Mano vaikinas, su kuriuo aš draugauju jau kelis mėnesius ir beprotiškai myliu, labai gražus. Ir žiauriai pavydžiu jo, nes kur bepasisuktum  ar nueitum su juo, kitos merginos  pradeda spoksoti  ir tiesiog negali atplėšti akių nuo jo. Jau baigėsi  mokslo  metai, jis, aišku, įstos į  kurį nors universitetą, ir negaliu susitaikyti su tuo, kad jo aplinkoje atsiras kitos merginos. Patarkite, kaip įveikti nenugalimą pavydo jausmą?

                                                                                                      Dita, 18 metų

 

Sutinku, kad turėtų kelti nerimą, jei kitos merginos atkreipia ypatingą dėmesį į vaikiną, kurį mylite ir su kuriuo draugaujate.   Bet visai normalu, jei vaikinas gražus, ypatingai išsiskiria iš kitų ir  merginos nepajėgia atplėšti nuo jo akių. Juk mes lygiai taip pat žiūrime ir gėrimės gražiu paveikslu. Žmogaus akys visada dairosi gražių dalykų – išsiskiriančių iš kitų ir prikaustančių žvilgsnius. Vienos merginos, pasimėgavusios gražiu vaikinu, skuba toliau. Tuo tarpu kitos nori pabūti ilgiau šalia tokio gražuolio ar net nugvelbti šį „deimantą“.

Bet pirmiausiai vertėtų išsiaiškinti, kaip vaikinas reaguoja į kitų merginų rodomą jam itin didelį dėmesį.  Ar ir jis laiko save labai gražiu? Ar viliojantys merginų žvilgsniai pamalonina jį, ar jis ramiai reaguoja į kitų kupinus susižavėjimo žvilgsnius dėl jo gražios išvaizdos?  Ar vaikinas bent kartą davė pretekstą pavydėti?  O gal jis pats provokuoja, kad merginos juo gerėtųsi? Klausimų daug, bet atsakius į juos sąžiningai pirmiausiai sau, galite susidaryti savo nerimo tikrąjį vaizdą.

Gali būti, kad įsimylėjusi gražų vaikiną, gėrėdamasi juo ir bijodama prarasti, jūs pernelyg pabrėžiate rodomą dėmesį dėl jo išvaizdos?  Ar susimąstėte, o kokios jo charakterio savybės jums patinka ir vertinate? Ar jis – protingas, geras, turi humoro jausmą, dosnus, rūpestingas? Ką labiausiai vertinate jame, išskyrus jo grožį? Jei dar nesuspėjote įsitikinti, tai būtinai tai padarykite: ar jis padeda įveikti iškilusius sunkumus? Ar palaiko jus sunkią valandą? Ar domisi jūsų pomėgiais? Jei taip, žinoma, tada didelė tikimybė, kad tokio vaikino širdį norės užkariauti  dar ne viena mergina. Nes greta tokių vaikinų visada sukiojasi nemažai  gražių merginų, norinčios  atkreipti į save dėmesį. Todėl jūs turite labai gerai suprasti, o ką jis labiausiai vertina jumyse?  Kuo jūs esate jam įdomi? Ar bijote kuo nors jį nuvilti? Ar abejojate dėl savo savivertės?

Gali būti, kad greta esant gražiam vaikinui, atsiranda ir nepasitikėjimo jausmas dėl kai kurių savo savybių ir „teisių“ į jį. Jei taip, vadinasi problema  ne dėl jo išvaizdos. Taip pat vertėtų išsiaiškinti tikrąsias vertybes jųdviejų santykiuose. Ką gali jam pasiūlyti kitos merginos, ko jūs neturite?

Bet gal būti, kad vaikinas galvoja  dabar draugaujantis su  gražiausia ir labiausiai jam reikalinga mergina.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

3 KOMENTARAI

  1. Hey, I think your website might be having browser compatibility
    issues. When I look at your blog in Firefox, it looks fine
    but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
    I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
    awesome blog!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą