Dažnai merginos tėvai jaunuolyje mato tik to, kas nutiko, kaltininką. Jie trukdo jam bendrauti su dukra net tada, kai yra pasirengęs pripažinti tėvystę ir dalyvauti auklėjime. Todėl neskubėkite išbraukti tėvo iš dukters ir negimusio vaiko gyvenimo. Archyvo nuotrauka

Pirmiausiai atkreipkite dėmesį į kai kuriuos pokyčius: vėluojančias menstruacijas arba jų nebuvimą, „ankstyvosios toksikozės“ požymius: pykinimą, vėmimą, ryte aitresnių kvapų netoleravimo, apetito pasikeitimą,  padidėjusių pieno liaukų jautrumą, dažną nuotaikų svyravimą: ašarojimą, dirglumą ir nuovargį.

Norint tiksliai sužinoti, ar mergina nėščia, padės nėštumo testas. Jį galima nusipirkti vaistinėje ir pradėti naudoti vėluojant menstruacijoms 3-5 dienas.  Nėštumą galima pamatyti, jei nėra menstruacijų 1,5–2 savaites, atlikus tyrimą ultragarsu. Praėjus dviem ar daugiau savaičių po menstruacijų vėlavimo, ginekologas gali nustatyti nėštumą apžiūros metu. Gydytojas taip pat nustatys nėštumo trukmę, kuris skaičiuojamas savaitėmis, pradedant nuo pirmosios paskutinių menstruacijų dienos (o ne nuo tos dienos, kai numanomas pastojimas).

Daug kas priklausys nuo tėvų ir kitų suaugusiųjų požiūrio į merginos ir jaunuolio požiūrį į faktą – nėštumą ir vaikelio gimimą. Žinoma, tai pakoreguos jų gyvenimo planus, tačiau dėl to neturėtų žlugti visos jų svajonės. Kažką teks atidėti vėlesniam laikui, kažko teks atsisakyti. Tačiau svarbiausia jiems išlaikyti sveikatą, tikėjimą meile, pasitikėjimą savimi ir santykius vienas su kitu bei tėvais, kurių pagalbos visada gali prireikti.

Dar geriau – neskubėkite pradėti lytinio gyvenimo. Visada suspėsite tai padaryti. Daug geriau, kad būsimasis kūdikis būtų planuojamas, laukiamas ir mylimas.

 

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

 

P.S. Jūsų dėmesiui siūlome linksmą  su „tamsiu posūkiu“ animacinį filmuką, kaip moteris bando pagimdyti kūdikį, sukurtą „Frame Order“ studijoje.

„Cartoon Box“ – tai juokinga komiška animacinių filmų rinkinys, kuriame yra įvairių temų. Nuo pasakų iki animacinių parodijų  bei superherojų, nuo filmų parodijų iki animacinių filmų apie tarpusavio santykius. Nors jie visi parodo ir neigiamą temos pusę, tačiau sujungia tuos pačius aspektus: juokingi vaizdo įrašai, parodijos, komedijos ir panašiai.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą