tikrai neturėtų pavirsti begaliniu pinigų ieškojimu.

 

Be meilės net ir sėkmingiausio žmogaus gyvenimas bus prastesnis

Žinia, už pinigus galite nusipirkti daug ką, bet ne šeimą, nuoširdžią meilę ir sveikatą. Todėl norint, kad jūsų šeimoje viešpatautų laimė, pirmiausia turite pasirūpinti savo artimaisiais, o ne pinigine. Draugauti taip pat naudinga, nes vien siekti gyvenime tikslų yra nepaprastai sunku.

„Ši gyvenimo sritis visiškai priklauso nuo mūsų, tačiau kartais sėkmė taip pat dalyvauja formuojant dabartį ir ateitį. Todėl norint ne tik išsaugoti, bet ir sustiprinti meilės pojūtį, žmogus turi jaustis laimingu“, – sako knygos autorė.

Anot jos, nors meilė ir nėra pats svarbiausias laimės komponentas, tačiau be meilės net ir sėkmingiausio žmogaus gyvenimas bus prastesnis.

„Nepamirškite, kad kūnas, nors ir yra antraeilis po sielos, vis tiek reikalauja daug dėmesio. Todėl labai svarbu stebėti kūno sveikatą, kad jis išliktų harmoningas ir produktyvus visose gyvenimo srityse“, – teigė Vannesa King.

Anot jos, atsiradusios sveikatos problemos kelia nerimą, žmogui trukdo susikaupti ir dirbti, pablogėja nuotaika ir gana dažnai tada atsiranda vadinamasis juodasis gyvenimo periodas. Tada nebelieka jokio prasmės pinigams, meilei ir darbui, jei žmogus jaučiasi labai blogai.

Todėl labai svarbu tinkamai ir laiku pailsėti – penkias minutes per valandą, kelias valandas per dieną, dvi dienas per savaitę, mėnesį per metus ar dvi savaites kartą per šešis mėnesius. „Poilsis pirmiausiai yra aplinkos pakeitimas, o ne paprastas laisvalaikis. Tai reiškia, kad atostogų metu galite užsiimti verslu. Svarbiausia, kad žmogus atitrūktų nuo to, nuo ko yra labai pavargęs. Taip pat labai svarbu nuolat judėti, nes judėjimas yra gyvenimas, – sako knygos autorė.- Atminkite, kad laimė priklauso ne tik nuo to, ką darote, bet ir nuo to, ką sakote. Todėl venkite neigiamų ir piktų žodžių,  „blokuojančių“ kelią į laimę. Tarkite juos kuo mažiau arba visiškai išbraukite iš žodyno“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą